Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gerçek islam bu değil !

Feamer

Öne çıkan mesajlar

Viktor yazdiklarini tek tek okudum fakat su konu biraz muallak olmus birincisi Ataturk ve Tahsin M. Bu konuda arastirma yaptiklarinda mevlevilige benzer semazenlerin meksikadada yapildigina sahit olmustu
Bunu yani sira ikinci muallak konu ise eger islamiyet kurgusal bir dinse neden tuzlu su ve tatli su konusu bizzati dogrudur ve ucuncu olarak rit dedigin kavram masonluga ozgudur
Dine ozgu degildir ve masonlukta din degildir amacim polemik yaratmak degil fakat kisadan Muhammed bu sekilde yapti demek kolaycilik oluyor biraz
Sosyal ağlarda paylaş

Rit masonluga ozgu bi kavram degilki, ritual anlaminda kullandim aslinda ayin yazsam daha mantikli olurdu

http://www.scribd.com/doc/41653228/Refuting-Debunking-the-claim-made-in-Quran-that-Fresh-and-Salt-Water-do-not-mix

Asrilik tatlisu tuzlusu argumanina en duzgun cevapda sudur, cok guzel anlatmis adam, bozuk saatin gunde 2 kez tesadufen dogruyu gostermesi ama bunun farkinda olmamasi gibi bisi
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

Rit masonluga ozgu bi kavram degilki, ritual anlaminda kullandim aslinda ayin yazsam daha mantikli olurdu

http://www.scribd.com/doc/41653228/Refuting-Debunking-the-claim-made-in-Quran-that-Fresh-and-Salt-Water-do-not-mix

Asrilik tatlisu tuzlusu argumanina en duzgun cevapda sudur, cok guzel anlatmis adam, bozuk saatin gunde 2 kez tesadufen dogruyu gostermesi ama bunun farkinda olmamasi gibi bisi

Oradaki ritual rit olarak ise bu benim yanlis anlamam olmus kusura bakmayin fakat quran da bir cok yerde anlatilan konular gunluk hayata yakinlik saglamakta bu sebeble simdi buna bozuk saat demek biraz farkli bir durum olusturuyor eger islamiyeti elestireceksek bu unsura insanlarin hal ve durumunu katmak biraz yanlis duruyor ama eger islama inanis seklini elestireceksek bu pek tabi insan yapisindan dogdugu icin elestirel eksileri ve artilari tabiki olacaktir cunku insan degisken bir varliktir bunun yani sira
Ritler masonlukla basladi gibi bir tabir anlasilmasin ama gunumuzde en cok kullanildigi yer masonluk ve cevresi oldugu icin belirtme geregi gordum ve diger bir yan tum bazi cevrelerin yuksek cikarlari icin degistirilmis intihal edilmis veyahut eksiklendirilmis olabilir ama yaraticinin secilmis kavramini elestirirken bu konularida goz onunde tutmak gerektigi gorusundeyim ve paticige gercekten tesekkurler boyle bir konuyu guzel bir openmind kafada tartisabildigimiz icin ve ben asla
Islamin bayraktarligini yapmiyorum kendim musevi dinine mensubum
Sadece eksik kalabilecek noktalara deginmekte yarar goruyorum

Dipnot androidden
Yazmak gercekten zormuss
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

"ahzab 50" said:

Ey Peygamber! Biz sana şu hanımları helal kıldık: Mehirlerini verdiğin eşlerin, Allah'ın sana ganimet olarak verdiklerinden elinin altında bulunanlar, amcalarının, halalarının, dayılarının, teyzelerinin kızlarından seninle birlikte hicret edenler. Peygamber kendisiyle evlenmek istediğinde, kendisini Peygamber'e hibe eden mümin bir kadını da öteki müminlere değil, yalnız sana özgü olmak üzere helal kıldık. Onlara eşleri ve elleri altındakiler hakkında neler farz kıldığımızı biz biliriz. Sana bir zorluk olmasın diyedir bu... Allah Gafûr'dur, Rahîm'dir.

daha sonra agaya beles usulu "peygamber mehir odemek zorunda degil" seklindede bir vahiy iniyordu ama hangi sure unuttum, ahzab 57 diil ama

haha, ahzab 51 de bomba aslinda, okudugum kadari ile soyle olusmus olay. Once ahzab 51 i vereyim;

"ahzab 51" said:

Ey Muhammed! Bunlardan (hanımlarından) dilediğini geri bırakırsın, dilediğini yanına alırsın. Uzak durduklarından dilediklerini yanına almanda da sana bir günah yoktur. Bu onların gözlerinin aydın olması, üzülmemeleri ve hepsinin de kendilerine verdiğine razı olmaları için daha uygundur. Allah kalplerinizdekini bilir. Allah hakkıyla bilendir, halimdir. (Hemen cezalandırmaz, mühlet verir.)

Direkt okudugum yerden alintilayayim;

said:

Aişe, Ahzab suresinin 50. Ayetine tepki gösterdi. Bilindiği gibi o ayetin içeriği şöyledir:

“Mehirlerini verdiğin eşlerini; Allah’ın sana ganimet olarak nasip ettiği cariyeleri; seninle birlikte göç eden amca, hala, dayı, teyze kızlarını; seninle evlenmek istiyorlarsa, salt sana özgü bu durum olarak, hepsini helâl kıldık. Onlar mehirlerini Peygamber’e bağışlayabilirler. Bu konuda güçlük çekmeyesin diye onların da üzerlerine neyi farz kıldığımızı bildirdik; Allah bağışlayandır, acıyandır.”

Aişe’nin ayet konusundaki tepkisi şu noktada olmuş: “Bir kadın kendini Peygamber’e mi armağan edermiş? Ne kadınlar varmış şu dünyada!”

Aişe’nin sıra konusunda, Peygamber’in dilediği karısının yanında daha fazla kalması konusunda da soruları olmuş. Ne var ki, tam o soruların yöneltildiği sırada bir ayet daha gelir: Ahzab suresinin 51. Ayeti. Şöyle: “Ey Paygamber, bunlardan kimi istersen geri bırakır, dilediğini alabilirsin. Boşadığını yeniden almanda da bir vebal yoktur sana..”

Aişe, bu ayet üzerine kendini tutamamış, “Görüyorum ki,” demiş, “Senin Allah’ın yalnız senin şeyinin keyfi için koşturuyor.” (Kaynak: Buhari, Tefsir/7; Tecrid, Hadis/1721; Müslim, Rıda/49,50-Hadis/1464; Ibni Mace, Nikah/57-Hadis/200; Ahmet Ibn-i Hanbel, 6/134, 158, 261)

puahahahahaha
Sosyal ağlarda paylaş

oncekendimi said:

Fistan said:

inanma ihtiyacı mı ? ahahudsafds

ben eminim buradaki en azılı ateist,Allahsızlığı yayma kürsüsü başkanı bile ,bir uçak düşerken bir gemi batarken inandığı ne varsa dua etmeye başlar,firavunda dua etti ama maalesef olmadı olamadı be güzelim...

nerden biliyon, gördün mü, konustun mu firavunla, sana rahatından falan mı bahsetti?
Sosyal ağlarda paylaş

"ben eminim buradaki en azılı ateist,Allahsızlığı yayma kürsüsü başkanı bile ,bir uçak düşerken bir gemi batarken inandığı ne varsa dua etmeye başlar,firavunda dua etti ama maalesef olmadı olamadı be güzelim..."

Evet özellikle siperde ateist olmaz derler, ki yanılıyorlar.

Yani o zaman insan ölüm korkusu altındayken yada daha genel anlamı ile korku altındayken ve muhakeme yeteneği zaten sakatlanmışken, herhalde ondan mantıklı kararlar almasını bekleyemeyiz, kimi o korku ile ağlar, kimi altına zıçar belkide kimi kafayı sıyırır, belkide birileri kahraman olacak. O halde genel anlamı ile inancının sebebi korku oluyor çaresizlik oluyor tabi o an için. Bu bşir nevi hayatta kalmak için, korkunu yenip deva medebilmek için ne yaparsan yap, hani survival kaımsı ne olursa olsun hayatta kal güdüsü ile ilgili birşey. Kendini daha iyi hissedeceksen o an için, neden olmasın ? Depresyona giriyorsun, antidepresan yazıyora doktor sana, aslında almaman gereken birşey ama hayata devam edebilmek için belli süre o hapları alırsın.

Zaten ateist olmuş kişi ondan önce dini ritüelleri uzun süre yapmışsa bundan dolayı bir huzurda bulmuşdur, kendini iyi hissetmiştir inandığı için. Bundan dolayı o ölüm korkusu anından yapmış olduğu şey gayet mantıklı oluyor o şartlar içinde. Yani siperde ateist bir kişi daha önceki laışkanlıklarından dolayı korkuyu yenmek için dua ederse bu tanrının var olduğunu ispatlamaz, sadece o kişi ile ilgili şartlarıda gözönüne alırsak en iyi varsayımla çelişkidir.

Tanrı konsepti insanın yaratmaya ihtiyaç duyduğu ve yarattığı bir nevi psikoloğu, son sığınağı ve umudu gibi birşey oluyor bu açıdanda bakılınca.

İhtiyaç duymasa yaratmazdı zaten ve bunca bin yıl devam etmezdi inanmaya.
Sosyal ağlarda paylaş

nedanko buharide boyle bir hadis yok,tamamen uydurma,ispat bile ederim sana yalniz rica ediyorum tarikatcilar gibi bir yerinizden hadis uydurmayin.ayrica sozu gecen ayetlerde islam oncesi turklerde de olan amca kizi dayi kizi gibi var olan akraba evlilikleri ile savas esnasinda ele gecirilen kadinlara tecavuz vs gibi pislikler yapilmasin diye cariyelik ve evlenme yetkisi verilmistir.

senin bu buhari diye uydurdugun hadis 5 vakit namazda hz aise ye kufur eden sia hadis kitaplarindan alinti uydurma bir hadistir.milleti zihnini bulandirmanda hic hos degil
Sosyal ağlarda paylaş

bilgi karşı tarafın anladığı kadardır.

çok basit bir ornek vereceğim.

dayımın fransadaki kuzeni geldi eşi fransız. fatih cami'ni gezdirmek istemiş. tam kapıdan girerken (tabi fransız bayan yabancı olduğunu fiziğinden belli ediyor yüz vs..) icerden imam atlamış önüne bunlar içeri giremez diye. dayım demiş niye? ben nerden biliyim bunların temiz olduğunu demiş o_O temiz nedir abi sen mi karar veriyosun buna?

baya bi tartışmışlar dayımda senin imamlığına tüküreyim bir de her dine saygılı olacaksınız demiş lanet etmiş çıkmış gelmiş.

şimdi hadi dayımın kuzeni ermeni asıllı türk vatandaşıydı şimdi de fransız vatandaşı. eşi fransız bu kadın geri gidip ne anlatır sizce fransada? kuzeni zaten biliyo bu memlekette ne tür heriflerin yaşadığını CEO'sundan tut da imamına kadar. ama bu kadın ne anlatacak??? türkiyeye gittim tuhaf davranışlı bir din adamı beni camiye sokmadı artık türkiyeye gitmem islam ne biçim dinmiş demez mi?

ben hristiyanım ve çok samimi söylüyorum islam adına bu tür davranışlardan ötürü üzülüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

blacklabel budist tapinaklarina paldir kuldur girrbilirmisin?peki ya maskeli baloya?

camiilerinde bir kutsalligi var ,ibadet islam dinine gore harami gormeyecegin,bulasmayacagin yerlerde yapilir.oyle paldir kuldur giremezsin,ne dusundukleri cokda onemli degil ama tr ye gelmis birine sorarsa camii ye girme adabini ona soyler.fatih camii imamlarida koca camiinin 4-5 kapisivar milletin giydigiyle ugrasmak icinde nobet tutmaz
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...