Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Londra Olimpiyatları [2012]

kiymaliborek

Öne çıkan mesajlar

cetoritto said:

:) yahu atletizmde 100 metreci erkekler beyaz olamaz dersem bu ırkçı bir mesaj mı olur? 1. soru. Ve söylediklerim doğru dersem de yanlış mı olur? 2inci soru.

http://www.youtube.com/watch?v=ZmZq_wJhwX0

ondan diyorum zaten..

işin saçma tarafı bu eleman diğerleri gibi öküzcan da değil
Sosyal ağlarda paylaş

:)
30 senedir olimpiyatları izlerim. ırkçılık olsun diye söylemiyorum, genel bilinen şeylerdir bunlar. Atletizmde hız yarışları zencilerin işidir. Hatta bunun zencilerin anatomik yapıları ile ilgili olduğunu bilen bilir.
Ben zenci bir olimpiyat şampiyonu hatırlamıyorum, varsa da takdir edersiniz ki yüzme sporu bu zamana kadar zenci olmayan milletlerin daha başarılı oldukları bilinen bir spor. Yani bilinenleri söyledim. Herhangi bir ırkçı niyetim yoktu,olamaz,böyle bir anlam çıkartanlar varsa yanlış anlaşıldığımı bilsinler.
Irkçılık bana Washington'dan daha uzaktır.

Hatta zenci hatunların pek çok beyaz hatundan daha güzel ve daha cana yakın olduklarını bilirim ;) (aha buna da ırkçı mesaj diyen çıkar şimdi he :) ).
Sosyal ağlarda paylaş

Anatomik olarak doğru sanırım. Yüzmede dezavantajları, koşuda avantajları var diye biliyorum ben de. Artık ne kadar doğru ne kadar saçma bilmiyorum ama göbek deliği ve vücut merkezinin daha aşağıda olmasından dolayı diye duymuştum sanki. Yüzmede dezavantaj verirken atletizm de avantaj sağlıyor eğer öyleyse. Tabii çocukken bunun versiyonu "Zencilerin bacaklarında fazladan bir kas daha varmış abi" idi...

Bu arada Çeto'nun "zenci kızları iyi biyilirim" wink'i de gözlerden kaçmadı tabii..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...