Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kuledibi'nde içki yasağı

yav

Öne çıkan mesajlar

sipeyskeyk said:

it kopuğun sokakta içip sokak köpeği gibi sağa sola işemesi sabaha kadar insanları uyutmaması engelleniyor ne biçim ülke lan burası

olay itin köpeğin içip içip aziz milletimizin huzurunu kaçırması değil. olay orada kalacak olsa ne ala! ben de çok memnun olurum. orada yaşayan insanlar için güzel bir haber bu.

sorun şu ki bu olay örnek gösterilip "içip içip halkımızın huzurunu bozuyorlar" diye başka yerlerde alakasız şekilde örnek teşkil etmesi açısından argüman niyetine yazılı ve sözlü basında kullanılabilecek olması, belediye başkanlarının bu olaya işaret edebilecek olması. çünkü burası böyle bir memleket.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

yav said:

sipeyskeyk dediklerinin elle tutulur bir yanı yok ağzından salyalar saçarak ona buna kızan yobaz amcalara benziyosun

sen de bunun gibisin: http://inciswf.com/filmeeeim.swf

Abicim atıp tutmuyorum.

Ben de gördüm.

Bak sana bir hikaye anlatayım.

CHP'li İzmir'in

CHP'li Karşıyaka'sının

Bostanlı semtinde oturuyorum.

Bizim sokak en popüler sokaktı zamanında. Publar, restoranlar, karaoke barlar falan filan. 4-5'e kadar açıktı hep.

Sürekli kavga çıkıyordu, taşkınlık yapılıyordu. Her gece polis geliyordu sokağa mutlaka.

Ben bir genç olarak çok memnundum, sonra CHP'li Karşıyaka belediyesi bir karar aldı.

BÜTÜN İÇKİLİ İÇKİSİZ MEKANLAR 12 DE KAPANACAK diye.

Bunu AKP yapınca ŞERİYAAAAAAAAAAAAAAT oluyor.

CHP'li belediye yapınca mahallenin huzurunu düşünüyolar ne iyiler oluyor.

İnsanların yaşadığı yerlerde böyle taşkınlıklara müsade edilmemeli. Gitsin tenha parklarda, boğazda orada burada içsin adam. İçki yasağı savunmuyoruz burada.

Salak salak tepkiler vermeyin bir zahmet.

buradan mini etekle dolaşmayına gelir bu konu
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

yav said:

sipeyskeyk dediklerinin elle tutulur bir yanı yok ağzından salyalar saçarak ona buna kızan yobaz amcalara benziyosun

sen de bunun gibisin: http://inciswf.com/filmeeeim.swf

Abicim atıp tutmuyorum.

Ben de gördüm Galata'nın halini, kendi gözlerimle.

Bak sana bir hikaye anlatayım.

CHP'li İzmir'in

CHP'li Karşıyaka'sının

Bostanlı semtinde oturuyorum.

Bizim sokak en popüler sokaktı zamanında. Publar, restoranlar, karaoke barlar falan filan. 4-5'e kadar açıktı hep.

Sürekli kavga çıkıyordu, taşkınlık yapılıyordu. Her gece polis geliyordu sokağa mutlaka.

Ben bir genç olarak çok memnundum, sonra CHP'li Karşıyaka belediyesi bir karar aldı.

BÜTÜN İÇKİLİ İÇKİSİZ MEKANLAR 12 DE KAPANACAK diye.

Bunu AKP yapınca ŞERİYAAAAAAAAAAAAAAT oluyor.

CHP'li belediye yapınca mahallenin huzurunu düşünüyolar ne iyiler oluyor.

İnsanların yaşadığı yerlerde böyle taşkınlıklara müsade edilmemeli. Gitsin tenha parklarda, boğazda orada burada içsin adam. İçki yasağı savunmuyoruz burada.

Salak salak tepkiler vermeyin bir zahmet.

abi senin evinin pavyonlu sokagı ile galata bir mi ?
Sosyal ağlarda paylaş

şehir planlaması diye bir şeyden bahsetmek lazım da şimdi hiç uğraşılmaz gene de az bahsedeyim

içkili yerlerin yeri olur
meydanında buluşulup takılmalı popüler yerler olur
bir de oturulacak yerler olur
içkili yerlere veya popüler yerlere yakın oturanlar bunu göz önüne alarak ya rant için ya da işte kötü köşullardan (mesela kerane sokağındaki ev) dolayı daha az kira/bedel verebildiklerinden orda otururlar

falan filan

ama burdaki muhabbet de bambaşka ya neyse yasakçıların algı kapakçıklarının kapalı olduğunu bildiğimden başka bir şey yazmayacam
Sosyal ağlarda paylaş

bir de chp'li karşıyaka bok yesin
faşist izmirin adap bilmeyen krocuklarının yaşadığı bir yer işte abartmaya gerek yok
mekanda bile içemiyor adamlar daha nolsun her şey açık sdf
karşıyaka'lı olarak bunu da ekleyeyim sipeyskeyk'e speşyıl olarak
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Pavyonla ne alakası var ya. Olay gürültü, taşkınlık, huzursuzluk.

Beyniniz almıyor mu? Bilerek mi yapıyorsunuz?

Harbi ağır saçmalıyorsunuz.

şöyle alakası var,o sokaktan günde kaç bin tane turist geçiyor,yerleşim yeri yok,galatayı neresi biliyorsun de mi ? gittin daha önce ? taşkınlık yapıldıysa dikersin 2 tane sivil yapanı tutar kulagından götürürsün beyoglu karakolu, izole etmeye ne gerek var

orada sokakta türkten çok yabancılar iciyor,egleniyor,şarkı söylüyor,hiç ordaki insanların arasına oturup ictin mi ? kaç tane insan tanımıştır orda birbirini, belki kaç tane dostluk kurulmuştur oturup içerken, ateş sigara isterken, ordaki salak 2 tane esnafın mahalle karısı yaygarası ile orada oturup icecegine gelsin bi biraya 20 lira versin isteyen esnaf şimdi ellerini kavuşturuyodur.
Sosyal ağlarda paylaş

yav said:

bir de chp'li karşıyaka bok yesin
faşist izmirin adap bilmeyen krocuklarının yaşadığı bir yer işte abartmaya gerek yok
mekanda bile içemiyor adamlar daha nolsun her şey açık sdf
karşıyaka'lı olarak bunu da ekleyeyim sipeyskeyk'e speşyıl olarak

izmirli olup da izmire faşist diyorsan gel istanbulda bi 3 ay yaşa kardeş.
Sosyal ağlarda paylaş

Yasakçılık ile kuralcılık arasındaki ince çizgi.

Avrupa'da yaşayanınız varsa söylesin. Avrupa mı daha "yasakçı" Türkiye mi?

Örneğin Almanya'da mı uymanız gereken kurallar daha fazla, Türkiye'de mi?

Nerede diğer insanların alanına tecavüz daha ağır cezalandırılıyor?

Son olarak, neresi daha düzenli, huzurlu?

Bir düşünün bakalım.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Yasakçılık ile kuralcılık arasındaki ince çizgi.

Avrupa'da yaşayanınız varsa söylesin. Avrupa mı daha "yasakçı" Türkiye mi?

Örneğin Almanya'da mı uymanız gereken kurallar daha fazla, Türkiye'de mi?

Nerede diğer insanların alanına tecavüz daha ağır cezalandırılıyor?

Son olarak, neresi daha düzenli, huzurlu?

Bir düşünün bakalım.

offf nası bi çarpıtma. orada "hakkı" elden almıyor kural. içki içmek yasak demiyor misal, içki içtikten sonra sağa sola işersen kavga çıkartırsan götünden kan alırım diyor.

ama bizde bahane pire, nice yorganlar yakılıyor..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...