Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Marmara Üni. Yüksek Lisans Uluslararası İktisat

kithnos_1

Öne çıkan mesajlar

Bugün netten , y lisans için başvurdum , p tesi belgeleri teslim edicem.

Marmara üni , Uluslararası İktisat ile Uluslararası Ticaret ve Para Yönetimi mi ne ona başvurdum.

Var mı başka başvuran ?

Bir de yazılım mühendisiyim , sen git ekonomi , işletme mezunu değilsin derler mi ?

Bir de bilg müh y lisansına başvurayım olmadı.

Esas amaç örgün eğitimdne çıkmamak , gitmişken de ilgimi çeken bir yere gideyim diyorum.

İstanbul Üni bitmiş galiba , yakın zamanda başvurusu olan başka nereler var devlet üni ?
Sosyal ağlarda paylaş

isminden ötürü acaip çok rağbet gören bir bölüm, hem tezlisi hem tezsizi. açıkcası ilgili alandan mezun olmadığın için olumsuz yaklaşabilirler ama konuya ilgin ve alakan olduğunu belli edebilirsen şansın var

mülakatta başarılı olman ve kabul edilmen durumunda bir yıl bilimsel hazırlık alacaksın, 3. ve 4. sınıf dersleri verecekler belki 2 den de verebilirler şimdiki ders programını bilmediğimden bir şey diyemeyeceğim

tezli yüksek yapacağım diyorsan doğrudan uluslararası iktisat yl'ına da başvurabilirsin ama ben tercihimi tezsiz u.a. iktisattan yana kullanmıştım

özetle şansın çok düşük keza iibf mezunu yüzlerce (evet YÜZLERCE) aday olacak orada ki sırf adından ötürü çok janjanlı bölüm ama dersler uluslararası iktisatla hemen hemen aynı çok büyük bir fark yok

gerçekten ilgini çekiyorsa bir de pahalı gelmezse, hem çalışıp hem okurum askerliği de ötelemek için tezsiz bölüme girmeni tavsiye ederim hem dersler akşam oluyor hem hocalar tezlideki kadar sıkboğaz etmiyor hem kafana koyarsan doktoraya girme şansın da var

imza: sahibi tavuk
Sosyal ağlarda paylaş

valla biz tezsiz mülakatında 22 kişiydik.. mülakat bitti bekliyoruz asistan geldi odayı şöylece bir süzdü "bu odadaki herkes kabul edildi" dedi

kazara çay almaya gitsek fln kabul alamıyorduk hani ahahasdf

zaten tezsizi askerlik uzatmak isteyenler bir de hem çalışıp hem okumak isteyenler yapıyor genelde hatta bizim bir arkadaş askerliği ötelemek için projesini verebileceği en son dönemde verdi

ama marmaranın en kral tezsizi diyebilirim hem bu para ve fon yönetimi hem de uluslararası iktisadı hem hocalar çok zorlamıyor hem müfit akyüz var u.a. iktisat kürsüsü başkanı, adamlar derslerin çoğunu tophanede yaptık müthiş bir insandır kendisi
Sosyal ağlarda paylaş

Tezsiz paralı olduğu için pek aklıma yatmıyor , para verdikten sonra da rahat rahat vakıfa giderim zaten :)

Uluslararası iktisada da başvuruyorum , belki oraya talep daha azdır , ticaret ve para yönetimi versionuna göre ?
Edit : Sen tezsiz , tezli olanla aynı demek istemişsin glba , pardon.
Ben iktisadı tercih et , diğer programa göre diyorsun sandım.

Hocaların tribi yoksa , mühendis kökenliyi almayız diye ,mülakatta yırtabilirim , background um fena değil .

Şu an da da uluslararası ticaretle uğraşıyorum falan , kendi işim olarak , belki bir artı getirir.

Ben banko olsun diye bir bilg müh falan da başvurayım o zaman ? Banko değil tabi de , daha alakalı en azından :)

İstanbul uni de gçemiş başvurular çünkü , başka nereler var devlet üni gidebileceğim işletme vs ?

Bu dönem bir yere girmem lazım , seneye ocakta , çift anadal accountum kapanıyor :P
Sosyal ağlarda paylaş

İstanbul benim hatırladığım kadarıyla ağustosta başlatıyordu başvurularını, emin misin geçtiğine? Yine fantastik işler mi yapmış adamlar acaba?

Başka bölümden gelmenin en büyük eksisi mülakatta terleticek olmaları, ama gerçekten ilgili olduğunu; yapabileceğini hissettirirsen onların canına minnet.
Sosyal ağlarda paylaş

kithnos_1 said:

Hocaların tribi yoksa , mühendis kökenliyi almayız diye ,mülakatta yırtabilirim , background um fena değil .

kithnos_1 said:

Ben banko olsun diye bir bilg müh falan da başvurayım o zaman ? Banko değil tabi de , daha alakalı en azından :)

İstanbul uni de gçemiş başvurular çünkü , başka nereler var devlet üni gidebileceğim işletme vs ?

gogogog Baaziçi finans mühendisliği. mühendisleri severler.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi şöyle bir şey var, ben Marmara'ya 2005 yılında girdim, 7 sene, 7 senedir bizim kampüs karşıya taşınır. Özellikle ekonometriciler için bir mit bu.

2005:
-BEYLER SENEYE GÖZTEPEYE TAŞINIYORMUŞ BİZİM FAKÜLTE!
-OLM BİZ DE ÜNİVERSİTEDE OKUYCAZ LAN YAŞASIN!

2006:
-BEYLER BU SEFER BİNAYI YAPMIŞLAR, KESİN GİDİYORUZ!
-CİDDİ MİSİN LAN BARİ KALAN SENELERİ ORDA OKURUZ!

2007:
-Beyler işletmeler gitti bizi de alcaklarmış seneye, dekan babamın tanıdığı o söylemiş.
-Ya burda düzeni de kurduk aslında, şimdi o tarafa nasıl gidip gelcez, Anadolu Hisarı da anasının nikahı.

2008:(random alt dönem)
-BEYLER SENEYE GÖZTEPEYE TAŞINIYORMUŞ BİZİM FAKÜLTE!
-OLM BİZ DE ÜNİVERSİTEDE OKUYCAZ LAN YAŞASIN!
*manly tears*
Batan güneşe doğru yürüyerek mezun olur

Aynen bu işte Bahçelievler'in Göztepe'ye taşınma macerası.
Sosyal ağlarda paylaş

Alla alla , bizim eve çok yakın b.evler bi iki sokak arkamızda , babam geçerken bekçiye sormuş , bu yaz gidiyorlar demiş . Geldi bana laf atıyordu işte , olum insan bi araştırmaz mı diye :)

mülakat da karşıda olunca , dedim gidiyorlar heralde , alakası yok mudur ?

Umarım , b.evler de kalırlar ben de sabahları falan derse bi girip işime öyle geçerim. Karşıda olursa hayatta gidemem derslere
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
  • 3 ay sonra ...
Benim işletme altyapım olmadığı için bana çok alakasız geldi ama bilen biri için çok zor değildir heralde

İşte devalüasyon politikasının başarılı olması için neler gerekir

Cari açığın arttığı bir yerde para ve maliye politikaları nasıl olmalıdır gibi sorular vardı.

Tam hatırlayamıyorum şimdi tabi zaten yabancıydı bana sorular , ama işi bilen biri tahmin eder heralde nasıl şeyler olduğunu
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...