Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Telekoma kafam girsin!!! aka Adsl bozuldu

n0x

Öne çıkan mesajlar

5 gün önce adsl im durduk yere gitti. sabah açıktı öglen bir baktım link ışığı sabit değil yanıp sönüyor. İlk bilgisayardandır dedim modemi söktüm yeniden kurdum olmadı. Ondan sonra arızayı aradım 454378282 defa herseferinde arızanız hallolmuştur dediler. Telekom müdürülüğüne gittim arıza var dedim bana sizi arıyacaz dediler. Sonra aradılar hata nedir filan . Söyldim bende böyle böyle . Tamam ilgilenicez dediler ne arayan var ne soran . Dün tekrar aradım ekip göndericez dediler yokk!! Kafayı yemek üzereyim 5 gündür adsl yok ve bir allahın kuluda demiyorki neyi var gelip bakalım. Yarın gidicem ve sanırım çok kötü şeyler olucak orda . Bu arada izmirdeyim . Böyle bir şey yaşayan varsa yada yardım edebilecek lütfen birşeyler söylesin...
Sosyal ağlarda paylaş

şifre yanlış olsa bile adsl sinyali alır modem ve ışığı sürekli yanar. hatta disconnect et yine yanmaya devam eder. olay bağlantı ile ilgili değil modemin sinyal alması ile ilgilidir.

modemin ayarlarına bir bak. şu vpi vci olayları bazen sapıtabiliyor onları bir kontrol et. doğruluğundan eminsen son olarak modemini resetleyip ayarlarını tekrardan bir yap. sorun sende ise muhtemelen işe yarayacaktır. sorun sende ve işe yaramıyorsa başka bir splitter dene. ya da modemini başka bir adsl hattında dene.[signature][hline]ICQ#85889898
If you need a host, contact me.
ıcın değil için, ıyı değil iyi, ınsan değil insan, mılyon değil milyon...

Klavyeniz TR olmaz yazamazsınız, ı yerine i yazarsınız ama i yerine ı yazmak ne dingilliktir çözmüş değilim! Her gördüğümde monitöre kafa atasım geliyor! Hiç mi rahatsız olmuyorsunuz yazarken be!
Sosyal ağlarda paylaş

444 0 375 genel sorunlarda ok ama bu gibi sorunlarda sçıyo.

ilk önce modemini başka bi arkadaşının hattında dene bu şerefsizler durduk yere bozulabilio(2 hafta hatta sorun var sandım ama olay modemdeymiş). sonra eğer modemde sorun yoksa bağlı olduğun santralin telefon numarasını bulacaksın (sözleşmeyi yaptığın şubeyi ara teknik servis telefonu iste muhtemelen verirler). santral şubeden farklı bir binadadır. orda sadece teknik servis elemanları olur, yani normalde bizimle alakası olmaz, ordan telefon hattını test ederler sorunu söylerler falan filan... eve geliyim mi falan derse de evet de hattı ölçmek için cihazları falan kapıp geliyolar, tabi küçük bi meblağ da alır.[signature][hline]h u m a n i t y - i s - t h e - o n l y - s u p e r p o w e r !
Sosyal ağlarda paylaş

Hasss
Sanırım izmirde problem var...

Bende cuma sabahından beri sinyal yok. İlgilenicez dediler, sonra bu sabah aramışlar.. Arıza düzelmiş diye. Düzeldiyse 1 düzelmediyse 2 ye basın. :) Evde yoktum ben, 1 e basmışlar...

Geldim baktım düzelmemiş..

Tekrar arıza kaydı bıraktım. Aradı adam, kaydınızı aldım ama hafta sonu teknik ekip çalışmıyo. Pazartesi hallederler dedi...

Bekliyorum bakalım..

Not: İzmir Balçova[signature][hline]Profocio Hosting
Bir pati futbol maçından sonra Babacum hakkında şöyle yorumlar olmuş:
fizban: bi insan bu kadar boş koşup, bu kadar anlamsız şeyler yapabilir
tora: abi iki rekat kosma mac bitecek ben orda ulan nie uzatıyosunuz die bagrıyorum adam hala sahanın içinde bos bos kosuyo
holyman: Kenderin arkı orta saha. Babacum tam saha.
Sosyal ağlarda paylaş

Modeme reset attım. Hatta makinaya format bile attım. Ama banamısın demiyor. Yarın gidicem müdürlüğe kavga etmeye . Dilekçe yazıcam bir haftadır internet yok bu ayın faturası gelmiş. Ödemeyecem kapatsınlar ya deli etmesinler. Eno ben arızayı kaç kere aradığımı unuttum artık . İster 1 e bas ister 2 2 ye basarsan bir adam arıyor ve hata nedir diyor sende diyorsun böyle böyle tamam diyor telefon alayım . bakıyor sonra hmm hmm diyor . ondan sonra tamam beyefendi ilgilenicez diyor. Hepsi bu kadar bi poktan anlayan yok . yarın gidip kavga edicem kafaya koydum yani müdüre çıkıcam yoksa kafayı yerim.
Sosyal ağlarda paylaş

ya nox ruh sagligina yazik abi senin ne kadar kastin allah askina ...ne kadar buyuttun gozum sen ..ara tt yi teknik destek hattin ibirak kaydini o gun eve okula hic biryere gitme ne fes alma yeme icme yanniz bunu dusun ...elemanlar gelsin olmazsa para ver olmazsa onlarda gelmezse modem satan sole kaliteli bir bilgisayar magzasina git ki izmirdesin kesin vardir! sole sole problemim var yardimci olurmusunuz de yada modemi aldigin yerde olabilir adamin eline 15-20 mi lsıksıtır yapsin sonrada defolsun gitsin sende rahatla yani 1 haftadir nedir senin uzuntun serefsizim istanbul buyuksehirden atlayip izmire gelecem sirf sana yardim icin. (eger hic bi sey olmazsa ole yapariz :D ) herseyin caresi vardir kefeni giymekten baska !! bunu unutma ve hayata olumlu bak .[signature][hline][email protected]
Sosyal ağlarda paylaş

Doğru söylüyosun valla ben internetin gittiğine değilde bu gerizekalı teknik servise gıcık oldum. 1 hafta oldu ya bi allahın kulu gelip te yapalım demedi. Arıyorum keko lar çıkıyo adsl in a sından anlamayan herifler. Birde şimdi projeler filan var araştırma yapmam lasım . İşlerim aksadı eğer benim başıma gelen online çalışan bir firmaya gelseydi batardı orası. 1 hafta ya delircem yarın bomba döşücem üstüme oraya gidicem açıcamorda bombayı yapın lan dicem yoksa patlatıcamm :D . Bak o zaman 2 dakkada açarlar :)
Sosyal ağlarda paylaş

Telekomu artık Allah'a havale ediyorum... Pes......[signature][hline]Profocio Hosting
tora: abi iki rekat kosma mac bitecek ben orda ulan nie uzatıyosunuz die bagrıyorum adam hala sahanın içinde bos bos kosuyo
Sosyal ağlarda paylaş

Allah belanı verecek telekom....[signature][hline]Profocio Hosting
Sosyal ağlarda paylaş

benim de bugün 7-8 saat kesildi, fatura geç ödendi sandım ama şimdi bakıyorum yeniden bağlanmış.. ilginç..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

Link ışığı yanmıyosa ADSL'de değil sorun Bilgisayar ile arasındaki bağlantıda problem vardır.

Ethernet kartına bi bak,kabloyu değiştirmeyi dene.[signature][hline]Korax, 27 Ağustos 2004 15:58 tarihinde Brook'a demiş ki:
Dünya ahiret bacım olsun..
Ayda görürsem affetmem.

[spo1=Paticik Halay ekibi]
_o_ _o_ _o_ _o_
..|.....|.....|.....|
./ ./ .../ .../
Tey,Tey,Teyyy..
Soldan Sağa:Paskal,Koraks,Tora ve Llama,Paticiğin Resmi,Tescilli Halaycıları..