Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

hangi bira-yine, yeni, yeniden

cetoritto

Öne çıkan mesajlar

mokoko said:

liberal said:

budweiser 1 numara daimi. forumun %90'ı sidik içiyor haberiniz yok.

beck's de gayet güzel akıp giden bir bira ama bardakda içmesi hoş değil. anca cam şişe kurtarıyor.

bud direk fakir amerikalı birası ya. skol'dan farkı yok. sırf adı var.

olm ben avrupa'da budweiser içtim 2 sene boyunca, daha da iyisini görmedim. Amerika'daki farklı olabilir onu kastedmiyorum zaten.

sidik icseniz farkında olmayacaksınız lan bi de bira yorumluyorsunuz. YAZIK YAZIK. :P
Sosyal ağlarda paylaş

Deathblade said:

iyice ergen forumu oldunuz.

birde bomonti içenler çayına ince belli bardakta 5 şeker atsın, efes içenlerde vedat milor'a görünmesin. kib bye.

dostum, bomonti'de efes gibi glukoz şurubu yok ki. sanırım bomonti'yi efes ile karıştırdın. efes o kadar zorlandı ki tuborg'un 100% malt bira vurgusundan, bomonti'yi kaşla göz arasında alıp sürdü ileriye çünkü bu saatten sonra efes'in glukoz şuruplu halinden vazgeçemiyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

yav said:

Valla ben ilk bira icmeye basladigim vakit efesin o baskin yillariydi ama gene modayi umursamayip ayikmistim tuborg'un daha iyi oldugunu. Sonradan efes gene de daha bir bozdu ama eskisen boyle degildi ya siz bilmiyosunuz bence pek. Ficilari iyi oluyor ama gene de barlarda falan nispeten.

arkadaşlar, yanlış olmasın, tuborg gold ayrı, bu senin dediğin zaman ki tuborg farklı. tuborg gold çok iyi bira ama o eski tuborg çok kötü biraydı.
Sosyal ağlarda paylaş

ama şeker yok birada ve ağız tadı farklı bir şey tabi ama aksine ben efes'i geçen mecburen içtim ve şerbet içmiş gibi hissettim kendimi,"yahu yıllarca bunu nasıl içmişim?" dedim. şimdi bomonti içtiğimde ağzımda biranın vermesi gereken tatlı ekşimsi tad oluyor. ama saygı duyarım,sana şekerli geliyor olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Deathblade said:

Bomontinin tadı şekerli.

Birde birada şeker var, fermantasyona uğruyor.

Edit : Şeker diyince küp şeker değil tabi.

Edit2 : Hasan 2 Salak Osman 4

birada şeker olmamalı, varsa ki bu işte bu efes'in yaptığı gibi glukoz türevi maddelerle oluyor-insanların biranın tadına değil biradaki glukoz türevlerine bağlanmasını sağlıyor.
ayrıca...canım, fermantasyon alkolleşme reaksiyonudur, şekerleşme reaksiyonu değildir. h2so4'te sülfirik asittir, şeker ile ilgisi yoktur(yav bunu cidden mi yazdın,anlamadım :S).
Sosyal ağlarda paylaş

cetoritto said:

yav said:

Valla ben ilk bira icmeye basladigim vakit efesin o baskin yillariydi ama gene modayi umursamayip ayikmistim tuborg'un daha iyi oldugunu. Sonradan efes gene de daha bir bozdu ama eskisen boyle degildi ya siz bilmiyosunuz bence pek. Ficilari iyi oluyor ama gene de barlarda falan nispeten.

arkadaşlar, yanlış olmasın, tuborg gold ayrı, bu senin dediğin zaman ki tuborg farklı. tuborg gold çok iyi bira ama o eski tuborg çok kötü biraydı.

abi ben o kadar yaşlı değilim
ben bira içmeye başladığımda tuborg'un yeşili vardı bir de yine kahverengi şişesi vardı işte gayet iyiydiler.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...