Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

HTC One S veya Sensation XE; söyleyin alayım artık!

paramecium

Öne çıkan mesajlar

Selam,

Aktif olarak konuşma amaçlı kullanıyorum ben. Sadece benim yaptığım aramalar günlük ortalama 2,5 saat civarında. Bir de beni arayanlar oluyor. Gün ortasında şarjı bitti olayı ile uğraşmam zor, masa başında olduğum bir iş değil benimkisi. Telefonu şarja bırakıp gitmek de yine işime yaramadığı için batarya ömrü konusunda sıkıntı yaratmayacak bir model seçmem şart. Olay ağlamak değil, ihtiyacın karşılanıp karşılanmaması olayı :)

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

:D

Abi o kadar para ver, mevcuttan daha "akıllı" telefon al ama tembel çıksın gibi bir mantık yürütüyorum ben :P

Mecburen bataryası harici müdahalelere açık modeller daha tercih sebebi oluyor; yedek batarya taşımak daha kolay ;)

Sensation XE için ekranına toz kaçıyor denilene kadar daha netti fikirlerim ama artık ı-ıhh :P Kasım gibi kesin yeni Nexus gelecektir bir de...

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

ben daha yedek batarya taşıyanını görmedim.

bir de,

Android'de öyle batarya değiştirmek bence mantıklı bi durum değil. Cihaz pilinin statlarını belleğinde tutuyor. Bitmiş pili çıkartıp başka pili taktığında bu statlar saçmalayacak. Taktığın pilleri tam randıman kullanamayacaksın.

Çözümü için her yeni pil taktığında şarja takcaksın. FULL'ü görünce battery stat wipe edicen. Sonra tekrar %100 yapican. Sonra bir de Battery Calibrator ile kalibre edicen vs vs.

Hani şu son söylediklerimden emin değilim fakat, battery stats diye bi şey var.

edit.

Hatta her yeni ROM değiştirdiğimde eğer yukarıdakileri yapmazsam pil çok saçma boşalıyor. Böyle %10 %10 düşüyor. Battery calibration yapinca 25 saati görüyorum Sensation XE ile. Herhangi bir custom kernel da kullanmıyorum bunun için. Herhangi bir governor ayarı yok. Stock kernel.

edit2.

Sensation XE alacaksan da GB'li versiyonu çıkmazsa rooting problem.
Sosyal ağlarda paylaş

Rootlu ve recovery kurulmuş olmalı.

-Telefonu full şarj edin. %100 olsun.
-Telefonu restart edin (Hot reboot değil, hatta kapatıp pili söküp takın)
-Tekrar açın. tekrar %100 şarj edin. Tekrar açıldığında %98'e inmiş olabilir.
-Recovery'den boot edin. Battery stats'ı silin.
-Tekrar açın. Battery Calibration'ı kurun. (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nema.batterycalibration&hl=tr linki bu olmalı, şirkette Google Play Store engelli :) )
-Battery calibration'ı açın telefonu şarja takın. (Yine %98'e falan düşmüş olabilir)
- Battery %100'ü görünce calibration aktif hale gelecek.
-Kalibre et'e basın. Root izni isticek. Verin.
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Root etmek ne oluyor? Boot loader ile farkı nedir?

Xperia S teknik olarak hoşuma gitti ama menü yapısını bilmiyorum. Samsung'dan her koşulda güzeldir sanırım :P

Facebook, twitter gibi işime hiç kullanmayacağım zımbırtıları kaldırma ve işlemci hızını falan gerekmediği durumlarda düşürme imkânını hangi işlem bana veriyor?

Deliler gibi prosedürler okudum bu işlemler için ama 'bunu yapınca şu işlemlere/imkânlara kavuşursunuz' diyen birini bulamadım. Sonunda Samsung kapaklı alıp çıkacağım işin içinden :D

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...