Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hangi laptopu almalıyım?

Black-ice

Öne çıkan mesajlar

Ben ava-direct'ten elle yaptim laptopumu hic de markasi yok aman aman diye takilmadim. Su ana kadar zaten tum markalar elimden gecmistir laptop olarak ama hepsinin kendine gore sikintisi var, cikiyor zaman zaman.

Gerge'nin super dedigi acer mesela, Hp notebook'um var 2004te aldigim hala aslan gibi calisiyor sorunsuz ama acer 1.5'uncu senede orasini burasini dagitti. Ki elektronik cihazlarimi operek sevgiyle kullanan bir insanim.

Dell'in de bir numarasini gormedim, vaio'ya dunyanin parasini verirsen guzel aletleri var. Dell'in gene sahip oldugu alienware'i de kullandim orasinda burasinda isik olup, altina ismini ufak bir plakaya yazmalari disinda aldiklari ekstra para nereye gidiyor belli degil.
Sosyal ağlarda paylaş

özel olarak markalara bakarsanız yanılabilirsiniz çünkü modelden modele çok değişiyor. HP nin de farklı serileri farklı ülkelerde üretilebiliyor, almadan önce iyi araştırmak lazım inciğini cinciğini.

piyasada zamana göre fiyat/performans'da üstlere oynayan markalar değişebiliyor ayrıca. alacağın tarihte oturup hepsini tek tek incelemek gerekiyor.

şuan için sistem olarak monster baya iyi. eksileri 2 ay sonra telim ediyor olmaları, kalitesinin tescilli bir güvenilirliğinin olmaması.
Sosyal ağlarda paylaş

monster promosu gibi oluyorum ama Alienware'den falan aşağı kalır bir yanları olduğunu düşünmüyorum.

üstelik kadıköy'deki ofislerine gidip yüz yüze de konuştum, makinaları da denedim. ben yaklaşık bi saat ordaydım, gelen herkes abi süper alet alıyosun, şu kadardır kullanıyorum ben falan filan demişti.

ama en sonunda tabi Asus'un, Toshiba'nın bilmemnenin adı yanında adları güvenilir gözükmeyebilir.

ama 17 inç ekran + daha iyi spec ve performans için risk almaya değer bence. ki ortada risk var mı, o da meçhul.

bir de 2 ay sonra teslim almak zorunda değilsiniz. paraya bakıyor olay.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Lenovo abi işte paran varsa. İnsanların ötekiler gibi eleştirmediği tek marka olsa gerek (istisnalar vardır tabii ama bu seferlik milyonda bir gerçekten). God-tier cidden.

Bunu hiç düşünmeden al: http://www.vatanbilgisayar.com/notebook-netbook-tablet/lenovo-59-316634-y570-core-i7-2670qm-220ghz-4gb-ddr3-750gb+32ssd-156-dvdrw-2gb-gt555m-bt-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=59161 Daha ucuza daha iyi donanım bulabilirsim ama daha önce de çok söylediğim gibi dizüstünde donanımın etkisi %60 filan performansa. Bir sürü değişken var. Lenovo direk god-tier hepsinde (fiyat hariç, fiyat/performans konusunda god-tier Acer, 7 yıllık bir Acer'ım var mesela, bir kere servisi gitmedi, hala Oblivion oynuyorum kendisiyle).
Sosyal ağlarda paylaş

Markaya kesinlikle takılma, demişim zamanında zaten gene direk quote attım.
Deathblade said:

Kullanmasını bilen adama.

3. yılında acer laptopum. Günde 20 saat civarı açık kalıyor, 2 yılda 1 kere tamir gördü. Ondada üstüne yarım şişe bira döküldü. Onda da çalışçaktı da arkadaşlar sağolsun yetememişler ters çevirmeye, tuşlar gitti. Kontak spreyle temizlediler düzeldi.

Bunlar olurken "ahahahaha acer mı aldın, elinde kalıcak" diyen arkadaşın Sony bilgisayarının harddiski 3 kere bozuldu, "ahahahaha acer mı aldın, elinde kalıcak" diyen arkadaşın Macbook'u ekranı bozuldu açılmadı, "ahahahaha acer mı aldın, elinde kalıcak" diyen arkadaşın Lenovo Y530 P8600 işlemcili bilgisayarı ısınmaktan metal kasasını yamulttu, sonrasında sıcaktan ekran menteşeleri koptu ve garanti dışı kaldı nasıl olduysa.

Sevgilerimle,
Acerblade.

Birde ben olsam monster'ı incelerdim olmadı şu modele bakardım. Çoğu kişi memnun. Arkadaşa notebook bakmıştım 1-2 ay önce falan, bayağı araştırdım bunda karar kılmıştım, onun da monster rerörö demesinden.

http://www.pcdepo.com/msi-ge620dx-800xtr-core-i7-win-7-notebook-urun7391.html
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Lenovo abi işte paran varsa. İnsanların ötekiler gibi eleştirmediği tek marka olsa gerek (istisnalar vardır tabii ama bu seferlik milyonda bir gerçekten). God-tier cidden.

Bunu hiç düşünmeden al: http://www.vatanbilgisayar.com/notebook-netbook-tablet/lenovo-59-316634-y570-core-i7-2670qm-220ghz-4gb-ddr3-750gb+32ssd-156-dvdrw-2gb-gt555m-bt-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=59161

bunun rami az diil mi yaw 4 mb?

bu arada ben 2 yıldır falan böyle netbook da diil laptopta diil böyle orta boylarda bi lenovo kullanıyorum. bayağı işimi gördü bu güne kadar çok kötü bi alet olmasına rağmen. hatta bi gün masadan yere düştü ekranı falan açıldı taktım çalışmaya devam etti. o yüzden lenovoya ısınık vaziyetteyim.

şimdi bu var senin attığının bi pahalısı: http://www.vatanbilgisayar.com/Notebook-Netbook-Tablet/lenovo-59-324807-y570-core-i7-2670qm-220ghz-8gb-ddr3-750gb+64ssd-156-dvdrw-2gb-gt555m-bt-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=59017

2,6lık vaio ile aralarında donanım farkı var. bu daha iyi ekran kartı falan olarak. bunu düşünebilirim aslında ben ama stoklarında yokmuş şuan.
Sosyal ağlarda paylaş

Lenovo Y570 sahibi biri olarak, o paraya değmez diyorum.

Öncelikle aletin yaygın 2 problemi var. Birincisi adaptör takılıyken bazı oyunlarda performans düşüşü, diğeri de kulaklık çıkışından cızırtı ve mekanik seslerin gelmesi.

Ayrıca Y570'te kullanılan 555m'de 3 farklı versiyonu içerisinde en düşüğü. OC'lanmış 540m gibi bir şey yani.

O kadar para vermişken Monster'lara bakmanı tavsiye ederim. Pişman olmazsın.
Sosyal ağlarda paylaş

ben galba bu sony'nin vatandaki en pahalı modelini alıcam. (şuan 3,2 arada indirimle 2,6 oluyor)

herşeyden önce ekranı dev gibi. (16,4) hayatımda hep desktop kullandım mecburiyetten laptopta geçicem ve ben de en çok onu istiyorum sanırım. başka bu ekran boyutlarında güzel donanımlı laptop bulamadım.
ekran kartı nvidia 540 olması gibi bir eksisi var sanırım ama o kadar olsun artık diyorum :S
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Çünkü notebookda donanımdan daha önemli şeyler var. Monster iyi değil. 350 basan Fiat Monster Lenovo 200 yapan Bentley'ken.

Toplama notebook almayın diyorum. Bazen iyi çıkabilir ama 2-3 yıldan fazla dayanmaz bence, ısınma sorunları, performans kayıpları başlamaya başlar.

Hayatında 10 küsür notebook almış biri olarak söylüyorum bunu. (hepsi kendime değil tabii)
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

ben galba bu sony'nin vatandaki en pahalı modelini alıcam. (şuan 3,2 arada indirimle 2,6 oluyor)

herşeyden önce ekranı dev gibi. (16,4) hayatımda hep desktop kullandım mecburiyetten laptopta geçicem ve ben de en çok onu istiyorum sanırım. başka bu ekran boyutlarında güzel donanımlı laptop bulamadım.
ekran kartı nvidia 540 olması gibi bir eksisi var sanırım ama o kadar olsun artık diyorum :S

O çözünürlük ve o ekran kartıyla güncel oyunları zor oynarsın.

GERGE said:

Çünkü notebookda donanımdan daha önemli şeyler var. Monster iyi değil. 350 basan Fiat Monster Lenovo 200 yapan Bentley'ken.

Toplama notebook almayın diyorum. Bazen iyi çıkabilir ama 2-3 yıldan fazla dayanmaz bence, ısınma sorunları, performans kayıpları başlamaya başlar.

Hayatında 10 küsür notebook almış biri olarak söylüyorum bunu. (hepsi kendime değil tabii)

Performans sorunları başlar, ısınır vs. gibi endişelerin varsa forumlardan, ordan burdan yıllardır Monster notebook kullanan insanların yorumlarına bakabilirsin. Benim gördüklerim/tanıdıklarım gayet memnunlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

Yani avrupada yaşıcam bir süre orada herşey için kullanmak istiyorum , çok oyun da oynayan biriyim. ama esas meslek olarak mimari çizim, 3d render hazırlamak için kullanıcam. oyunla aynı hesaba çıkıyor gibi.

Lenovo W serisinden bir model alirsan memnun kalirsin. Daha once de degisik zamanlar da sorulmustu mimarlar icin yanlis hatirlamiyorsam bu forumlarda, o zaman da yazmistim, cok performansli, dehset bir makine W serisi. Benim hanim da Mimar, AutoCad + Revit + 3DMax kullaniyor laptopinda (W500 serisi var) ve cok memnun.

Ben kendim T serisi kullaniyorum. Bir o kadar da ben memnunum. Fakat W serisi gercekten bir otesi, ilginc sekilde aletten cit cikmiyor, benim laptopimda sessiz, ama onunki kadar degil.

Yanilmiyorsam W serisinin grafik driverlari AutoDesk Signed olmasi lazim ama kontrol edersin kendin.

Tabi sunuda soylemek lazim, bizdeki lenovo lar SSD (Solid State Drive)'li aletler. Eger alirsan lenova, direk fakrika cikisi SSD ve RAM koydurma.. disardan kendin bir Intel SSD, ve RAM yuklemesi yap, kimse tutamaz o aleti.

Oyun konusunda fikir belirtemiyecegim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Notebooklarda genelde oyun iyi oynanır ama çözünürlükleri genelde 720p olduğu için. Normal masaüstünde low çalıştıran ekran kartı ile high açıp oynarsın ama çözünürlüğü yükseltince olmuyor o.

Büyük çözünürlüklü almadan önce iki kere düşün oyun için.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...