Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kuledibi'nde içki yasağı

yav

Öne çıkan mesajlar

Teodor said:

binalar gayet sevilir. mesela çok sevdiğim binalar arasında frank lloyd wright'ın fallingwater'ı yer alır.

Başka bir bina olabilir ama anıtkabir gibi mimarisi özgün olmayan, insanda hiç bir haz uyandırmayan, soğuk ve baştan sona kadar militarizm kokan bir yapıyı sevmek pek mümkün değil.
Sosyal ağlarda paylaş

şeriat geliyor

abd ye çoktan gelmiş.

Ben sokakta içki içenlerden çok rahatsız olan biriyim. sokakta içenlerin %80 i neresinden içtiği belli değil. Ne zaman eşimle bu tür yerlerden geçsek huzursuz oluyorum.

Dünyanın bir çok yerinde de sokakta elinde bira vs içemezsin.

İyi yapmışlar.

Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

Teodor said:

binalar gayet sevilir. mesela çok sevdiğim binalar arasında frank lloyd wright'ın fallingwater'ı yer alır.

Başka bir bina olabilir ama anıtkabir gibi mimarisi özgün olmayan, insanda hiç bir haz uyandırmayan, soğuk ve baştan sona kadar militarizm kokan bir yapıyı sevmek pek mümkün değil.

Deli aggro alacaksın şimdi.

Adam adeta tankadin.

Thrash aggrosunu çekiyor anında.
Sosyal ağlarda paylaş

ben seviyorum hiçte militarizm hissetmiyorum tam tersi çok huzurlu bir yer. tandoğan kapısından girersen ağaçların arasından girilir ve güzel bir bahçe tasarımı arasından geçip aslanlı yoldan merkeze doğru gidilir. gidip görmediğin belli.

mimari konusunda ise haksızsın her kültür birbirinden etkilenir mimaride. bizim mimarimiz mesela selçuklu, osmanlı karışımıdır türk mimarisi diye bişey yok. o yapıda oradan esinlenilmiş.
Sosyal ağlarda paylaş

Trias said:

şeriat geliyor

abd ye çoktan gelmiş.

Ben sokakta içki içenlerden çok rahatsız olan biriyim. sokakta içenlerin %80 i neresinden içtiği belli değil. Ne zaman eşimle bu tür yerlerden geçsek huzursuz oluyorum.

Dünyanın bir çok yerinde de sokakta elinde bira vs içemezsin.

İyi yapmışlar.

Hiç anlatmaya çalışma, anlatamazsın.
Sosyal ağlarda paylaş

geçen cuma, 5 gün sonra ülkesine temelli dönecek - arkasından da 2 ay sonra benim gideceğim kız arkadaşımla, galata kulesinin ordaki Kiva'ya yemek yemeye doğru yürümeye başladık.

Kuleye gelip ortamı görünce direk restoranı salladık. bir kaç bira, iki paket cips alıp karıştık milletin arasına. çingene darbükatörler gay bi elemana çaldı, o da herkesin arasında dolaştı dans ede ede. kimseden aptal "ibne" yorumları duyulmadı. eleman dansını bitirince bir daha çekildi.

yanımdaki kızlar, kız arkadaşımla bana viski ikram etti.

zaten İstanbul'a aşık olan kız arkadaşım, ben gitmek istemiyorum diye ağlamaya başladı.

kız dün gitti. bugün de bu haber geldi. hemen yolladım, rahatlasın.

benim neden bu ülkeden gitmek istediğimi anlayamadı bir türlü. belki onun da sevdiği şeyleri bir bir yok edip, üstüne bir de "iti kopuğu" bahane etmeye başlayınca anlar da rahat rahat giderim sonunda bu ülkeden.

ufak önlemlerle önüne geçilebilecek, hakkaten dünyanın en güzel şehirlerinden birini herkesin sevmesini sağlayacak küçücük nüansları yok ede ede bir gün patlayacaksınız dönemin yönetenleri ve tebaası.

bunun üzerinden trollük yapıp zevk alanlar da, umarım en büyük acıları çekerek ölürsünüz.
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

Teodor said:

ldskgjsgdjklklşk

>atatürk gördüm hemen militarizmi faşizmi araya sokuşturmalıyım
Sosyal ağlarda paylaş

Oski said:

geçen cuma, 5 gün sonra ülkesine temelli dönecek - arkasından da 2 ay sonra benim gideceğim kız arkadaşımla, galata kulesinin ordaki Kiva'ya yemek yemeye doğru yürümeye başladık.

Kuleye gelip ortamı görünce direk restoranı salladık. bir kaç bira, iki paket cips alıp karıştık milletin arasına. çingene darbükatörler gay bi elemana çaldı, o da herkesin arasında dolaştı dans ede ede. kimseden aptal "ibne" yorumları duyulmadı. eleman dansını bitirince bir daha çekildi.

zaten İstanbul'a aşık olan kız arkadaşım, ben gitmek istemiyorum diye ağlamaya başladı.

Sosyal ağlarda paylaş

oski çok duygusal şeyler yaşamış gerçekten gözlerim yaşardı okurken ağlamaklı oldum boşluğa daldım bi an

yasaklanması için hergece 1 olay olması yeterli fazla bile hatta

.Düzgün insan yok demiyoruz ama öküzde çok kendimden biliyorum ben bile çok içip heryer kapandıktan sonra sokağa işediğimi biliyorum
Sosyal ağlarda paylaş

kız

senko said:

Oski said:

sdfas hakkaten öyle olmuş da ne yazaydım başka. olay o şekilde cereyan etti.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...