Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ucagimiz Suriye karasularının 8 mil açığına düştü

Editor

Öne çıkan mesajlar

Sadece 1 km içeri giren bir uçağı çat diye düşürmeleri mantıklı mı bu arada

yani o uçak bir km'yi bir kaç saniyede gitmiyor mudur(max 1 dk diyelim)

anında elleri tetikte füzeyi atmak için mi bekliyorlarmış, yoksa otomatik umut sarıkaya roketatarı mı var ellerinde.

işin o kısmı garip geldi bana.
Sosyal ağlarda paylaş

sayın savaş çığırtkanları bilmem farkındamısınız ülke pamuk ipliğinde yürümeye çalışıyo, dış ticaret açığı sonumuz olucak bu gidişle, ekonomi her ay dışardan gelen canlı parayla ayakta duruyo, sadece kendi yakın cevremde tanıdığım onlarca küçük esnaf zar zor ayakta duruyo, siz diyorsunuzki haddini bildirelim esad'a, uncle sam müslim brotherz ve diğer ortadoğu hakları beni zerre kadar ilgilendirmiyo, ben meclise güveniyorum herhangi bi misilleme operasyon'u için bile tezkere gerekiyo aklı selim partililerin böyle bir şey için ret oyu vericeklerini düşünüyorum.

suriye esad yönetimi kendince isyancılara verdiğimiz desteğin faturasını ödetti bize olay budur bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Flameoffear said:

Bölgede ikinci bir uçak daha varmış. Olayın bizim açımızdan karmaşıklığını düşünürsek bizim olmadığı kesin bu uçağın.

Karmakarışık lan ortalık.

bu bilgi kesinmi nerden öğrendin eğer doğruysa desene tam oyuna geldik ilk haberler 2 türk uçağı olduğu birinin geri döndüğü yönündeydi tuaf tek uçuş gerçekleştirmez en az ikili kol düzeninde uçarlar, bu olayda piyon ve kurban biz olduk.
Sosyal ağlarda paylaş

pardonda abi neyinle minik ve önemsiz bir ülke olmayacaksın? batak ekonominle mi? binlerce vatandaşının ölmesine neden olan peşmerge/çapulcu örgütünün sınırlarından 100km ileride konuşlandığını bilirken, giremiyorsun, vay arkadaş ABD ne der, dünya ne der diye çekiniyorsun, şimdi çıkıp universaliscilik mi yapacaz?
Sosyal ağlarda paylaş

abi rahat olun, wargames değil adam gibi savaş simulasyonları, tatbikatlar, ekonomik değerlendirmeler, diplomatik temaslar yapan adamlar çalışıyor konu üstünde.

the avengers gibiler bak. dün telefon gelince toplanıp çalışmaya başladılar ve çok sıkıcılar. devamlı su ve çay tüketip bisküvi kemiriyorlar .

düşünceli ve çok dikkatliler! çatık kaşları ile bir taraftan telefonda konuşup diğer taraftan önlerindeki kağıda notlar alıp sonra yanlarına çiçek deseni falan çiziyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

aente said:

Sadece 1 km içeri giren bir uçağı çat diye düşürmeleri mantıklı mı bu arada

yani o uçak bir km'yi bir kaç saniyede gitmiyor mudur(max 1 dk diyelim)

anında elleri tetikte füzeyi atmak için mi bekliyorlarmış, yoksa otomatik umut sarıkaya roketatarı mı var ellerinde.

işin o kısmı garip geldi bana.

alçak uçuş yapan 2 uçak girmiş adamların sınırına, kendi tanıtanı vurmamışlar.

baya bildiğin provake etmişiz
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

said:
sadece kendi yakın cevremde tanıdığım onlarca küçük esnaf zar zor ayakta duruyo

küçük esnaf kadar yalancı bişi yok lan.

adamlar hep batıyor anasını satayım.
nasılsa hep ip var, hiç batmıyorlar.
kazıklamaya falan devam ediyorlar daimi.

sevmiyorum küçük esnaf ağlamasını.

ahahahah evet abi şu o kadar gerçek ki.
Sosyal ağlarda paylaş

Savaş çığırtkanlığı yapmayın. Ayıp. Mottosu "Yurtta sulh, cihanda sulh" olan bir ülkeyiz biz.
Diğer yandan hava sahası ihlal edildiyse Türkiye'de de suç var, ancak bana göre Suriye'nin verdiği tepki çok, çok ağır. Durumu karışık olabilir, ama ne olursa olsun komşusunun uçağını düşürmek inanılmaz ağır bir tepki. Ülkenin karışıklığının bahane olarak gösterilemeyeceği kadar ağır. Bugüne kadar her hava sahası ihlalinde bir uçak düşürülseydi, şimdiye 15. Dünya Savaşı'na kadar gelmiş olurduk muhtemelen.
En basidinden, herhalde Mavi Marmara sonrası rezalet olan İsrail-Türkiye ilişkileri yüzünden şu haberdeki uçağı düşürmemiz gerektiğini savunmuyorsunuzdur: http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-18100762.

Edit:savaş çığırtkanlığını bir üste değil genele söylemiştim yanlış anlaşılmasın. europa universalis, sphere of influence, yayılımcı politika izleyelim muhabbeti dönmüş de.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...