Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ucagimiz Suriye karasularının 8 mil açığına düştü

Editor

Öne çıkan mesajlar

deadwoll said:

O tam olarak öyle değil, Suriye'li bir kaç kişiyle tanıştım ben, muhalif görüşlüler, Allah 1 RTE 2 adamlar için. Öyle bir anlatıyorlar ki Türkiye'de bizzat yaşıyor olmasam inanıcam. Ve bu adamlar iyi okullarda doktora öğrencisi/akademisyen vesaire.

ben de Amerika'dayim. Diger ulkelerdeki muslumanlarin ilk sordugu basbakan oluyor. Asiri bir sevgi ve kurtarici gozuyle gorme gibi bir durum var.
Sosyal ağlarda paylaş

amerika halkiyla alakasi yok. heryerde herkes oyle.

biz her gun butun abuk subuk islerini goruyoruz. ama yurtdisindaki turk olmayan insanlar sadece kendi kanallarinda cikani ya da cok onemli bir olay olursa onu goruyolar.

ornek olarak VAN MINUT, SIZ OLDURMEYI IYI BILIRSINIZ demesini izliyolar ama pesinden benim tepkim moderatoreydi diye geri yapmasini, 2 hafta sonra da israilden heronlari falan almasini hicbir tv gostermiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

"nutella yerim" said:
şimdi olmadı throine,cok pro trollüyodun aklın sıra ama şimdi küfür edince seni şikayet etmek zorunda kalıcam,kısmet artık başka bir feyk alırsın onla gelirsin.

Anlamadığım şu, forumda herkes tarafından kullanılan mecazi bir deyimi alıp "SENİ ŞİKAYET EDİCEM LOLOL" demen çok çocukça.

Birisi bundan medet umacak hale gelmişse o kişiyle bir sorunu vardır demektir.
Cidden beni bu kadar çok mu görmek istemiyorsun, fikirlerime zerre tahammülün mü yok? :( Yoksa başka bir sorunun mu var merak ettim?

SENİ ŞİKAYET EDİCEM LÖL
Sosyal ağlarda paylaş

Giovanni said:

deadwoll said:

O tam olarak öyle değil, Suriye'li bir kaç kişiyle tanıştım ben, muhalif görüşlüler, Allah 1 RTE 2 adamlar için. Öyle bir anlatıyorlar ki Türkiye'de bizzat yaşıyor olmasam inanıcam. Ve bu adamlar iyi okullarda doktora öğrencisi/akademisyen vesaire.

ben de Amerika'dayim. Diger ulkelerdeki muslumanlarin ilk sordugu basbakan oluyor. Asiri bir sevgi ve kurtarici gozuyle gorme gibi bir durum var.

http://i54.tinypic.com/egczu8.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

muslumanlar mahalle krosu sever, erdoganinda sevilmesi normal. yalniz bizim amacimiz zaten mahalle krosu olmak degil de muasir medeniyete erismek idi cumhuriyet kurulurken, yani bu ldu diye sevincez degiliz. neden sevildiginin onemi var, kro oldugun icin mi, yoksa birseyler urettigin icin mi.

erdogan in birincisi icin sevildigi belli. onlarada yazik bakiyolar butun musluman ulkeler "fucked up" (forum kurallarina uygun turkce tam yansitan kelime yok ondan), turkiye kiyasla en iyi durumda, ekonomisi dogal kaynaklara bagli degil, ihracata bagli vs, ama iste adamlar noktayi kaciriyor, turkiye nin varsa bi basarisi mahalle krolari sayesinde degil, uyguladigi ekonomik ve sosyal politikalardan dolayi. (basarili da degil kendi icinde ama muslumanlar arasinda bakarsan oyle)

gerci o da normal basarinin nereden geldigini gorseler erdogan a degilde, ataturk un dogru olan politikalarina taparlardi. goremedikleri icin de zaten kendi ulkeleri bakiyolar fucked up, lan yeni bi hayat kuralim diyolar baska ulkeye gocuyolar, orayi da fucked up yapmaya calisiyolar, anlamiyolar ki zaten o davranislari yuzunden geldikleri ulke oyle olmus, ama sebep baska saniyolar diye dusunuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Evet zaten bizim basimiza gelen en iyi sey dogal kaynagin olmamasi. zaten tembellige dogru bi egilimimiz var, olunca bizde oyle olurduk.

avustralya da bile tembeller adamlar . ha kiyas anlaminda kiyaslanmaz bolgenin tembelligi ile gerci, ingilizce konusan beyaz agirlikli ulkelere kiyasla tembeller. ve benim gorusum o da dogal kaynaktan dolayi. deli gibi dogal kaynak var bitmiyo adamlarda, genclikte sorunsuz rahat, isler rahat.
Sosyal ağlarda paylaş

elesso said:

doğal kaynaklar konusunda iyi dedin.

allahtan petrolümüz yok, petrol olsa arap ülkesinden farkımız olmazdı yatardık hepimiz.

belki de var da işte tam da bu yüzden yok diyoruzdur :D

lunaparklarda kafayı çıkaran maymuna vurduğumuz gibi hani arada bir "ahan da zaten petrol varmış bizde de, 10 km ötede var burda olmaması zaten mantıksızdı heyooo" diyenler oluyor ya işte onların kafasına da böyle vurup susturuyo olabiliriz bu yüzden ;)
Sosyal ağlarda paylaş

eskiden yokluk zamanı, babaannem süt ve yoğurt veriyomuş amcamla babamın eline, hafta başında iniyolar şehre, okumaya, haftasonuna kadar o ellerindekileri satıp onunla bir nevi geçiniyolar çünkü 5 gün boyunca şehirdeler vs...

amcam akıllı (halen de zehir gibidir de), kuru ot ile incecik bir delikten sütün kaymağını delip içiyomuş, fazla kaçırırsa da deliği az genişletip su ile eksiği tamamlıyomuş :D böylece ne anası anlıyo cıdığı ne de sütü alan kişi, tamam şerefsizlik yapıyomuş ama çocuk işte naapsın sütü içmek yasak, az zaten...

şimdi bu herifler öyle petrol metrol bitse kesin çaktırmadan altımızdaki petrolü (tabi varsa) hüpletir aynı şekilde, yerine de hava basarlar (osuruk da olabilir) büyük ihtimalle, ruhumuz bile duymaz

baksanıza kaç gündür önce bi postal bulduk, şimdi kasklar bulundu...
Sosyal ağlarda paylaş

liberal said:

Başta söyleyeyim alınan karar gerizekalıca ve göstermelik. Suriye zaten uçağını bizim taraflarda uçuracak değil, tanklarını da sınırı yaklaştıracak değil. rte göstermelik bir adım attı ve o otoriter imajının bozulmasını engellemek için ortaya yem atıp "YAŞKAŞIRSANIZ VURURUZ HAAA!!!" dedi. Bu da Türkiyenin resti olarak yorumlandı. Sırf biri sana tokat attı diye sende ona "yaklaşırsan tokat atarım" demek uluslararası siyasette yetersizliktir. Bu kararı almaktansa almamaları daha iyiydi.

Burada amaçlanan şey muhtemelen Suriye toprakları içerisinde isyancılar için bir tampon bölge oluşturmak, yada bu yönde bir adım bence. İsyancılar zaten Türkiye-Suriye sınır bölgelerinde güçlüler ve gene bu sınırın Türkiye tarafından yardım alıyorlar. Eğer Türkiye sınıra yaklaşacak (isyancılarla çatışmaya gelen) Suriye kuvvetlerini vurursa al sana savaş nedeni işte.
Sosyal ağlarda paylaş

marksman said:

ABD Dışişleri Bakanlığı: "Suriye o hareketi bize yapacaktı var ya..."

http://www.zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=181078

ahaha çok başarılı.

...
Gelişmelerle ilgili olarak bu sabah bir basın toplantısı düzenleyen ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton "Kimse bizi yanlış anlamasın, gaz vermek gibi bir niyetimiz yok" diyerek şöyle devam etti: "Ancak koca jet uçağı düşmüş. Boru değil. Bi de bizim kültürümüzde jet uçağı çok kutsaldır, afedersiniz 'uçak gitti, g.t gitti' diye bir laf vardır. Bir şey de demek istemiyoruz valla, tabii Türkiye'nin kendi bileceği iş yine de...".

Jerussalem Post: "Ooo... Suriye çocuğu çok pis koydu"

London Times: "Korkak tavuk Türkiye!!"

Daily Telegraph: "Yemedi mi Türkiye?"

Wall Street Journal: “Türkiye perfect çeker!”

Washington Times: "Sen ne diyosun, istese öttürür ya Türkiye!"

Azerbaycan Hakimiyet: “Suriye nooluyo .ötün başın oynuyo!”

...

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...