Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ramazanda Oruç durumu

cetoritto

Öne çıkan mesajlar

Evvel gün iş yerinde baktım bir kağıt gezdiriyorlar. "Ne o?" dedim, "Personel müdürü istedi,kim oruç tutacak,kim tutmayacak,onun listesini alıyoruz sorarak"dediler. "Niye?"dedim. "Yemek firmasından ona göre yemek gelecek" dediler. Tam bir şey diyecektim ki aklımdan geçenlerin biraz değişiğini başka bir arkadaşım söyledi:"Yahu bazen tutacağım,bazen tutmayacağım,öyle iş mi olur?Sen tutmayacak yaz o zaman"dedi.
Evet...
Pati'de durumlar nedir?
Hee, ben tutmuyorum...
Sosyal ağlarda paylaş

imamizer said:

sabah otobus dolmus ortaminda etrafi saran agiz kokusu...

sorma ya,bir de her sene aynı geyik sorular,"hocam,ramazanda diş fırçalamak günah mı?hocam tam ezan okunurken su içtim,orucum bozuldu mu? hocam, rüyamda tam bir şey olacakken uyandım,baktım asayiş berkemal,yine de orucum bozulmuş mudur?"gibi aynı sorular ve aynı cevaplar...:S
Sosyal ağlarda paylaş

cetoritto said:

tomkat said:

bu 30 gun full tutulan bisey degil mi
arada mola verilebiliyo mu

adamın keyfi öyle isterse "niye böyle yapıyorsun lan?" mı diyeceğiz? Ya da borçlandığı oruçları tutacaktır. Bilemeyiz ki.

Yok hocam ramazan orucu farzdır ve 30 gün eksiksiz tutulur, sadece bayanlar muayyen günlerinde tutmazlar.

Ayrıca ramazan'da zaten farzı tuttuğun için borcu tutmak diye bişey olmaz, o ancak ramazandan sonra tutulur
Sosyal ağlarda paylaş

cetoritto said:

tomkat said:

bu 30 gun full tutulan bisey degil mi

arada mola verilebiliyo mu

adamın keyfi öyle isterse "niye böyle yapıyorsun lan?" mı diyeceğiz? Ya da borçlandığı oruçları tutacaktır. Bilemeyiz ki.

benim cok bilgim yok ama kucukken tutanlara sorardim ve hepsi tutucaksan 30 gun tut yoksa bi boka yaramaz derlerdi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...