Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dijital Oyunlar Milli Takımı Kuruluyor

inyourmind

Öne çıkan mesajlar

Nedense her seferinde TÜDOF, esporlar, milli takımlar başlıklı konular açıldığında garip bir şekilde tartışma başlıyor.

TÜDOF ilk resmi ve icraat'a yönelik toplantısını yapmış. Bu toplantıda ciddi atılımlar olmuş ve oyunlarla ilgili hemen her konuda görev dağılımı yapılmış. e-spor'lar ve milli takımlar da bunun bir parçası. Artık seçmeler, turnuvalar bir federasyon altında toplanacak ve bir resmiyet olgusu sağlanacak. Üstelik bunu tek başlarına değil, sektörün çeşitli alanlarında çalışan arkadaşlar ve deneyimli kişilerle birlikte yapıyorlar.

Bu yüzden şu anki tartışmalarınız yersiz. Kendi aranızda tabii ki tartışıp, olabilecek; olmasını istediğiniz işleri ve icraatları ekleyebilirsiniz ancak unutmayın ki bunların hepsi bir süreç dahilinde zamanla gerçekleşecek projeler olacak. Federasyon zamanla daha da oturdukça, sistematik bir şekilde ilerlemeye devam edilecektir.

Mevcut takımlar ve oyuncular tabii ki yeniden gözden geçirilecek ve belki bir revizyonla daha iyi bir şekilde ilerlenecek.

Şahsi olarak rica ediyorum şu esports olayına biraz kendi yanınızdan ve çıkarlarınızla değil, vizyonel olarak "daha iyi nasıl oluruz" şeklinde bakın.

Konuyla ilgili bir sorunuz ya da kafanıza takılan bir şey olursa benimle iletişime geçebilirsiniz. Bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışırım.

Zafer Yılmaz "Crasher"
[email protected]
http://www.esl.eu/eu/player/654237/
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

arada bi bakıyorum gün ışığı almıyor buralar
gidiyoruz tozlu mahzeninizde yalnız kalıyorsunuz
ne olacak böyle bilmem haliniz

huun'u mod yaparsanız olacagı bu
ben mod olsam burda hergun en kral drama
en guzel kavgalar, insanlar F5 tusunun ne ise yaradını hatırlar ama 30+ adamı yaparsanız mod
bu torpaklardan verim alamayız

YENI SC MODU ICIN SECIM YAPILMASINI ONERIYORUM
DEGISIM SART
Sosyal ağlarda paylaş

Memphis veya onun güdümündeki birisi iktidara gelirse Chaos'un tekrardan bu topraklarda hüküm süreceği kesin...

Sakın F5 gerçekleriyle gözlerinizi bağlayıp, sizi ikna etmesine izin vermeyin.

Krallık mrallık rahat ve huzur içinde yaşıyıp gidiyoz:

HUUN : ALL HAIL THE KING

Sosyal ağlarda paylaş

Ülkemizde bir gerçek var her allahın günü her allahın akşamı televizyonlarda spor programlarına rastlarsınız bu spor porgramlarının sadece adları spor, içeriği sadece futboll ve futbola o kadar düşkünüz ki onunla yatıp onunla kalkıyoruz, onun için adam öldürüyor arkadaşlarımızın kalplerini kırıyoruz,
bir o kadarda devletten yardım alıyor, stad yaptırıyoruz sporucu isek vergiyide az ödüyoruz. çok kazanıyoruz şükür. futbola çok para akıtıyoruz. neden çünkü sağlıkta çok iyiyiz, camide yaptık bisürü sıra futbolda 90 dakika boyunca ana avrad küfür ediyoruz çünkü sporcuya ve spora destek oluyoruz.
ülkemizde futbolu o kadar çok biliyoruz ama nedense avrupada yada dünyada hiç başarılı olamıyoruz. maçı hakemden ve spikerden daha iyi analiz ediyoruz, takımın antrenöründen daha iyi yönetiyoruz.

StarCraft hız, Zeka, akıl, sabır, zaman, soğukkanlılık, yetenek, bilgi ve tecrübe gerektiren Basit bir oyundur.

Sonuçta her spor bir oyundur. spor denince akıllara hep bedeni yoran kasları hareketlendiren, terleten oyunlar gelmesin.
bunların içinde satranç ve dama gibi beyin yoran sporlarda var hatta tavla bile bir spor olarak ilan edildi.

şu an itibarı ile bilgisayar çağının bu aşamasına gelindiyse bu gelişme bilgisayar oyunları sayesinde gelindi, şu anki teknolojiyi oyunlara borçluyuz.

peki futbol ne kazandırdı dünyaya ? peki yüzme ne kazandırdı ?
tenis ? voleybol. ne kazanıyoz abi biz sporlarla ????????
kazanılan şey para ,sponsor, reklam, madalya, ödül, kupa vs her ne ise işte bunların hepsi e-spordada var ve fazlasıda.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
said:
“Aynı futbolcu ya da basketbolcular gibi lisanslı oyuncu olacaklar. Resmi sıralamaya göre bireysel puanları olacak. Federasyon henüz çok yeni olduğu için hazırlıklarımız devam ediyor. Hem internette hem de kapı kapı dolaşıp Türkiye’nin en yetenekli oyun fanatiklerini tespit edeceğiz. 2013 yılının başından itibaren arama çalışmalarına başlanacak. Online turnuvalara katılan milyonlarca oyuncu birbiriyle etkileşim halinde. Onlara ulaşmak bizim için zor olmayacak. Tüm turnuvaları izleyip gençleri keşfedeceğiz. Lisans alıp uluslararası platformda Türkiye’yi temsil edecek olan sporcular elbette para da kazanacaklar.”

sahne gözümün önüne geldi de :D
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
O habere XX XX adlı kişi şunu yazmış:

"Starcraft oyuncuları yıllık ortalama 300-350 bin dollar arası kazanıyorlar turnuvalardan. Warcraft 150-200 bin arası değişiyor. İki oyunu da oynuyorum ve Türk oyuncularının az çok nasıl oynadığını biliyorum. Bizden para kazanacak adam sayısı 5'i geçmez. Oyun anlayışımız, stratejimiz çok zayıf. Sadece el-göz koordinasyonuna odaklı gelişiyoruz, rakip farklı bir strateji kullandığında bakakalıyoruz. Umarım bu takıma yurtdışından koçlar da getirtebilirsek belki o zaman bir gelişme kaydederiz."

5 mi? Şimdi kazanılan şeyin para olması zorunluluğu yoksa ekipman da kazanmak sayılıyorsa ben bile başarı gösterdim.(Bursat, Ahmet vs. sağolsunlar bir zamanlar alt lig oyuncularının da katılıp en azından yarışma duygusu hissetmemizi sağlayacak turnuvalar düzenlediler) Mufduu, Sparta, Silip.. gayette ekipman kazandılar.

Bir de yurtdışından koç derken??
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...