Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Camlıca tepesine dev camii

ahmedinejad

Öne çıkan mesajlar

yani icime sinmiyor yıllarca türkce ezan okutup dualarımızın anlamını bize unutturmaya calıstılar,dindar nesil yetiştirmek istiyoruz dedikten sonra sayın başbakanımın istanbulun her yerden görülebilecek en görkemli yerine bu mabedi dikmesi gibi bir gövde gösterisi yapmaya hakkı var,yıllarca acı cektik biz,şimdi güç bizde
Sosyal ağlarda paylaş

"nutella yerim" said:

neden rahatsız olanlar var anlamıyorum,hepimiz müslüman cocugu degil miyiz dostlar ?

bir ülkedeki cami sayısı mevcut okul sayısından fazla ise burda bir çarpıklık var demektir. amaç ortada; din ile beyinleri yıkayıp düşünemeyen bir toplum oluşturmak laik demoktratik sistemden uzaklaşmak.

ayrıca hepimiz müslüman çocuğu değiliz ben hristiyanım mesela. cami yapılması benim için bir sorun teşkil etmiyor ancak okul dikmenin aylar sürmesi ama altunizadede tekrar inşa edilen caminin çabuk neticelendirilmesi için 24 saat 3 vardiya çalışılması kanıma dokunuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

BlackLabelSociety said:

"nutella yerim" said:

neden rahatsız olanlar var anlamıyorum,hepimiz müslüman cocugu degil miyiz dostlar ?

bir ülkedeki cami sayısı mevcut okul sayısından fazla ise burda bir çarpıklık var demektir. amaç ortada; din ile beyinleri yıkayıp düşünemeyen bir toplum oluşturmak laik demoktratik sistemden uzaklaşmak.

ayrıca hepimiz müslüman çocuğu değiliz ben hristiyanım mesela. cami yapılması benim için bir sorun teşkil etmiyor ancak okul dikmenin aylar sürmesi ama altunizadede tekrar inşa edilen caminin çabuk neticelendirilmesi için 24 saat 3 vardiya çalışılması kanıma dokunuyor.

arkadaş darbeci ergenekoncu,alalım içeri
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşım senin düşünemediğin mesajlarından aşikar

ben kimsenin din özgürlüğüne dil uzatmıyorum. kaldı ki bu ülkede yeterince kilise var ve özgürce ibadet edebildiğim için de kendimi mutlu hissediyorum.

benim anlattığım (tabi anlayabilirsen) bir ülkedeki ibadethanelerin mevcut okul sayılarından çok olması. örnekle anlatırsam daha rahat idrak edersin. bağlarbaşında 500 mt. arayla tam 3 cami var. ilköğretim okulunun sayısı ise 1(devlete bağlı) bağlarbaşı ilköğretim okulunda (ki tabiri caizse s*k kadar bir okuldur kendisi) ise tam 1200 öğrenci eğitim almaya 'çalışıyor'. çıkanların %80'i serseri bacak kadar boyuyla bıçak çeken tipler.

sen bunu bile bile eğitim ihtiyacın dağ kadarken inadına cami dikiyorsan ben bu işte bir çarpıklık var derim. bölgede yeterince cami var insanların dinine bağlı olması çok güzel birşey ben her dine saygı duyarım ama ülkedeki kilise sayısı da gereğinden fazla olursa ona da karşı çıkarım.

umarım anlayabilmişsindir bu sefer. umarım birdahaki cevabında anlamını bilmediğin kelimeler ve tabirler kullanmazsın. olayı ergenekona çekmen gazetede ilk sayfayı aşamamanın işaretçisi.
Sosyal ağlarda paylaş

BlackLabelSociety said:

arkadaşım senin düşünemediğin mesajlarından aşikar

ben kimsenin din özgürlüğüne dil uzatmıyorum. kaldı ki bu ülkede yeterince kilise var ve özgürce ibadet edebildiğim için de kendimi mutlu hissediyorum.

benim anlattığım (tabi anlayabilirsen) bir ülkedeki ibadethanelerin mevcut okul sayılarından çok olması. örnekle anlatırsam daha rahat idrak edersin. bağlarbaşında 500 mt. arayla tam 3 cami var. ilköğretim okulunun sayısı ise 1(devlete bağlı) bağlarbaşı ilköğretim okulunda (ki tabiri caizse s*k kadar bir okuldur kendisi) ise tam 1200 öğrenci eğitim almaya 'çalışıyor'. çıkanların %80'i serseri bacak kadar boyuyla bıçak çeken tipler.

sen bunu bile bile eğitim ihtiyacın dağ kadarken inadına cami dikiyorsan ben bu işte bir çarpıklık var derim. bölgede yeterince cami var insanların dinine bağlı olması çok güzel birşey ben her dine saygı duyarım ama ülkedeki kilise sayısı da gereğinden fazla olursa ona da karşı çıkarım.

umarım anlayabilmişsindir bu sefer. umarım birdahaki cevabında anlamını bilmediğin kelimeler ve tabirler kullanmazsın. olayı ergenekona çekmen gazetede ilk sayfayı aşamamanın işaretçisi.

doğru şeyler söyleyip yanlış bir üslupla dile getiriyorsun.

istatistiki bir yorum yapcak isen öncelikle detaylı bir veri incelemesinde bulunmanı öneririm ayrıca sana

camiler ile ilgili jpeg bulamadım ama diyanetin verilerine göre 79 bin adette cami mevcut.

camiler ile ilgili ilginç olan şu birçok cami dernekler ve toplanılan 1tl lik yardımlar ile yapılmış.

yani camilerin bu kadar çok olmasının sebebi devlet yatırımından ziyade, dernek yatırımları ve yardımlar olması.

bu konuda devleti suçlamak yanlış olur. bizim inancımızda cami yaptırmak sevaptır ayrıca çünkü içinde 5 vakit namaz kılınacak bir ibadethane yapılmasına vesile oluyorsun.

tabi ki de okul yapılması iyi olur ama bunlar zihniyet meseleleri ve bundan rahatsız isen sana yazar olma yada sivil toplum hareketlerine öncülük edebilme fırsatın olduğunu hatırlatırım.
Sosyal ağlarda paylaş

@chatoic

verdiğin verileri son 3'ünü hesaba katmayacak şekilde tolarsan 60bin civarı yapıyor. sanırım öne sürdüğüm iddada bir yanlışlık yok kaldı ki diyanetin verilerini de vermişsin.

bir ülke sınırında istersen trilyonlar akıt devletin yetkisi olmadan 2 tuğlayı yasal olarak üst üste koyamazsın dolayısıyla ibadethanelerin sayısının artmasında devletin de desteği olmuş oluyor.

kaldıki dedim yine diyorum: olsun! ben sevabında ibadetinde değilim din insanı daha ahlaklı kılıyor ben de aynı şeyleri düşünüyorum ama sağda solda habire cami dikiliyor ortada okul yok hakkaten beni rahatsız ediyor.

öte yandan sivil hareketlerde öncülük etmenin bu ülkede bir faydası yok. doktorun dayak yediği, gazetecinin ve albayın generalin içeride olduğu bir ülkede benim ses çıkarmam artık fayda etmiyor. eğer bunu yenik kabul ediyorsanız ben zaten kendimi baştan yenik sayıyorum. yaşım 23 ben bu ülkeden çoktan vazgeçtim yurtdışına kaçmanın çeşitli haklara sahip olup insan gibi yaşayabilmenin arayışındayım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...