Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Esad gorevini birakmaya hazir?

HotLine

Öne çıkan mesajlar

demokrasi toz kaldırmış??

şu anki sistem demokrasi değil
önceki sistem -resim ne koyarsanız koyun- iyi değildi.

libya için de aynısı geçerli, mısır için de.

bu adamların başındaki ağaları güç kullanmadan gönderme opsiyonu yok. halk sefil.

keşke ameliyat gibi, precise müdahale yapılabilse, sadece kanserli adamlar alınabilse. ama yok öle bişi.
Sosyal ağlarda paylaş

o insanların başkan olmamaları gerektiği konusunda hepimiz hem fikiriz. ama bu müdaheleler bu durumu iyileştirmeyi bırak kötüleştiriyor ya da aynı durumda tutarken abdnin avrupanın durumunu iyileştiriyor. libya da kaddafi gitti ne oldu? ülke ikiye bölündü petrolü olan olmayan diye, petrol amerika, avrupa yalakası şeyhler arasında bölüşüldü kuyular kiralandı falan. ee ne oldu? yapma yani dasaa, biz de yemiyoruz kaddafi çok süper kadayıf gibi adamdı medya sizi kandırıyor alternatif teorilerini ama avrupanın amerikanın derdi o insanlar demorkatikleşsin değil bu da bariz ortada. ben burda nijeryalı bir arkadaşım var kaddafi petrol gelirlerinden zırnık koklatıyorsaydı şimdi petrol kuyularını elinde tutan şeyhler zırnığı da koklatmıyor dedi. durum daha kötü kısacası helo petrolsüz olan tarafın açlıktan ağzı kokacak bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

o insanların başkan olmamaları gerektiği konusunda hepimiz hem fikiriz. ama bu müdaheleler bu durumu iyileştirmeyi bırak kötüleştiriyor ya da aynı durumda tutarken abdnin avrupanın durumunu iyileştiriyor. libya da kaddafi gitti ne oldu? ülke ikiye bölündü petrolü olan olmayan diye, petrol amerika, avrupa yalakası şeyhler arasında bölüşüldü kuyular kiralandı falan. ee ne oldu? yapma yani dasaa, biz de yemiyoruz kaddafi çok süper kadayıf gibi adamdı medya sizi kandırıyor alternatif teorilerini ama avrupanın amerikanın derdi o insanlar demorkatikleşsin değil bu da bariz ortada. ben burda nijeryalı bir arkadaşım var kaddafi petrol gelirlerinden zırnık koklatıyorsaydı şimdi petrol kuyularını elinde tutan şeyhler zırnığı da koklatmıyor dedi. durum daha kötü kısacası helo petrolsüz olan tarafın açlıktan ağzı kokacak bence.

bu haberleri cumburiyetdenmi okuyorsunuz?bak libya da ilk demokratik secimler yapildi.misirda da ayni hep hakli cikmak istiyorsunuz ama zaman sizi hep yaniltiyor.siz kimmisijiz?

bir kac statukocu devleti insan yasamindan onde goren gerici
Sosyal ağlarda paylaş

neden bahsediyorsun? ırakta hala sünni-şii çatışması var. birbirlerini, evlerini, camilerini bombalayıp duruyor adamlar. masum insanlar ölüyor.

düzen, her şekilde kaostan iyidir. yemek yemeye gittiğinde bombalanıp ölme riskin olmaz. ha ekonomik olarak, belki başka şekillerde ezilirsin falan ama, dayanabilirsin ona. zulüm görenler de vardır tabii ancak bu ikisi arasında 'bu daha iyi' tercihini yapacak kişiler biz değiliz.

halkın kendisi bu tercihi yapmalı. ama bunu emperyalist devletler tarafından kışkırtılıp desteklenerek yapan, kendileri başa geldiğinde kendi diktatörlüklerini ilan edecek kişiler tarafından yapılmaması gerekirdi. sen sanıyorsun ki, arap baharındaki halklar kendiliğinden ayaklandı, bu bir devrim. hangisi olduğunu şu anda kimse birbirine inandıramaz ancak gelecek senelerde görülecektir.

kaddafi nin diktatör olduğu bilinmiyor muydu da, isyandan önce sarkozy kaddafiyle haşır neşirdi? halk isyan edince mi diktatör oldu?
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

demokrasi toz kaldırmış??

şu anki sistem demokrasi değil
önceki sistem -resim ne koyarsanız koyun- iyi değildi.

libya için de aynısı geçerli, mısır için de.

bu adamların başındaki ağaları güç kullanmadan gönderme opsiyonu yok. halk sefil.

keşke ameliyat gibi, precise müdahale yapılabilse, sadece kanserli adamlar alınabilse. ama yok öle bişi.

Saddamlı Irak bölgedeki en yüksek okuma yazma oranına sahipti. Bebek ölümleri bölgeye göre oldukça düşüktü.

Ha Saddam'ı kim getirdi? Onu da ABD getirdi. Fakat böyle durumlardan istifade edip Amerikan şakşakçılığı yapmak da tam bir "çoggüzelolduçoggüzeliyioldutamammı" kafası. güle güle kullanınız...
Sosyal ağlarda paylaş

aramızdaki fark da bu zaten.

siz -sağcısı solcusu aynı- hinged bi bakış açısına sahipsiniz.

biz diğer yönlerine de bakabiliyoruz.
amerikan şakşakçılığı yapmıyorum. sadece milleti aşır baskı altına, diktatörlükle yöneten, insanları sadece boyunduruğa alan adamların gitmesini canı gönülden kutluyorum evet.

özgürlükten yana olması gereken adamların tek adam iktidarını -sadece amerika bu durumun kötülüğünü kendi çıkarına yaradığından gündeme getirdiği ve suitimal ettiği için savunması aslında güzel bi kafa diyeceğim ama.. stalin, mao,pol pot,kim jong il ve hatta castro etc de aynı bokun laciverti değil midir?

efendim ama küba'da sağlık hizmetleri çok iyi. kore'de insanlar çok refahta.
Sosyal ağlarda paylaş

Ülkenin toprakları üzerinde çıkarları olan ve bu çıkarları doğrultusunda seni destekleyerek, diktatörünü alaşağı etmene yardım edenler, yarın öbür gün senden, onların çıkarlarını desteklemeni talep etmeyecekler mi? reddettiğin zaman seni de alaşağı etmeyecekler mi?

Tamam, bu çıkarlar belli bir süre desteklenebilir, veya özgür yaşam için katlanılır bunlara, bir düzenleme yapılır diyelim. Bu diktatörün yerine gelecek kişilerin, bundan ne kadar farklı bir yönetim sergilemesini bekliyorsun? Kim gelecek? Var mı ülkeye çağ atlatacak bir liderleri? Yok. Çünkü onlarınki bir devrim değil. Güç elde etmek, ülke yönetiminde yer sahibi olmak için başkaldırmış, emperyalist devletler tarafından desteklenmiş kişiler geçecek başa. Sonra film tekrardan sarılacak.
Sosyal ağlarda paylaş

başına eli kanlı diktatör geçmiş bir halk zaten boku yemiş demektir. geçiş süreçlerinde biraz daha yemelerinin açıkçası pek önemi yok.

yeter ki amaca ulaşılsın, kendi kendine ayakta durabilecek hale gelsin oradaki devlet ve halk da devletin başına geçecek insanları seçebilsin.

garibanın tekinin karşısına eli silahlı iki kişi geçtiğinde, "ee soldaki sen ateş etme, sağdaki sen ateş et" dedikleri için gerçeklerin farkında olduğunu sanan anti-emperyalistler var aramızda.

herşey süper olacak diye iddiam yok tabii bu arada, anti-amerikancılara biraz ayar oluyorum şu arap baharı konularında.
Sosyal ağlarda paylaş

başına eli kanlı diktatör geçmiş diyorsun da, adam sanki boş zamanlarında koyun keser gibi adam kesiyor.

ben adamlar indirilmesin, indirildi daha iyi mi oldu demiyorum. ikisi de kötü. şimdi de kötü olacak. o yüzden o adamların inmesini o kadar savunmanın anlamı yok.

şimdi özgürlük geldi, oradaki halk daha rahat diyip geçecek herkes. öyle mi olacak peki gerçekten?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...