Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

yobaz strikes back, madalyalı atlet

Artariel

Öne çıkan mesajlar

nedanko said:

Ey İsrailoğulları! Size verdiğim nimetimi ve (bir zamanlar) sizi cümle âleme üstün tuttuğumu hatırlayın.

Tabii simdi bi cevap bekliyorum. Kuran i indigi zamana, yere gore anlamak gerek. Orada aslinda sunu demek istemistir diye.

hangi sure hangi ayet?bunu soruyorum. cunku kuran-i kerimde bazi ayetler oncesi ve sonrasiyla ele alinir.

ornek;oku? ne okuyayim nasil ?&#

yaradan rabbinin adiyla oku diye devam edip aciklar sebep sonuc iliskileri

tv de bile bu boyle siyasetcilerin konusmasinin bir bolumunu alip vurun abaliya yapiyorlar...
Sosyal ağlarda paylaş

nedanko said:

Ey İsrailoğulları! Size verdiğim nimetimi ve (bir zamanlar) sizi cümle âleme üstün tuttuğumu hatırlayın.

Tabii simdi bi cevap bekliyorum. Kuran i indigi zamana, yere gore anlamak gerek. Orada aslinda sunu demek istemistir diye.

a priori tanrı var olsun ve bütün üstün niteliklere sahip olsun(ki islamda böyle Allah). bu durumda yaptıklarını bizim ne kadar anlayabileceğimiz şüpheli. ha bana sorarsan ben ondan ne anlıyorum biz bu adamlara zamanında iyi davrandık onlar için pek çok şey yaptık ama bunlar nankör çıktı bak işte bize böyle karşılık verdiler. sen de bundan ibret al bizim sana verdiğimiz nimetleri unutan nankörlerden olma demek istiyordur. ha diyorsun bunun olacagını bilmiyor muydu tabii ki biliyordu ama sırf sonradan gelen insanlara örnek olması için böyle davrandı israilogullarına yani sadece insanlar nankördür sen nankör olma kısmını teorinin yanın da pratikteki örnegiyle vermiş oldu. tanrıyı bu kadar üstün tanımladıktan sonra sorulan sorulara cevap bulmak baya kolay aslında her yere çekersin
Sosyal ağlarda paylaş

Birinin yada birilerinin yazdigi kitaptaki super uber fantastik hikayeye ve bu hikayenin tanri tarafından yollandigina inanan bir insan grubu. Bu kitabın söylemlerini insanlara yaymak icin cihat yapan insan öldüren yine bu kitabı ortaya cikaran bir peygamber. ve halen bu kitaba inanan milyonlarca insan var ortada. Simdi ülkede tabloda aynen su sekildeyken ;

video

gelip utanmadan dine saygi duyulmasi bekleniyor neyin kafasi bu biri aciklasin.

daha öncede paylasmistim bunu. Bence cok güzel özetliyor durumu. Simdi hicbir musluman cikipta "yea herkes boyle mi biz inanmayana saygi duyuyoruz" falan demesin. Cünkü bunu birinin yuzune soylemis olsanizda arkasindan allah islah etsin diyorsunuz icinizden. Evet nerdeyse hepiniz yobazsiniz. Herkesin kendi dünyanizda yasamasini ve buna saygi duymasini bekliyorsunuz. Din kitabını referans alıp tartismaya giriyorsaniz gram saygiyi haketmiyorsunuz demektir. Hersey bir kenara bilimle, bilimsel yöntemle alakasi olmayan argumanlarla gelip sacmalayip, sonrasinda ben buna inaniyom abi inanan inanir inanmayadan saygi duysun artik kafasi zaten ayri bir komedi. kictan uydurma bir hikayeye inaniyorsunuz diye saygi duymak zorunda degil kimse size.

adama bak abi oruc tutuyomus diye bende önünde yemek yemeyecekmisim. nasil bir cehalettir bu ya aklim almiyor. Bu sacmaliklarin ustune birde boyle fasizan tavirlar sergileyin siz bizde saygi duyalim ne guzel dunya valla.

Bende simdi oturup bir din yazicam saygi duymayan olursa gelip burda aglarim oh ne guzel lan.
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

Marty said:

kufretmeyenle, hakaret etmeyenle, satasmayanla tartismana devam et. ne alakasi var benim dedigimle bunlarin?

tartisacak adam bir suru var. ama soruya cevap vermek yerine "ama eskiden de boyleydi/bunu tartisiyoruz onu neden tartismiyoruz" tarzi konuyu degistirmeye kalkarsan, isine gelmeyeni atlayip gormezden gelirsen olay honkurmeye gelir tabi.

Nedense bu hep konu CHP ya da Kemalistlere gelince bir anda "yaauuu konuyu değiştiriyorsun" oluyor. Hiç bir konuda hiç bir şekilde konuşulmasın istiyorsun.

Olay konunun değişip değişmesinden çok Türkiye'ye hakim otoriter zihniyetin ve bağlı bulunduğu lider kültünün eleştirilmesinden duyulan rahatsızlık.

Bu konuda mesela sayfalarca islam tartışılmış ayetlere hadislere, araplara, ateizme, tibetteki rahiplere bile gelinmiş ama CHP ya da Kemalizm keywordlerini görünce bir anda çıldıran insanlar var.

Laf lafı, konu konuyu açıyor bu topikte olduğu gibi ama konu bu iki şeye gelince nedense tartışılmasın istiyorsunuz. Hönkürmeler başlıyor sonra.

Marty said:

throine le bile ne kadar tartisti insanlar, tartistik. sonunda pes edildi. cunku adamin amaci tartismak degil. iste o gelince basliga honkurme tarzina donusuluyo artik.

Amacım ne tam olarak? Onu geçtim pes etmek ne demektir yahu?? Yarış mı yapıyoruz, güreş mi tutuyoruz?

Benim istediğim şey bir iki tane az biraz birikim sahibi, fikir sahibinden çok fikirleri tartışmayı seven, ezber bozan fikirleri olan insanlarla tartışmak.

Alakasız bi konuda CÖHÖPÖÖ diye atlıyosun ve sonra insanların seni ciddiye almasını bekliyorsun? komik olma. Şu konunun ortasında konuyu ulusalcılığa çekmeye çalıştığın zaman insanların trollediğini düşünmesi son derece normal. Hayır 1-2 defa değil her konuda AMA ATATÜRKTE ŞÖYLE YAPMIŞTI diye atlamak tartışma filan değil, düpedüz trollük. Eğer çok istiyorsan 1930lar-40lar CHP si diye, ulusalcılık diye konu aç orada istediğin kadar tartış, tutan yok.

Ama işine geleceğini sanmıyorum, çünkü amacın tartışmak filan değil, insanların sinirlerini bozmak. Ne kadar kişiye küfür ettirip banlatırsam kardır filan diye mi düşünüyorsun bilmiyorum ama birbirinin aynı tartışmaları okumaktan ben bile bayıyorum, konu boyunca yazan ve tartışmalara katılan insanların sinir olmaları gayet doğal.

Ayrıca ezber bozduğunu iddia ederek ego mastürbasyonu yapmana karışacak değilim ancak tartışmalara katılmasam da mümkün olduğunca baştan sona okumaya çalışan biri olarak söylemem lazım ki; ezber bozmaktan çok sana ezberletilen şeyleri spamlamaktan başka birşey yapmıyor gibi gözüküyorsun, o da bayağı komik aslında.
Ayrıca hayır, insanların sinirlerini bozan şey ulusalcılığa saydırman değil, aynı absürd tartışmayı alakalı alakasız heryere sokuşturmaya çalışıp durman. Yoksa eminim ki burada yazanların büyük çoğunluğu da ortaokulda/lisede tarih, milli güvenlik, din derslerindeki abukluklardan bol bol geyik malzemesi çıkaran, arkadaş arasında muhabbette testis geçen, konu üzerine okuyan, okumasa bile edindiği bilgilerin doğruluğunu araştıran insanlardır. Doğru düzgün tartışmayı beceremiyor diye insanlara laf atmadan önce otur bi kendi yazdıklarını oku bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Nekro said:

Birinin yada birilerinin yazdigi kitaptaki super uber fantastik hikayeye ve bu hikayenin tanri tarafından yollandigina inanan bir insan grubu. Bu kitabın söylemlerini insanlara yaymak icin cihat yapan insan öldüren yine bu kitabı ortaya cikaran bir peygamber. ve halen bu kitaba inanan milyonlarca insan var ortada. Simdi ülkede tabloda aynen su sekildeyken ;

video

gelip utanmadan dine saygi duyulmasi bekleniyor neyin kafasi bu biri aciklasin.

daha öncede paylasmistim bunu. Bence cok güzel özetliyor durumu. Simdi hicbir musluman cikipta "yea herkes boyle mi biz inanmayana saygi duyuyoruz" falan demesin. Cünkü bunu birinin yuzune soylemis olsanizda arkasindan allah islah etsin diyorsunuz icinizden. Evet nerdeyse hepiniz yobazsiniz. Herkesin kendi dünyanizda yasamasini ve buna saygi duymasini bekliyorsunuz. Din kitabını referans alıp tartismaya giriyorsaniz gram saygiyi haketmiyorsunuz demektir. Hersey bir kenara bilimle, bilimsel yöntemle alakasi olmayan argumanlarla gelip sacmalayip, sonrasinda ben buna inaniyom abi inanan inanir inanmayadan saygi duysun artik kafasi zaten ayri bir komedi. kictan uydurma bir hikayeye inaniyorsunuz diye saygi duymak zorunda degil kimse size.

adama bak abi oruc tutuyomus diye bende önünde yemek yemeyecekmisim. nasil bir cehalettir bu ya aklim almiyor. Bu sacmaliklarin ustune birde boyle fasizan tavirlar sergileyin siz bizde saygi duyalim ne guzel dunya valla.

Bende simdi oturup bir din yazicam saygi duymayan olursa gelip burda aglarim oh ne guzel lan.

sana kim saygi duy diyor?

saygi duyma , hatta hakaretde ediyorsun .beni sen ve dusuncende olan insanlar baglamazki,kuran ve peygamberin yasantisini rehber edinmem seni rahatsiz ediyor olabilir ama ben mutlak guc sahibi yaraticinin beni yermesinden,obur dunyada ornek veriyorum;mahserde sen bu kul hakkini yemissin ,dedigi zaman ne yaparim diye dusunmek dururken senin iddialarini hakaretvari konusmalarini neden ciddiye alayim? omrunu davasi icin hasir uzerinde gecirmis bir insana obur dunyada ne yuzle yuzune bakarim diye kendimi uzmek,selahaddinin sehrinin siyonist isgalinden kurtulmasi icin dua etmek daha onemli benim icin
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...