Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

KPSS 2012 Soruları Çalındı İddiası

aente

Öne çıkan mesajlar

throine said:

Ardeth said:

fede said:

HAHAHAHA

http://www.kpssrehber.com/kpsshaber-1288-kpssden-bir-gun-once-googleda-bu-kelimeler-arandi.html

bu kopya ile ilgili bilgi vermiyor ki?

akp fanboy

Alakası yok saçmalama hehe. bu link, sınavın olduğu gün arama olduğunu gösteriyor bunun hiç bir manası yok. daha önce koyulan ss, sınavın olduğu günün sabahı yani sınavdan önce sınavda çıkan bazı soruların yoğun bir şekilde araştırıldığını gösteriyor. eğer ki bu bir aydır devam eden bir olay değilse ki google istatistiklerine göre değil, bu şüpheli bir durumdur ve araştırılması gerekir. bunun tersini gösteren herhangi bir mantıklı açıklaman olmadı şuana kadar o yüzden bu konuda ukalalık taslama bence heh.

ayrıca akp fanboy demem kopyayı cemaat çekti diye değil akp hükümetine toz kondurmama gayretinden ötürü. onu da yanlış anlamışsın yine.
Sosyal ağlarda paylaş

Marty said:

milletin grafiklerine guvenmekte zorlaniyosaniz dogal olarak, soyle bakabilirsiniz kendiniz de,

http://www.google.com/insights/search/#q=malabadi&geo=TR&date=7%2F2012%201m&cmpt=date

ben malabadi diye arattim, 5inden 7 sine kadar nasil artis oldugu goruluyor zaten. 6 sinda %50 artis 7sine gelince %100 artis olmus.
malabadiyi degistirin digerleriyle de deneyin.

ee burda da

http://www.google.com/insights/search/#q=malabadi%20k%C3%B6pr%C3%BCs%C3%BC&geo=TR&date=today%207-d&cmpt=q

sadece 7sinde aratılmış gibi duruyor aradaki fark ne anlamadım. ha sen malabadi diye aratmışın, malabadi köprüsü 7sinde çıkıyor. ha bu yeterli değil ama böyle 10-15 soru bilgisinin son gün sınavdan önce aratıldığı ortaya çıkarsa (google istatistikleri vs ile) o zaman bu tabi ki şüphe uyandıran bir durum.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

akp hükümetine toz kondurmama gayretinden ötürü.

böyle bir gayretim olmamasına rağmen ısrarla böyle olduğunu iddia ediyorsun. oy bile vermediğim bir partiye neden toz kondurmamak gibi bir amacım olsun?

ben bu google aramaları kopya olduğunu göstermez deyince akp fanboy oluyorum sen deyince mantıklı insan oluyorsun. haha
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

ben bu google aramaları kopya olduğunu göstermez deyince akp fanboy oluyorum sen deyince mantıklı insan oluyorsun. haha

Çok mantıklı bir argüman sunuyorum sana henüz daha mantıklı bir cevap vermedin. Eğer ki sınav tarihi ve saatinden hemen önce* sınavda çıkan bazı sorular anahtar kelimeleriyle googledan vs 100 kere aratıldıysa, burda şüpheli bir durum vardır. Yok mudur?

Bunların hepsi daha kesinlik kazanmış durumlar değil ona katılıyorum. Ama bu "google araması" diye basitçe kenara süpürebileceğin bir şey değil. Söylediğimiz şeyler arasında dağlar kadar fark olmasına rağmen algılarını kapatmış hala aynı şeyi söylediğimizi iddia ediyorsun. Ben şu an bu aramaların saatiyle ilgili bilgi bekliyorum.

*: bunun ölçütü bu aramaların geçen bir ay içersinde nerdeyse hiç yapılmamış olması (bir iki kere dışında) fakat sınavdan bir gün önce 100 kere yapılmış olması olabilir mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

derbentte mesela ayin 2sinden itibaren yukselis var aramalarda.
bedestende de 4unden itibaren.

nerenin yerel saatine gore bunun ayarlari onu bulamadim bu arada ama farketmiyo 2sinde 4 unde basliyinca artislar.

bir de zaten sorular calinmasa/verilmese birilerine o zaman haber olmasi lazim asil turkiyede.
Sosyal ağlarda paylaş

throine bosuna cirpiniyosun ,feto osursa bunlar antalyada kasirga oldu feto osurdu diye ortaligi birbirine katan amerikan mali seven az ulusalci isine geldiginde ateist isine geldiginde muslumana namaz kilmasini ogreten,forumda icjnde arap kelimesi geciyor diye arabeske kufur edip radyoda muslum denk geldiginde boyut otesi sesi var yahu diye o igrenc sese kilif uyduran diploma almadan once hayata bakisi farkli olan sonrasinda hayatida ,siyasetide karsiti oldugu insanlara sayip soven insanlar var bu forumda...
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

Çok mantıklı bir argüman sunuyorum sana henüz daha mantıklı bir cevap vermedin. Eğer ki sınav tarihi ve saatinden önce sınavda çıkan bazı sorular anahtar kelimeleriyle googledan vs 100 kere aratıldıysa, burda şüpheli bir durum vardır. Yok mudur?

evet vardır.
ama hangi durumlarda vardır?

mesela 1 ay önceden sorulardaki önemli keywordlerde artış olsaydı ben de buna inanırdım.

amma 6-7 gibi çok az bir zaman diliminde olmuş bunlar. ayrıca arama kayıtlarının hangi ülkenin saatine göre kaydedildiği de önemli. çok büyük ihtimalle tr saati değil bu aradaki zaman farkını da ben böyle açıklardım.
tr'de ayın 7'sinde sınavdan sonra yapılmış bir aramanın google serverlarında 6 temmuz tarihiyle kayıt edilmiş olması var.
Sosyal ağlarda paylaş

bir ay öncesinden olması daha mantıklı çünkü o zaman belki bunlar sık çıkan sorulardır ve insanlar arıyordur. son 4-5 gün olması daha şüpheli çünkü neden bir kaç aydır insanlar bunu aramıyordu da son 4-5 gün aradı diye düşündürtüyor beni. Bunun için KPSSye girenlerle de konuşulması lazım "sık çıkan sorular" veya son hafta gelen "şu sorular çıkar kesin abi" gibi dedikodular oluyor mu vs.

ama açıkçası ilk koyulan ssde hemen sınav öncesi sabahı yapılmış aramalar. ve eğer birilerine kopya dağıtılıyorsa, bu bir ay önceden verilirse sorun olur çünkü dedikodu vs yoluyla çevreye yayılır bu durum. dolayısıyla kopya verecek insan açısından en sağlamı son bir kaç gün bunu vermektir ortaya yayılmasın diye. bu bence çok şüphe uyandırıcı bir durum
Sosyal ağlarda paylaş

bu nerden alıntı bu arada hiç sormadım ama bu liste google aramaları mı yoksa başka bir site mi?

mokoko said:

http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/602447_10150876386055927_537242448_n.jpg

"KPSS Sorularının çalındığının kanıtıdır.
Bugün sabah 5'ten itibaren Bugünkü KPSS'de çıkan Nato zirvesi ile ilgili soru binlerce kez Googleda aranmıştır. Sitemizin istatistiklerine baktığımızda şaşkınlıktan kendimizi alamadık. 1 gün önce böyle bir aramanın Googleda hiç yapılmadığı ya da 3-5 arama yapıldığı halde bugün sabahın erken saatlerinde defalarca aranması sınav sorularının çalındığının kanıtıdır. Bu sınav kesinlikle iptal edilmelidir, aksi takdirde yüz binlerce gencimizin hakkı yenmiş olacaktır."
Sosyal ağlarda paylaş

Bütün skandalları listelemesi açısından: http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/20949043.asp?utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter

Birisi geçen gün demişti, hani AKP hükümetinden gerçekten para falan kaldırıyorsanız neyse de, beleşe ve beyinsizlikten savunmayın şöyle şeyleri diye. Çok haklı buluyorum bazı tiplerin çaresizce kıçını yırtışını gördükçe.
Sosyal ağlarda paylaş

kapesese

İki sene önceki kapesese’de dümen yapıldığı, dini-imanı dilinden düşürmeyen arkadaşların soruları araklayarak, kul hakkı yemeye utanmadıkları ortaya çıkmışsa...

Öğretmenlik sınavında cevapların sızdırıldığı, iki kere ikiyi denk getiremeyen lavukların, imkânsız skora ulaşıp, 120’de 120 doğru yaptığı tespit edilmişse... Üniversite sınavının şıklarına kabak gibi şifre konulmuşsa... Ve, o şifre, büyüsünler de “badem” olsunlar diye “çağla badem”lere ezberletilmişse... Her üniversite sınavından sonra, şöyle şampiyonuz böyle birinciyiz filan diye, çarşaf çarşaf ilan veren takunyalı dershaneler, şifreli sınavdan sonra, gene çok başarılı olmalarına rağmen, her nedense, tek sütun bile ilan vermediyse... Polis Akademisi’ne giriş sınavında, soruların zimmete geçirildiği, hırsızların polis olmaya çalıştığı anlaşılmışsa... Daha bu ay, aynı Polis Akademisi’nde, bütünlemeye kalıp, çakmalarına rağmen, yönerge değişikliği katakullisiyle, 100 üzerinden 18 alanlar bile sınıfı geçtiyse... Polis Akademisi’nde öğretim üyesi olan ve sınıfta bıraktıkları tiplerin sınıfı geçtiğini öğrenen hukuk profesörleri “insaf, ayıptır, utançtır, böyle rezalet görmedik” dediyse... Kamu bankasına müfettişlik sınavı açıp, en az 80 puan gerektiği halde, 70’likler doldurulduysa... Güya sahtekârları yakalayacak olan müfettişlerin sınavında sahtekârlık yapıldığı anlaşılınca, ay çok pardon, bilgisayar hata yapmış deniyorsa... Soruları özel üniversite tarafından hazırlanan, bi başka kamu bankasının sınavı, daha önce, aynı özel üniversite tarafından, bi başka kamu sınavında, tıpatıp sorulmuşsa... Sağlık Bakanlığı’nın unvan sınavında, 20 sorunun iptal edilmesine, 17 sorunun cevap şıklarının değiştirilmesine, zaten alt tarafı 50 soru sorulmasına rağmen, unvanı yükseltilmek istenen süper zekâ’ların gene de beceremediği görülüyorsa... Bir üniversitenin yetenek sınavında, kazananlar açıklanıyor, sonra o liste indiriliyor, başka liste asılıyor, kazananlara siz kazanamadınız deniyor, namuslu bi savcı çıkıp, oha artık birader diyor ve sınavı iptal ettiriyorsa... Eğitim Kurumu Müdürlüğü sınavındaki soruların, yandaş sendikanın çalıştayında belirlenen sorular olduğu ve tesadüfe bak, o sendikadan olanların kazandığı belirleniyorsa... Diyanet İşleri’nde olmayacak duaya amin deniyor, müezzinlik-vaizlik sınavında başarılı olan adayların, sanırım uygun tarikattan olmadıkları için, başarısız ilan edildikleri ortaya çıkıyorsa... Üniversite, hatta iki üniversite mezunu gençler, devlette odacı olmak için bile 150 tane sınava girerken, ataması yapılmayan öğretmenler pazarda limon satarken, Türkçe okuryazar oldukları şüpheli molla’lar, sözlüsüz-yazılısız, devlette kadrolu oluyorsa... TRT’de sınav açıp, sonuçları internetten yayınlıyor, ancak, torpil taleplerini silmeyi unutuyorlar ve böylece, kazanan isimlerin yanında, şu müdür tanıyor, bu müdür kefil gibi notların düşüldüğü enseleniyorsa... İtfaiyeye alınacak üç personel için sınav yapılıyor, yüzlerce aday, belgen eksik diye sınava sokulmuyor, sonuçlar açıklanınca, belediye başkanının oğlu ve kayınbiraderiyle, zabıta müdürünün oğlunun kazandığı ortaya çıkıyorsa... 4 artı 4 artı 4 ayağıyla, bu seneki üniversite sınavına son dakka kala, yerleştirme hesabı değiştiriliyor, okulların başarısı dikkate alınmıyor, okumak için maça isteyen Anadolu ve Fen liseleri cezalandırılıp, bol keseden not dağıtan dandik okullar ödüllendiriliyorsa...

*

Özetle...
“Namuslu yurttaş ol, kurallara uy” diye büyüttüğümüz çocuklarımızın geleceğiyle alakalı her sınav “düzgün”se... Sorularının çalındığı iddia edilen son kapesese “yamuk” mudur?

*

a, haşa
b, külliyen iftira
c, fitnecilerin yalanı
d, dedikodudan ibaret
e, yetmez ama evet

http://uyantr.com/yilmaz-ozdil-kapesese
Sosyal ağlarda paylaş

oncekendimi said:

throine bosuna cirpiniyosun ,feto osursa bunlar antalyada kasirga oldu feto osurdu diye ortaligi birbirine katan amerikan mali seven az ulusalci isine geldiginde ateist isine geldiginde muslumana namaz kilmasini ogreten,forumda icjnde arap kelimesi geciyor diye arabeske kufur edip radyoda muslum denk geldiginde boyut otesi sesi var yahu diye o igrenc sese kilif uyduran diploma almadan once hayata bakisi farkli olan sonrasinda hayatida ,siyasetide karsiti oldugu insanlara sayip soven insanlar var bu forumda...

napolyonn strikes back asdfas
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

oncekendimi said:

napolyonn strikes back asdfas

ben radyoda candan ercetin dinlerim,laikçileri gerçekten tanısaydınız gerçek laikçilerin nasıl davranış şablonlarına sahip oldugunu bilirsiniz,onun dışında düzenli olarak be hey dürzü derim,10.yıl marşı söylerim,hayattan böyle tat alırım,hayatta laikçilikten aldıgım kadar hazzı başka şeyden almadım,belki bilardo,ama dur lan lailçilik daha güzel xDDDD
Sosyal ağlarda paylaş

konuyla alakasız ama;

metrobüs'te bi badem bıyıklı oturdu yanıma. elinde zımbalı a4 rapor vardı. elinde kalem altını çiziyordu. neymiş diye göz ucuyla baktımda. içinde empoze bilgi olan (şunlar şunlar oldu, bu nedenle oldu bunlar kaka, bunlar cici, o yüzden böyle yapmak lazım) rapor'u ders gibi çalışıyordu.

shit just got serious :P
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...