Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

feto come home darling

Suark

Öne çıkan mesajlar

Ardeth said:

senin huyunda var biraz tek bir olaydan (hoşuna gitmeyen veya kanıt olarak kullanmak istediğin) genelleme yapma :p

Evet bu biraz var, kabul ediyorum. Ayrıntılara fazla takılıyorum "tek bir olay" kısmı da bunun yüzünden oluyor. Tek bir ayrıntı, bir cümle, tek bir davranışını, 10 sene geçse bile önüne koyuyorum. Cidden gerçek hayatta da böyleyim. Hocalarımı sırf bu ayrıntılar yüzünden tartışırken canlarından bezdirmişliğim var. Bir keresinde adam beni odasından kovup kapısını içeriden kilitlemişti o derece. sdf

throine: Hede hödö sen bana şunu şunu demiştin, şunu yapmıştın?
random insan: ne zaman abi, saçmalama?
throine: iki sene önce filancadayken
random insan: yok öyle bişiii ya.
throine: allah belanı versin random insan.
Sosyal ağlarda paylaş

Birde haklısın 3 veya 5 ay önce bir alıntı daha yapmıştım, yine aynı şekilde kısa şekilde. Büyük ihtimalle sen o günden sonra benim postlara daha özen göstermeye başladın. Cunku gunde 1-2 postu geçmez benım yazdıklarım.

Provokatif yazdığın için olabildiğince provokatif ve kısa cevap vermeye özen gösteriyorum ben. Ulusalcı atatürkçü islamcı imamcı solcu sağcı falan değilimdir, apolitiğimdir hatta eğitim hayatından dolayı biraz. Ama feto ve tayfasındaki insanları tanıma fırsatı bulduğum için burda(yurtdısı) adamlardan direk tırsma seviyesindeyim. Allaha yakın bana uzak olmaları için uğraşırım gerekirse.

Bu kadar uzun mesaj yazmayı sevmediğimden direk olarak bence sen hıc yurtdısına gelip bu adamlarla tanışmamışsın anlamında aynı şekilde provokatif bir post attım.

Forum tarihinde bir daha bu kadar uzun acıklama yapar mıyım bilmem :)
Sosyal ağlarda paylaş

ya beyler şu artislik yapmamak için mütevazilikten ölme mevzusu yüzünden eskisi gibi öğrenilesi şeylerden ziyade hep boş postlarla doldu burası. bırakın ardeth bilim adamlık taslasın, biz de bir şeyler öğrenelim (ciddiyim, ben oturup okuyorum bakalım ardeth nası yorumlamış diye), ya da atıyorum ged porşe'den bahsederse yine okurum, bahsetsin isterim, bu adamlar bahsetsin de biz de öğrenelim bir şeyler, iki gün sonra benim bilim adamı bi arkadaşım şöyle demişti diyebilelim :)

penth'e de ms'de çalışıyo dediniz dediniz herif yazmaz oldu, mesela :) şu 'artislik yapıyong' diye iki şey bilen adamları hayattan soğutma olayı da bi türkiye'de var diyeyim, türkiye dışında yerler gördüğüm postta şukulansın.
Sosyal ağlarda paylaş

GEd said:

Bu içten değil bence bu arada :)

Ona kafayı takma fazla. :)

Ebeveynleri ölünce 18 yaşında homeless olan, akabinde bir üniversiteye bahçıvan olarak girip bir yandan akşam derslerini tamamlayıp okulu magna cum laude ile bitirip sonra MCAT'te yardırıp Harvard Med. School'dan kabul almış birinin yanına kimi koysan dikkat çekerdi zaten. Bende hata.

aquila said:

kullanim dogru da, uygulama pek olmamis. ozru kabahatinden betere bak deyimler sozlugunden.

niye üzerime geliyorsun? olmuyor böyle.:S almanya'da olsam paticik gecesi düzenler hesabını öderdim tamam mı? B)-
Sosyal ağlarda paylaş

"roket adam" said:

ya beyler şu artislik yapmamak için mütevazilikten ölme mevzusu yüzünden eskisi gibi öğrenilesi şeylerden ziyade hep boş postlarla doldu burası. bırakın ardeth bilim adamlık taslasın, biz de bir şeyler öğrenelim (ciddiyim, ben oturup okuyorum bakalım ardeth nası yorumlamış diye), ya da atıyorum ged porşe'den bahsederse yine okurum, bahsetsin isterim, bu adamlar bahsetsin de biz de öğrenelim bir şeyler, iki gün sonra benim bilim adamı bi arkadaşım şöyle demişti diyebilelim :)

penth'e de ms'de çalışıyo dediniz dediniz herif yazmaz oldu, mesela :) şu 'artislik yapıyong' diye iki şey bilen adamları hayattan soğutma olayı da bi türkiye'de var diyeyim, türkiye dışında yerler gördüğüm postta şukulansın.

Türkiye cehaletin ödüllendirildiği, öküzlüğün ve sığlığın marifet olduğu birkaç tarih öncesi ülkeden biridir çünkü.
Hem ortamlarda böyledir, biraz bilgili olan adama entel dantel diye bok atılır itinayla(şekil 1a tipler de ancak böyle var ederler kendi anlamsız kişiliklerini) hem de siyasette, iş yaşantısında falan böyledir.
Ne kadar hödük olup reröre tarzı konuşursa siyasetçi o kadar sevilir, böyle insan gibi derin konuşanlar falan hemen halkı küçümseyen adam oluverir TVlerde falan. Ne kadar odun olursa bürokraside o hızla yükselir badem kişi, altındakini ezip üstündekinin önünde domalan adam da en makbulüdür.

O yüzden ben de bir kere konuşma esnasında kendimle ilgili birşey diyecek oldum bu camışlar yüzüme vurdu, artık demiyorum öyle şeyler. Baksana 7 sene sonra çıkarıp koyacak kadar kasan adam var.
Hepimiz halg çocuuyuz aga sonucta
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

Ardeth said:

Düzenli olarak foruma girerim, Gedin almanyada olduğunu, porşede çalıştığını hatta mühendis olduğunu bile ilk defa öğreniyorum. Hadi bana "Ardeth sürekli bilim adamı tribi yapıyosun" desen neyse de sdfs

belirtmek istedim

ya hafıza sorunum var ya da GEd'in bu "konudan bağımsız" dediği yazıları hep bana denk geliyor? bir değil iki değil ahah.

GEd said:

iki sınavı baz almıyorum. Yormayalım birbirimizi anlıyorum bachelor öğrencisisiniz.

Okulda epey uzun zaman geçirdim arada ki farkı görebilecek kadar.

Neden diplomdan vazgeçtiklerini, ne amaçla bachelora döndüklerini, neden bazı profların bazı bölümlerde diploma geri dönmeye çalıştıklarını.

Sizin üniversitelerinizde öyle olmamış olabilir bunu da yazdım ısrar etmeyelim, ben iki tarafı , modelleri, sınav değişimlerini gördüm yazıyorum. Sallamıyorum kafamdan yani.

Diyorsanız ben diplom okuyordum sonra bizim okulda bachelora geçince çok geberdik bittik, tamam diyim.

Şunuda ekliyim konudan bağımsız : YABANCILAR Bürosu kadar mal bir kuruluş olamaz. Ben okulu bitirdim Porsche de yeni teknolojiler üzerine geliştirme mühendisi olarak çalışıyorum (Porsche nin 3 sene sonra arabalarında kullanacağı teknolojiler). İşimden, iş arkadaşlarından, maaşımdan her bir şeyden memnunum ama kaldı ki bu yabancılar bürosu bana hayatı zindan ediyor ve keşke bu lanet olası yere gelmeseymişim diyorum hala durup durup ve dönmeyi düşünüyorum.

Ardeth said:

"Ardeth sürekli bilim adamı tribi yapıyosun"

hazır konusu açılmışken EVET ARDETH ÖYLESİN. :p

vay arkadaş Ged'e bak işinden tam 3 satır bahsetmiş, attığı havadan odamın perdesi havalandı, ayıptır günahtır, anamız bacımız Tofaş'ta, SsanYong'da çalışıyor, çoluk çocuk bisiklete biniyor, hiç mi utanman yok Ged, yazık.
Sosyal ağlarda paylaş

iceri alinmasi problem degil. iceri alindiktan sonra okullarin akibeti problem.
burda biri demisti heralde, aklimda oyle kalmis. kendi ulkesinde davali bi adamin okulunun egitim vermesine hicbir ulke izin vermez, onun icin bu riske girip gelmiyor diye.
gayet de mantikli.

yoksa peygamber gibi gelirdi simdi
Sosyal ağlarda paylaş

oo ged throine flame dönmüşte,

bi nickin belli bi çağrışım yapması için bi etki bırakması gerek, ya aynı meslektensidir ( toggie,darejedi,senko ) ya da adam çok çapkındır ( sheriff ) sende olmayan bişi vardır böle batmıştır "ehaaeha" ağzın açık bakmışındır.

Ben öleyim yani, mesela abso'nun şeker mi şeker kızları var, bende yok o yüzden hatırlıyorum. ( lunizin sarıları,nickini hatırlamasamda sercanın bi oğlu( erkek miydi ya ) bi de gergenin oldu yeni )
Mesela, bone bi ara isveçteydi, bak aklımda kalmış, nie? çünkü gitmek istedim.
Misal, penth maykrosofttaydı nie hatırlıorm ? adam guru falan herhalde.

böle yani insanlar diğerlerinin üzerinde etki bırakıolar, ama ged i hiiç hatılamadım ben porşedeyim dediini.
Ki porşedeyse porşedeyim desin abi adamın hakkı yane sdsfs.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...