Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

TC vatandaşı olmayanlar için oturum + çalışma izni ?

Cute

Öne çıkan mesajlar

Merhaba beyler bir arkadaşımız Türkiyeye yerleşip çalışmak istiyor.Ben internet sitelerinden okudum baya detay ama fazla bilgi var ve net değil.

Patiye sorayım dedim bir kaç soru,işten koparabilirsem kendimi yabancıların şubesine gidiceğim.Binanın adını attım kafadan.

-Alman kendisi.Alman vatandaşı.
-Trde yaşamak ve çalışmak istiyor.

Vize alması lazım mı sınırsız oturum için ? Çalışma izni 6 aylık veriliyormuş, 3 yıl mı 5 yıl boyunca...Önce ikametgah kayıtı başlatmak lazım mış...Bu uzun zincire nereden nasıl gireriz.İstanbuldayım bu arada daha önce böyle bir konuya dahil olmuş arkadaşımız var ise yardımcı olursa sevinirim.
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

almanyada kucuk evde yasayip buyuk ev icin turkiyeyi tercih eden adam salaktır
dasaaa dogru soylemis

kusura bakma da oranın nüfus dengesiyle buranınki bir değil,orada bir karı koca bide köpeği ve kedisi,toplam 10 metrekare yetiyor,ama burada dede,hala,teyze,amca,dayı,hısım,akraba,taallukat,eş,dost,arkadaş,x2 eş tarafı dersen yetmiyor yetemiyor,şimdi halam gelse kucağımamı oturtayım?

heriflerde sosyal doku 0'a yakın,sadece yılbaşı ve sabit belli günler,diğer günlerde yeme içme sevişme derdindeler,sonra da 60'ı geçince evlatları tanımıyor zaten,torunları da yaşlı moruk diye dalga geçiyor
Sosyal ağlarda paylaş

aileye gerek yok

tek basinizasiniz
multinasyonel baya bilinen ve ulke ici verdigi maas itibariyle en iyilerden olan bir yerden teklif aliyorsunuz
maasinizin %40 ile kalabildiginiz yer hapishane hucresi, metropol kafasindaki baskentlerin cogu boyle

az uzaklara gideyim daha insan gibi bir odam kendi tuvalet dusum olsun derseniz de tr standardiyla kasaba gibi kalan yerler

gitmeden once doneni opsunler diyordum da pek oyle degilmis

isterseniz aksam uyumak disinda ugramayin, psikolojik etkisi buyuk
Sosyal ağlarda paylaş

Allah belasını versin lan öyle yerlerin,2002'de gittiğim münihde 3 sene aynı hücrede kaldım,psikolojim bozuldu,bir insan aynı odada hem mıçar,hem yemek yer hem yatarmı arkadaş? kültüre ters,ne bileyim herşeye ters lan yani deselerki gel şurada mağara var kal diye,kalmazsam namerdim o derece mallaştırdı beni,sevişemiyordun bile aga duvarlar üzerine geliyordu,sonra istanbula geldim de sevişmenin tadını doyasıya çıkardım,kızgın kumlardan serin vücutlara atlamak gibisi yok

edit:üniversite hayatını eu'da yaşamak isteyenlere tavsiyem dışarıda kalın daha iyi qq
Sosyal ağlarda paylaş

oncekendimi said:

Fistan said:

almanyada kucuk evde yasayip buyuk ev icin turkiyeyi tercih eden adam salaktır
dasaaa dogru soylemis

kusura bakma da oranın nüfus dengesiyle buranınki bir değil,orada bir karı koca bide köpeği ve kedisi,toplam 10 metrekare yetiyor,ama burada dede,hala,teyze,amca,dayı,hısım,akraba,taallukat,eş,dost,arkadaş,x2 eş tarafı dersen yetmiyor yetemiyor,şimdi halam gelse kucağımamı oturtayım?

heriflerde sosyal doku 0'a yakın,sadece yılbaşı ve sabit belli günler,diğer günlerde yeme içme sevişme derdindeler,sonra da 60'ı geçince evlatları tanımıyor zaten,torunları da yaşlı moruk diye dalga geçiyor
yaa! Nerden edindin bu dusunceyi acaba?oralara kac kere gittin ya da kac ulkeye gittin soyler misin?
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşım illa tek tek hangi ülke hangi şehir,münihin olympia zentrum'unu goethe strasse'ini s-bahn da kaç durak var,u-bahn da kaç durak var isar ırmağından freising'e giderken kaç km bisiklet yolu var bunlarımı bekliyorsun benden? yada ne bileyim paris'de araplarla türklerin en çok yaşadığı semtlerden biri olan guisenville'miydi neydi oralarda ki hangi zenci kız daha güzel bunları mı anlatayım ahh pardon alplerde ki kayak tesislerini ve üniversitenin yaz kamplarını yazmayı unutmuşum onlarıda sonraki mesajda yazarım :S
Sosyal ağlarda paylaş

yoo ben gayet de seviyorum bu ülkeyi,10 sene akp yönetti diye,60 senedir demirel var diye hayatımı zindan edemem,ne zamanki yumurta kapıya dayanır o zaman düşünürüz birşeyler,ama emin ol ab veya gelişmiş ülkelerin fakirleri bizim fakirimizden daha fakirdir,ama zenginimizden daha zengin değil yani,en azından orta direk var ne kadar içine etselerde hala var bakkal var kasap var manav var,kokoreççi var,ama git eu ya ya benimsin ya kara toprağın der gibi kapitalizmin dibi yaşanıyor oralarda
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...