Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Doktordan DFI BI P45 + Q6600 G0 + OCZ HPC 4 GB 1066 + OCZ 600W + Thermaltake Armor+ MX + Logitech S220 2.1

Magnum

Öne çıkan mesajlar

Bunlar da bir önceki sistemden kalanlar, 3 yıl kullanılıp 1 yıl boyunca da yattılar. Parçaların boyası ve değişeni yok, sigara içilmemiş ve yakıtta cimri.

DFI BI P45-T2RS LGA 775 Intel P45 ATX :

Fiyat: 90 TL

------------------------------------------------------------

Q6600 BX80562Q6600 SLACR MALAY G0:

Orjinal fanıyla birlikte veriyorum.

Fiyat: 185 TL

------------------------------------------------------------

OCZ Reaper HPC DDR2 1066 4 GB (2x2) GB:

Ramlerin bir kaç ay daha garantisi var sanırım.

Fiyat: 145 TL

Thermaltake Armor+ MX Kasa VH8000BWS:

Yan kapak fanı durduk yerde arıza yapmıştı ben de çıkarıp o vaziyette kullanmaya devam etmiştim, alıcı isterse fanı verebilirim belki de halledilebilir bir problemi vardır ben uğraşmadım açıkçası.

Fiyat: 140 TL

-----------------------------------------------------------

OCZ Technology Game XStream 600W PSU:

Bahar temizliği esnasında fanını temizlemek için sökmüşlüğüm var.

Fiyat: 110 TL

-----------------------------------------------------------

Logitech S220 Siyah 2+1:

Aşağıdaki fotoğraf bana ait değil, boyutları açısından fikir vermesi amacıyla ekledim.

Boyutlarına göre sesi gerçekten çok yüksek ve kaliteli, bas ise ortalama. Taşınabilir sistemler için ideal gerçekten de. Makine olmadığı için bunların fotoğrafını çekemedim ama temizler. Kutusu ve garantisi yok.

Fiyat: 33 TL

Sistemi en son 2 hafta önce test ettim sonra parçalayıp kutuladım aparatlarını da yerleştirdim, bu yüzden rahatlıkla problemleri olmadığını söyleyebilirim. İstanbul Küçükçekmece'de ikamet ediyorum, arkadaşlar şehir dışı durumunda kargo alıcıya ait olur.

Sosyal ağlarda paylaş

Fiyatları piyasaya, biraz da kendi kullanım şeklime göre belirledim.

İsterseniz araştırabilirsiniz. Mesela ddr2 ramlerin fiyatı ddr3'lerden daha yüksek. Uzun uzadıya da izah etmeye gerek yok, piyasasını bilen ve ihtiyacı olan gelir zaten teklifini yapar.
Sosyal ağlarda paylaş

Magnum said:

Fiyatları piyasaya, biraz da kendi kullanım şeklime göre belirledim.

İsterseniz araştırabilirsiniz. Mesela ddr2 ramlerin fiyatı ddr3'lerden daha yüksek. Uzun uzadıya da izah etmeye gerek yok, piyasasını bilen ve ihtiyacı olan gelir zaten teklifini yapar.

da işte eski kasasına ddr2 alacak adam alır o ram'ları, yeniden bilgisayar topluyorum diyen değil. fiyatlar bence de yüksek (ilgilenmiyorum parçalarla dolayısıyla fiyat düşürmeye de çalışmıyorum). Vatan bilgisayar gibi 10 yıllık outdated parçaya %35 indirim yaptıkkk demek saçma, zira 2500k vs varken 400 liraya, kimse gidip de q6600 almaz o "indirimli" fiyatlara...

Edit: adam ol baban gibi, eşek olma editi
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:

da işte eski kasasına ddr2 alacak adam alır o ram'ları, yeniden bilgisayar topluyorum diyen değil. fiyatlar bence de yüksek (ilgilenmiyorum parçalarla dolayısıyla fiyat düşürmeye de çalışmıyorum). Vatan bilgisayar gibi 10 yıllık outdated parçaya %35 indirim yaptıkkk demek saçma, zira 2500k vs varken 400 liraya, kimse gidip de q6600 almaz o "indirimli" fiyatlara...

Edit: adam ol baban gibi, eşek olma editi

sen ciddi misin ya? valla ben de diyordum ki sıfırdan q6600 sistem toplayanlar olur ben de itelerim güzelinden. lga 775 soket sisteminde işlemci güncellemesine gidecek adam isterse bedavaya 2500k alsın, anca eline alır öylece seyreder. ha belki oturur karşılıklı oralet içerler falan sosyalleşmek adına güzel şeyler bunlar. yani şurada tartışma konusu yapılacak bir ramler vardır o konuda da kimse kusra bakmasın, hele 2x1gb reaper'ın yanında esamesi okunmayacak hyperx'lerin 80-100 arasına gittiği şu ortamda. tamam taş gibi ddr2 sisteminde ram güncellemesine gitmek yerine sıfırdan ddr3 sistem kurmak da bir alternatiftir, karşı çıkan var mı? yok.

zaten kasa, power ve 2.1 hala gideri olan icatlar. power 600 watt iken kullandıkça kapasitesi 200 watta da düşmüş değil keza kasanın sağı solu dökülmüş, oksitlenmiş değil. ha isteyen gider sıfır codegen 600 watt power alabilir 115 liraya, hemi de fanı ledli. yani sıkıntı yaptığınız şey ne tam olarak anlayamadım.. dh'da bile bu kadar boş konuşan yok, onu geçtim gayet de güzel teklifler geliyor. ikinci el başlıkları altında ego tatmini de yeni trend oldu anasını satayım..
Sosyal ağlarda paylaş

O fiyata YENİ anakart, YENİ işlemci alınıyor, ram ise YENİ 8gb ramden bile pahalı. Bunu alacağına daha ucuza YENİ parçalar alırlar diyor herkes ama sen anlamamakta ısrar ediyorsun

Ayrıca FORUMDA yani fikir paylaşımı olan bir yerde mal satacaksan insanların fikirlerini söylemelerine de laf edemezsin, yoksa alış-satış/müzayede siteleri var, malına yorum yazmazlar hem
Sosyal ağlarda paylaş

"Tatar Ramazan" said:

O fiyata YENİ anakart, YENİ işlemci alınıyor, ram ise YENİ 8gb ramden bile pahalı. Bunu alacağına daha ucuza YENİ parçalar alırlar diyor herkes ama sen anlamamakta ısrar ediyorsun

Ayrıca FORUMDA yani fikir paylaşımı olan bir yerde mal satacaksan insanların fikirlerini söylemelerine de laf edemezsin, yoksa alış-satış/müzayede siteleri var, malına yorum yazmazlar hem

yahu dahi anlamındaki de'yi bile ayırıyoruz ki anlayın diye arkadaş. yukarda yazdıklarımı otur anlayarak bir oku, hatta sindirene dek tekrar tekrar oku. ben diyorum ki hali hazırdaki sistemine yeni işlemci, yeni ram takamaz, zamanında 350 dolara aldığı ddr2 anakart üzerine sistemini kurmuş adamın tek ihtiyacı işlemci, ram yükseltmekse niye pire için yorgan yaksın? benim hedef kitlem farklı sen hala bana gelmiş yeni anakart yeni işlemci muhabbeti yapıyorsun.

evet haklısın, forum bilgi sahibi olmadan fikir paylaşılan bir yer haline gelmiş. fiyat yüksek yazıp kaçmak işin kolay kısmı, bunu söylerken emsal gösterirsin. şu anki piyasada 4gb ddr2 1066, 8gb ddr3 1600'den daha pahalı, bunu ister kabul et ister kabul etme. daha 1 ay önce 4gb 1600 g.skill rami 45 liraya verdim, piyasasına göre fiyat veriyoruz biz de bi taramızdan uydurmuyoruz. hayır piyasa da serbest isteyen istediği şekilde fiyatlandırır. ben 140 yazdığım ram'i 90'a da bırakabilirim 130'a da. 500 liraya diablo iii collectors satılan ortamda neyin davasını güdüyorsunuz anlamıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

q9xxx serisinden q6600'e fiyat olarak muadil olabilecek q9400 var ki q9400'ü de 200'den aşağı bulamazsın. q9400 üzerini de aynı fiyata afedersin seksen alamazsın. q9400 vs q6600 olayında ise iki işlemcinin de birbirine göre artıları ve eksileri var. q6600 kendisinden sonraki nesil olmasına rağmen q9400'le aşık atabiliyor, çünkü kıytırık bir işlemci.

http://www.overclock.net/t/1236889/q9400-vs-q6600

şöyle de objektif bir yorum yapmış eleman:

The Q6600 will overclock higher easier, but if you're just going to do a mild OC or something (like 3GHz or whatever) just get the Q9400 as its 45nm and uses less power. It's a coin toss really, Q6600 65nm with 8mb l2 cache, 2.4 1066 FSB vs Q9400 45nm 6mb l2 cache 2.66 1333 FSB, they perform about on par with each other, I could be mistaken but given the Q6600's 1066 FSB, it will make it easier to do higher OC's and be easier on the ram/mobo.

Either way, I'd OC either one to 3-3.2 to keep up with GTX 560ti me thinks, should be pretty balanced then.

sonuç: ben olsam eğer anakartımın da 1333 fsb desteklemesi şartıyla tabi 20-30 lira neyse fazla verip q9400 alırdım, çünkü overclock yapmıyorum. yazıdan çıkarılacak sonuç değil yanlış anlaşılmasın, benim şahsi fikrim bu.

bu da mı gol değil editi:

q9550 ile aralarında uçurum varmış la, öyle böyle değil valla. yok bence alacak adam gitsin 350 400'e q9550 alsın.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...