Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

yobaz strikes back, madalyalı atlet

Artariel

Öne çıkan mesajlar

Raze said:

Katibim said:

Haa bu arada işi ben özgürüm kimse bana karışamaz sen kimdin hedde hödö kısmına sokma bence
Malum müslüman bir toplumda yaşıyorsun ve toplumun kabul edemeyeceği söylemler ve hareketlerde bulunursan toplum seni de eritmesini bilir....

yahu insanlar yanınca erimiyor, öğrenemediler hala

Eritirler sen düşünme bunları
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:

musluman toplumun dinamiklerinin sinirlarini ne belirliyor ? ramazanda dondurma yiyemeyecek miyim ben mesela simdi ? o zaman yakilmayi hakediyorum degil mi ?

müslüman toplumunun dinamiklerinin sınırlarını soracak kadar toplumdan uzaksan sana bunu benim anlatmam imkansız dostum
Sosyal ağlarda paylaş

Katibim said:

Siz müslümanlar ve onların kutsal saydığı değerlerle dalga geçtikçe bizlerde sizlerle dalga geçip tü kaka ateist diyeceğiz... ne zmanki inanan insanlara saygı duyup sahip oldukları manevi değerlere de saygı gösterirseniz onlarında size saygı duyduklarını göreceksiniz

istediğini de sorun orda değil ki. sadece demekle kalsa yaptıkların eyv.

alıntıdaki bold kısmın şu ilk sayfadaki mesajı atan tipler için geçerli olacağına inandıramazsın beni. onu geç sokaktaki çoğu insan için bile geçrerli bu olay. mümkünü yok yani. hoş görü hikayesi anlatma bana. önümüz ramazan, görücez bakalım hoşgörüyü.

ama yine bütün müslümanlar bu şekilde demiyorum ben anlaşamadığımız nokta orda başlıyor. benim annem gayet dindar bi insan mesela, babam pek dindar sayılmaz anca cumadan cumaya gider camiye falan. ama ikisi de herkesin dini kendine der geçer, başkasının hayatına karışmaya kalkmaz. kendinden farklı olanı değiştirmeye çalışmaz. aynı şekilde senin anlamak istemediğin nokta da ateist diye tabir ettiğin insanların hepsinin aynı olmadığı. banane senin neye inandığından, bana müdahele etmediğin sürece istediğin yap.

son olarak bak sam'e yazdığım mesajda var bi kaç örnek. verebilecek ne cevabın var onlara? münferit olay deyip geçemezsin hiçbirine.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

ben de senin dediğin gibi insanlar yok demedim ki. orana vurursan daha fazla benim dediklerim gibi forumda dedim.

ha ayrıca hakaretle de bir değil yani orada katibim'in yazdığı. "kazana atıp eritir" diye kastetmemiş sanırım heh.

hakaret değil ama böyle insanların kültürel açıdan sindirilmesi gerektiğini düşünüyor bu yeterli bir örnek bence. Sence değil mi? Ulusalcı kafa yıkamadan farkı yok senin gibi düşünmeyen insanların fikirlerini sindirmeye çalışmak. Ha ilkokuldaki çocuğa her sabah andımızı okutmuşun ha din dersi vermişin. Bu insanlara göre ilki beyin yıkama ikincisi gayet normal olabiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

ya daha önceki gün adamın biri "ütopyam istiklal marşına saygısızlık yapan birinin tekme-tokat dövülüp sınırdışı edilmesidir" yazdı, TEK BİR kişi çıkıp "ne diyorsun sen arkadaş" demedi.

yani kusura bakmayın da toplumda sindirilme-baskılama fikrine pek bir tepki yok, sadece hangi maksatla yapıldığına var.
Sosyal ağlarda paylaş

Katibim said:

fizban said:

musluman toplumun dinamiklerinin sinirlarini ne belirliyor ? ramazanda dondurma yiyemeyecek miyim ben mesela simdi ? o zaman yakilmayi hakediyorum degil mi ?

müslüman toplumunun dinamiklerinin sınırlarını soracak kadar toplumdan uzaksan sana bunu benim anlatmam imkansız dostum
sen bana bisey anlatma zaten, git kendi kendine muslumanligini yasa, benden olabildigince uzakta.

ateist kimse musluman kimseyi dovmuyor ateist olmadigi icin. musluman insanlar bu hakki kendinde goruyor. kalan muslumanlar da bunu normal buluyor. muslumanlar muslumandirlar ve muslumanlik yaparlar, yapacak birsey yok.
Sosyal ağlarda paylaş

bu forumda inanmayan insanlarin ya da akli basinda cehennemde yancaksinizci olmayanlarin cogunlukta olmasi birseyi degistirmiyo ki.

sokakta bu durum boyle degil malesef. toplanip kendilerine gore "kotu, kafir" olanlari atese vermeleri birilerinin bir lafina bakan insanlarla dolu sokaklar.
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

Sam yine zaten klasik işine gelmeyen yerler cevap vermiyor, katip de yapar aynısını.

daha benim geçen sayfada yazıklarımın %75'ine filan cevap yok.

gene benim işaret ettiğim "ulusalcı maksatla toplumun sindirilmesi" arzularına tepki veren yok.

sadece sizin beğenmediğiniz şeyler konuşulup eleştiriliyor forumda, diğer herşeye üç maymun muamelesi.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

ya daha önceki gün adamın biri "ütopyam istiklal marşına saygısızlık yapan birinin tekme-tokat dövülüp sınırdışı edilmesidir" yazdı, TEK BİR kişi çıkıp "ne diyorsun sen arkadaş" demedi.

yani kusura bakmayın da toplumda sindirilme-baskılama fikrine pek bir tepki yok, sadece hangi maksatla yapıldığına var.

yoo okudum bir şeyler de yazacaktım aynen dediğin şekilde sonra vaz geçtim, ulusalcılara baya yazdım bu forumda zaten. hatta orda geçen "toplumun %90ının ateist" olması lafından bile rahatsız oldum heh. Bunun istemenin herkesi zorla müslüman yapmasından tırnak farkı yok. Ütopya dediğin olsa olsa din'in ülkede gündem yaratamayacak kadar bireysel bir olgu olması olur. Ama bu ülkede en iyi ekmek getiren gündem malzemelerinden biri heh.
Sosyal ağlarda paylaş

Katibim said:

Haa bu arada işi ben özgürüm kimse bana karışamaz sen kimdin hedde hödö kısmına sokma bence
Malum müslüman bir toplumda yaşıyorsun ve toplumun kabul edemeyeceği söylemler ve hareketlerde bulunursan toplum seni de eritmesini bilir....

Senin gibi gerizekalılardan bıktığımız için böyle konuşuyoruz işte. Sen kimsin de kimi eritiyorsun pislik.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

Aluriel said:

Sam yine zaten klasik işine gelmeyen yerler cevap vermiyor, katip de yapar aynısını.

daha benim geçen sayfada yazıklarımın %75'ine filan cevap yok.

gene benim işaret ettiğim "ulusalcı maksatla toplumun sindirilmesi" arzularına tepki veren yok.

sadece sizin beğenmediğiniz şeyler konuşulup eleştiriliyor forumda, diğer herşeye üç maymun muamelesi.

okuyamadım bile daha yazdıklarını katibe cevap veriyorum. sen okudun en azından benim mesajımı.

var mı cevabın orda sorduklarıma?
Sosyal ağlarda paylaş

işte vazgeçiyorsun çünkü müslümanlar forumda kolay lokma, ulusalcıya bulaşırsan o tartışmayı faceroll götüremeyeceksin yanında raid grubuyla heh.

kısacası tepkilerinde objektif değil seçicisin ardeth. ha ama hakkını vereyim, geçmişte eleştirdiğini gördüm. sadece oran bayağı bozuk heh.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

sam dalga mı geçiyorsun yahu? nasıl kimse demedi o konuda başından beri ceto ile taşak geçildi

said:
said:
bu çetonun gazı ne zaman bitecek acaba.En son lisede böyleydim ben

birayı içkiyi biraz kıstıgı zaman.

al misal bir örnek. konuyu burdan buraya nasıl getirdiniz çok merak ediyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Seele said:

ünide ramazanda yemek yiyen dayak yemiyor mu?

işte anlatmak istediğim saygı hususu burda kendini gösteriyor

Ramazan ayı içerisinde oruç tutmayabilirsin yemek yiyebilirsin ama sadece bunu oruç tutan insanlara saygı göstererek onların seni göremeyeceği bir yerde yap...

Su içeceksen en azından seni görmedikleri bir yerde iç ve bunu sadece ramazanda yap

Emin ol bunu yaptığın gün gerçekten toplumunda senin hakkında düşünceleri değişecek
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

okuyamadım bile daha yazdıklarını katibe cevap veriyorum. sen okudun en azından benim mesajımı.

var mı cevabın orda sorduklarıma?

okudum da sen benimkini okuyup cevaplamıyorsan ben niye seninkini okuyup cevaplayayım ki? senin vaktin daha mı kıymetli? :)
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...