Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gerçek islam bu değil !

Feamer

Öne çıkan mesajlar

Siz söylediğiniz şeyleri gerçek sanın. Görende bu dediklerinizi yeni duyduk, haberimiz yoktu, etkisinden şoka uğradık sanacak.

Gayet güzel cevapları, yazılmış düzinelerce kitap var ama bunu tartışmanın hem yeri burası değil hem de önümüze gelene bir tekme modunda şımarık çocuklar gibi sağa sola saldırırken, geyiğin dibine vurmuşken birilerinin cevap yazması imkansız.

Siz biraz eğlenin, gazınız azalsın. :)
Sosyal ağlarda paylaş

KapIKulu said:

Gayet güzel cevapları, yazılmış düzinelerce kitap var ama bunu tartışmanın hem yeri burası değil hem de önümüze gelene bir tekme modunda şımarık çocuklar gibi sağa sola saldırırken, geyiğin dibine vurmuşken birilerinin cevap yazması imkansız.

Siz biraz eğlenin, gazınız azalsın. :)

ahaha ok bye
Sosyal ağlarda paylaş

BlackLabelSociety said:

@hamsipilav

o konuya değinmek bile istemedim. müslüman din adamları bile peygamberlerden bahsederken Hz.Muhammed der ama ne hikmetse ağızlarından hep İsa çıkar babalarının uşaklarıdır ya(!)

insanın içinden gelecek saygı duymak 'abi kitapta yazıyo ben saygı duyuyorum' diyerek olmaz bak konuştukların bile seni ele veriyor

arkadaşım ne kadar yanlısın yahu,ortaçağ da haçlı seferleri için vatikan ve toprak ağalarının kullandığı dili kullanıyorsun,bizim inancımıza göre incil tahrif edilmiştir,sebebi ise binlerce birbirinden farklı nüshası olmasıdır.

hz isa (a.s)'a hazret ve aleyhisselam (Allahın selamı onun üzerine olsun) deriz .problem müslümanlardan kaynaklanmıyor,kutsal kitabı bile yüzlerce değişik varyasyona sokan,bunun için konsüller toplayan,daha sonra ortaya çıkan son peygamber ismi içinde olan incili dahi yalanlayan biz değilizki

her zaman yanlı konuşarak ne yapmaya çalışıyorsun? hz isa Allahın oğlu değildir,sadece onun kulu ve peygamberidir...
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

gecen iki arap muhammedin yazdigindan daha iyisini yazdi zaten, az arayin bulursunuz lol

huruf-u mukatta ve edebiyat kismina giriyoruz, peygamber bosuna donemin sairleri yaka paca toplatip ortadan kaybetmemis, bir siir kitabi gibi yazilmistir kuran

eger sanatsal basariyi ilahiyete vurucaksak allahtan buyuk mozart var, dante var

sureyi bi oku tam sizin kafaya yazılmış zaten
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

Feamer said:

kalem suresi diye bir şey var, rivayet odur ki, dönemin ünlü arap şailerinden birisi ben muhammetin şiilerinden daha iyisini yazarım diye yazmaya başlamış ama kalem suresine gelince kalemini kırıp töve etmiş, meali siz yorumlayın

evet en birinci sen oldun şimdi, uçmalı roketli ne güzel,

bundan bahsediyorum işte,

bir eleştiriniz varsa alıntı yaptığın yerin altında sure var onun üzerinden eleştiri yap bi zahmet
Sosyal ağlarda paylaş

peki sana 8.y.y elyazması kuranın topkapı sarayında olduğunu söylersem ve 21 y.y da ki yazmaları arasında fark yoktur dersem ne dersin diyeceğim,yine sapıtıp oraya buraya çekeceksin...

mesela 19 meselesi vardı 1970 lerde ortaya atılan tevbe suresinin 2 ayetinin sonradan konulduğuna dair dedikodular,o bile çürütüldü yani,

yazımında hareke yoktu sonradan eklendi diyenler için,islamiyet yazı dili olduğu kadar ezber diniydi de,çünkü peygamber (s.a.v) bir ayet dikte ettirdiğinde aynı anda hafızlar ve yazıcılar eksiksiz yazıyordu.

kuran-ı kerim'i geçtik binlerce o yılda doğru kabul edilen,onlarca ayrı hadis kitabında sözü geçen hadisler var,yani bu kadar iftira olmaz :S
Sosyal ağlarda paylaş

Peki yeryuzunde iki farkli kuran mushafi var desem sen nedicen? En eski kuran topkapida filan degil Taskenttedir, osman doneminden kalmistir, o kullanilir

Sayfalari arasinda yiginlada fark vardir, o sayfalar yaslandi bozuldu aslina uygun restore ettik derler artik yersen

Hayir yarim yamalak bisiler biliyorsunuz bari kesin diye hava atmayin ehuehu, kurani bastan sona 3 kere okudum ben, omrunde bi kere okumamis muslumanlar bana ogretmeye calisiyor eheuheu
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

Minareyi calan kilifini hazirlar, o donemde yalan dolan bunlar diyenere cevap olarak yiginla boyle sure yazmis, yahu adam evime gelip oturuosunuz yuzunuze soyliyemiyorum bakin allah resulunu rahatsiz etmeyin diyor diye sure indirmis, sen bana ayni kafadan yazilmis seyleri getiriyorsun lol

ya okudun mu?

ondan sonra gel tartışalım,

ha kopya çekmişler diyorsun,

bende diyorum sümerden öncede inanlar vardı olabilir pek ala,

yok diyorsun o sayılmaz,

ne sayılır

sizin kaynaklar

senin kaynağının doğruluğu nedir?

senin doğru olduğuna inanman mı?

eyi oldu

devam edin bu kafadan

ama anlamadığım husus şu