Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gerçek islam bu değil !

Feamer

Öne çıkan mesajlar

islamda ayin onemi yok dedi arkadas, iste "gercek islam bu degil" kafasi

hristiyanlarin haci gibi muslumanalrinda hilali avrdir, dinin sembolu aydir direk ki peygamebr doneminden beri kullanilmaktadir, peygamberin bayraginda ay olmicak tabi cunki ay allahi sembolize eder, peygamber =/= allah

ki ayetlerin nasil ayi gunesten ustun tuttuguna bakalim

"göklere ve yere nur veren, dilediğim nur'una eriştiren" (K. 24, Nur Suresi, ayet 35 )

"Tanrı O'dur ki güneşi ziya, ayı da nur yapmıştır. Ona (ay'a ve ay'ın gittiği yere) konaklar belirlemiştir..." (Yunus Suresi, ayet 5.)

"O Tanrı Mübarektir (Yüce'dir) ki, gökte.... kandil (Güneş) ve nurlandıran (münir) Ay yaptı." (Furkan Suresi, ayet 61.)

munir denmis burda, ayi bir isik kaynagi yapmis (ki bugun sagir sultan bile ayin gunesin isigini yansittigini biliyor, nurun yani kutsiyeti aya yukelmis

"Kıyamet saati yaklaşır. Ay yarılır..." (Kamer Suresi, ayet 13.)

kiyamet ay yarilinca degil gunes yarilinca cikicak lol

donemin roma bilginleri bile ayin ikinci dereceden bri gok cismi oldugunu biliyorlardi, peki neden sumer panthenonundada ikinci derece olan ay tanrisi sin arap yarimadasinda kendine yer buldu?

cunki adamlar colde yasiyor, gunduz yolculuk etmek zor, en rahat zamanlari dolunayda ay tam isik verirken, bu zamanlarda yolculuk veya yorucu islerini yapiyorlar, o cografya icin gunes ne kadar zalim ise ayda o kadar sevkatli gozukuyor
Sosyal ağlarda paylaş

oncekendimi said:

neden peki insan ırkının topluca yok olduğuna dair meteorla v.s ile alakalı bilgi belge yok sence? peki ne koruyor dünyayı da gezegene giren meteorların %98'i yanarak kül olup atmosfere giriyor?

bunun cevabını bilim adamları bile bulamadı.yani benim size sorduğum şu;hadi evrimi açıkladınız,herşeyi açıkladınız,peki dünyayı saran atmosfer neden insanların yaşamasına müsait,neden marsda venüs de yok ?

abiiiiiiiiiiiiiiiii ahahahaha

bunun cevabını bilim adamları bile bulamadı.
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:

viktorun mesajlarini toplayip, viktor yazitlari diye koyucam, papiruse.

e zaten dinlerde bole cikiyor, hayir muhammed "benden sonra kimse gelmicek jiziz haric" diye kapiyi kapatmasa cok iyi para var, neden bu topraklardanda bir joseph smith cikmasin? dum dum dum dum dum

bi tarikat kuralim, piramit scheme uygulayip paraya para demeyiz dicem ama her kose basi tutulmus memlekette

http://radorecdn.bobiler.org/upload/all/260/abiler_abiler_the_simpsons_26015470347.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

viktor yazdığın ayetlerde güneş de geçiyor,o zaman mısır medeniyetinden alınmışmı oluyor senin mantığına göre?_

ben sana diyorum ki peygamberimiz zamanında ayın kutsal olduğuna dair bir belge bilgi söz v.s söyle diyorum ayete atıfda bulunuyorsun,sana diyorumki islamda ayın önemi;kameri takvim kullanıldığından,ramazan başlangıcı ve bitişi,aya göre ayarlanırdı,ayrıca ay yarılma mucizesi var evet,peki güneşi yarsaydı peygamber o zaman da ra ya mı atıfda bulunacakdın?
Sosyal ağlarda paylaş

oncekendimi said:

neyse ne desem isyan eden ergen edasındasınız şunu izleyin de imana gelin az :p benim yerime hocam anlatsın hadi bakalım...

edit:videoyu değiştirdim quq

http://www.youtube.com/watch?v=o19nDcz_a3I

neden tv'e çıktığını söylemedin ? açar izlerdik mübarek, bak olmadı şimdi.
Sosyal ağlarda paylaş

Revangelis said:

oncekendimi said:

neden peki insan ırkının topluca yok olduğuna dair meteorla v.s ile alakalı bilgi belge yok sence? peki ne koruyor dünyayı da gezegene giren meteorların %98'i yanarak kül olup atmosfere giriyor?

bunun cevabını bilim adamları bile bulamadı.yani benim size sorduğum şu;hadi evrimi açıkladınız,herşeyi açıkladınız,peki dünyayı saran atmosfer neden insanların yaşamasına müsait,neden marsda venüs de yok ?

abiiiiiiiiiiiiiiiii ahahahaha

bunun cevabını bilim adamları bile bulamadı.

atmospheric friction ilkokul 4 filan diilmiydi, hani insan bari gonderilen uzay araclari nasil donuyro diye bakar, dunyaya donusun en problemli asamasi atmosfere geri inis cunki sicaklik ayarini acisini vs ayarlamassan mekigin icindekiler kebap oluyor isidan

http://www.sciencephoto.com/image/323750/530wm/R2500247-Atmospheric_re-entry,_artwork-SPL.jpg

karizma isik efekti degil bu, isi meteorlarda aynen bu sekilde kul oluyor

ha buyuk meteor niye carpmiyor?

tamamen tesaduf iste o, dunya uzayda toz zerreciginden daha onemsiz, he ran basimiza ne gelecegi belli degil anca uzayda zamanin epic olcekte olmasindan yirtiyoruz, komsu yildiz sistemlerinden biri supernova patlasa yuzlerce sene suruyor etkilerin bize ulasmasi, kicikirik jupitere gitmemiz bile seneler aliyor
Sosyal ağlarda paylaş

şu hilal mevzusuyla tüm tek tanrılı dinleri çözmeye çalışmak çok ama çok basite kaçmak olur.

said:
Hilal’in İslamiyet’teki önemi, Ramazan ve Hac mevsiminin başlamasında ölçü olmasından dolayıdır
“(Ey Resûlüm!) Sana hilâllerden de soruyorlar. De ki: Onlar, insanlar ve hac için vakit ölçüleridir…” (Bakara, 189)
Dinin rükünlerinden biri olan ramazan orucu, hilalin görülmesiyle başlamaktadır. Oruç ve bayram zamanının açıklığa kavuşması için Müslümanların Şaban ve Ramazan aylarının yirmi dokuzuncu günlerinin batışında hilali gözlemeleri farz-ı kifâye olarak kabul edilmiştir. Hanbelîler ise hilali gözetlemeyi mendub (şeraitin emretmediği ve yasak olmadığı iş olmakla beraber, yapılmasında sevap olan amel) olarak kabul etmişlerdir.
Peygamber Efendimiz (asm):
“Hilali gördüğünüz zaman oruç tutunuz ve hilali gördüğünüz zaman da orucunuzu bozunuz. Eğer hava kapalı olur da hilali göremezseniz Şaban ayını otuz olarak kabul ediniz.” buyurmuşlardır.
Müslümanların oruca başlayabilmeleri için en az iki kişi tarafından Ramazan hilalinin görülmesi gerekir.
Osmanlı İmparatorluğu’nda da Ramazanın başlangıcı Ramazan hilalini gören en az iki kişinin kadı huzurunda bunu bildirmeleri ve bunun halka yayılmasıyla olurdu.
Hilal İslamiyet’in sembolü değildir
“Hilal” ne İslam dininin bir sembolüdür, ne de İslamiyet’te kutsal görülür. Önemi sadece Ramazan hilalinden ileri gelmektedir.
İslam tevhid dinidir ve tek bir yaratıcının var olduğunu ortaya koyar ve ispat eder. İslamiyet’in sembollerle, cisimlerle ya da şekilcilikle hiçbir bağlantısı olmayıp, kutsal olarak kabul ettiği hiçbir sembol ya da şekil yoktur. Bu tamamen İslamiyet’e zıt ve putperestliği hatırlatan bir durumdur. Nitekim Peygamber Efendimiz (asm) bile İslamiyet’in sembolü değil, örneği olmuştur.

“Hilal” sembolünün Osmanlı Devletindeki yeri
Bizans şehrinin sembolü olan hilal, İstanbul’un alınışından (1453) sonra Türkler tarafından Osmanlı İmparatorluğu’nda da birçok yerde sembol olarak kullanılmıştır.
Aynı zamanda Türklere göre hilal, devletin gücünü dile getiren özel bir anlam taşıdığından bayraklara işlenmektedir. Birçok Müslüman Devlet de Türkler gibi hilali bayraklarına yerleştirmiştir.

Osmanlı İmparatorluğu dünyaya hâkim bir İslam devleti olduğu için, insanlar İslamiyet’i Osmanlı ile tanımışlar ve bu şanlı devleti İslam’ın temsilcisi olarak görmüşlerdir. Bu sebeple Osmanlı’nın bayrağında kullandığı hilali İslam’a ait gibi kabul etmiş ve bu bayrağı gördüğünde Osmanlı ile beraber O’nun hayatının gayesi olan İslam’ı hatırlamışlardır.
(Dört Mezhebe Göre İslam Fıkhı, Meydan Larousse Ansiklopedisi)

ha bir de kuran'da dünya üzerine gelmiş her topluluğa bir peygamber yollandığı söylenir, üstüne 124k ile 224k arasında peygamber yollandığı rivayet edilir. biri çıkıp da "sümerlere de peygamber gelmişti ama daha sonra o inanış bozuldu geriye hilal kaldı" diyebilir kendince de mantıklı olur.

dinlerin geçmişinden çok içerdiği kurallar, emirler ve yasaklar konuşulsa belki bir sonuca varılabilir. böyle bir manası yok.
Sosyal ağlarda paylaş

oncekendimi said:

viktor yazdığın ayetlerde güneş de geçiyor,o zaman mısır medeniyetinden alınmışmı oluyor senin mantığına göre?_

ben sana diyorum ki peygamberimiz zamanında ayın kutsal olduğuna dair bir belge bilgi söz v.s söyle diyorum ayete atıfda bulunuyorsun,sana diyorumki islamda ayın önemi;kameri takvim kullanıldığından,ramazan başlangıcı ve bitişi,aya göre ayarlanırdı,ayrıca ay yarılma mucizesi var evet,peki güneşi yarsaydı peygamber o zaman da ra ya mı atıfda bulunacakdın?

gunese kandil aya nurun kaynagi demis, daha acik ne var burda? misir ne alaka konuyla? hicbirsey bilmeden demagoji yapiyorsun

ayet var acik acik NURUN KAYNAGI ay diyor, inkar ediyorsan

a-turkce bilmiyorsun
b-okudugunu anlamiyorsun
c-kuranin butunlugune inanmiyorsun
d-ayetleri istedigin gibi anliyip daha ustune inanmak istemiyorsun
e-hepsi

sanirim e sikkini secicem
Sosyal ağlarda paylaş

Norak said:

tavuk embriyosunda milyonlarca yıldır aktif olmayan genleri aktif hale getirip diş ve kuyruk çıkartanlarda yalan diyor o zaman demekki dinozorlar hakkında hmm B)

http://cdn.uproxx.com/wp-content/uploads/2011/06/chicken_zoom.jpg

o değilde, yunusların doğmadan önce anne karnında ayaklarının (yüzgeç şeklinde) çıktığını bunların sonradan kaybolduğunu biliyor muydunuz :) ki arada kaybolmayanlarıda var bulunmuş canlı.

bundan bahsediyorsun sanırım_? bu mesajından yani...

bak cevap veriyorum ama saygısızca ve küstahça(bu lafa da ayrı gıcığım stop) cevap verirsen bir daha cevap yazmam ona göre:D

şimdi tavuk embriyosundan milyonlarca yıldır aktif halde olmayan demek ne demek? bunun kanıtı nedir,milyonlarca yıl önce ellerinde bunun kanıtı varmı dişi olan ve kuyruğu olan tavuk fosili mesela? bana varsayımlarla gelme (kendi silahınızla vurulmak)

yunusların doğmadan öncesinden bahsediyorsun

peki bu alttaki resimde de insan embriyosu 13 haftalıkken hiçbirşeye benzemiyorken gitgide belirginleşiyor,13.haftada insan embriyosu ile bazı yaratıkların embriyosu birbirine benziyor diye,evrimin kanıtı olarak bunu sunabilmen ne kadar mantıklı?
Sosyal ağlarda paylaş

oncekendimi said:

Norak said:

tavuk embriyosunda milyonlarca yıldır aktif olmayan genleri aktif hale getirip diş ve kuyruk çıkartanlarda yalan diyor o zaman demekki dinozorlar hakkında hmm B)

http://cdn.uproxx.com/wp-content/uploads/2011/06/chicken_zoom.jpg

o değilde, yunusların doğmadan önce anne karnında ayaklarının (yüzgeç şeklinde) çıktığını bunların sonradan kaybolduğunu biliyor muydunuz :) ki arada kaybolmayanlarıda var bulunmuş canlı.

bundan bahsediyorsun sanırım_? bu mesajından yani...

bak cevap veriyorum ama saygısızca ve küstahça(bu lafa da ayrı gıcığım stop) cevap verirsen bir daha cevap yazmam ona göre:D

şimdi tavuk embriyosundan milyonlarca yıldır aktif halde olmayan demek ne demek? bunun kanıtı nedir,milyonlarca yıl önce ellerinde bunun kanıtı varmı dişi olan ve kuyruğu olan tavuk fosili mesela? bana varsayımlarla gelme (kendi silahınızla vurulmak)

http://galeri3.uludagsozluk.com/138/facepalm_227785.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

oncekendimi said:

gunese kandil aya nurun kaynagi demis, daha acik ne var burda? misir ne alaka konuyla? hicbirsey bilmeden demagoji yapiyorsun

ayet var acik acik NURUN KAYNAGI ay diyor, inkar ediyorsan

a-turkce bilmiyorsun
b-okudugunu anlamiyorsun
c-kuranin butunlugune inanmiyorsun
d-ayetleri istedigin gibi anliyip daha ustune inanmak istemiyorsun
e-hepsi

sanirim e sikkini secicem

viktor bence nur'un kelime mealine bir bak ondan sonra gel konuş,iftira atma bilip bilmeden de sinirlenme tamammı?
ben sana diyorum ki kuranda kelime oyunu yapma al sana cevabı diyorum hala konuşuyorsun anlamıyorum ki,

kuran da güneş kelimesi ay kelimesi kadar geçiyor,o zaman yarısı mısır medeniyetinden yarısı sümer medeniyetindenmi alındı? bu ne kadar saçma bir önerme

sorun:Allah Kuran'da Ay, Güneş ve yıldızlar gibi gök cisimlerinden bahsederken farklı kelimeler kullanmaktadır. Bunlardan Güneş ve Ay'ın yapıları arasındaki farklılık Kuran'da nasıl ifade edilmiştir

cevap:Ve Ay'ı bunlar içinde bir nur kılmış, Güneş'i de (aydınlatıcı ve yakıcı) bir kandil yapmıştır. (Nuh Suresi, 16)

Yukarıdaki ayette Ay için ışık (Arapça "nur"), Güneş için kandil (Arapça "sirac") kelimeleri kullanılmıştır. Bu kelimelerden Ay için kullanılan, ışığı yansıtan, parlak, hareketsiz bir kitleyi ifade eder. Güneş için kullanılan kelime ise, sürekli yanma halinde olan, ısı ve ışık kaynağı, gökteki bir oluşum anlamına gelmektedir.
Sosyal ağlarda paylaş

"dişi olan ve kuyruğu olan tavuk fosili mesela?"

dinozor diyoruz bunlara biz şu an.

üstteki resimde dişleri olan tavuk embriyosu, genleri aktifleştirilip yapıldı bikaç sene önce, gerçek.

benziyor değil videoları var, yunus bariz şekilde 4 ayaklı olarak gelişiyor. bir süre sonra alt 2 ayak kayboluyor. ama bazen de kaybolmuyor:

bu normal yunus mesela:
http://calexis.com/blog/wp-content/uploads/2010/11/Dolphin-Leaping.jpg

buda bacaklar kaybolmamış hali:

http://www.underwatertimes.com/news2/dolphin_leg_close.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

bi bakim ne tartışıyolar yine dedim. direk ortadan okumaya başladım" NURUN KAYNAĞI AY DİYOR" eaehaıewohraewr ve sanırım (devamını okumadım) mayalılardan 2 gram öte değiller xzddxdxdxdxdxd tarzı alaya alınmış. 1400 sene önce gelen mecaz dolu kitabı NURU AYDAN ALIYOLAR aspfdisaldf diye eleştire var. abi yok en doğrusunu siz biliyorsunuz. 21. yüzyılın peygamberleri aslında ama inanmamayı seçmişler. buna rağmen insanları aydınlatmaya devam eden buda ruhlu kardeşlerim benim ya.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...