Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

THY uçuş ekipleri AHL'de eylem yapıyor

Llama

Öne çıkan mesajlar

S-H said:

Marty said:

doktorlar grevde, ucus ekipleri grevde.

isin ilginc kismi digerleri neden grevde degil
?

herkes greve gidicek ki anlasinlar ulkenin menfaati/imaji neymis, ulkenin sahibi kimlermis.

orta ve üstü olan kesimi de aşşağıya çekmeye,haklarını ellerinden almaya başladılar o yüzden şimdi onların sesleri çıkıyor.

Geçen hafta bütün iş sendikaları beyazıtta yürüyüş yaptılar. Bütün cadde akın akın insan doluydu. Tranvay yolunu falan kapamışlardı yürüyerek karaköy'e indiydim. TV kanalları yine körmüş numarası yaptılarsa bilemem tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu ülkeye grev falan fazla aslında. Zihniyete bakar mısınız ya?

Zamanında şu internetime dokunma yürüyüşü için "15-20 kişi çıkmış eylem yapıyor işte" demişlerdi hani, işte o gün bu ülkede hakkını arama devrinin bittiği gün olduğu ortaya çıktı.

Yaranılmıyor kimseye.
Sosyal ağlarda paylaş

Hava-İş Genel Başkanı Atilla Ayçin :

" Arkadaşlarımız Anayasal haklarını kullanıyor. Eğer işveren gayri yasal bir tutum içine girerse açık söylüyorum Türk Hava Yolları’nın aldığı uçaklar ellerinde patlar. Bir tek seferi bile yapamazlar. İnsanların en demokratik yasal haklarını kullanmalarına saygılı olsunlar "
Sosyal ağlarda paylaş

Tüh deşifre oldum galiba ben Temel Kotil.

Bana giren çıkan yok, havaalanında internetim var maillerimi alıyorum. işlerimi görüyorum, bugün acil işim de yok. İlk defa yazdığım gibi sinirli vs de değilim. Zaalayanlar falan var komik oluyorsunuz lol.

Çalışma koşullarıyla ilgili hiçbir fikrim yok. Ancak bugün her x THY çalışanı için 50x yolcu mağdur oldu gibi bir gerçek var. Grev var diye 3 gün internetinizi kesseler, 2 gün metro, otobüs ulaşımı tamamen dursa hafta içi yüzde kaçınız bu kadar insan hakları dostum lütfen saygılı olun diyecek çok merak ediyorum.

ABD ve bazı ülkelerde demiryolu ve havayollarında grevi sınırlandıran ve yasaklayan yasalar mevcut. Dünyada bu yasa tasarısını ilk geçirmeye çalışan ülke bizler değiliz.

Son olarak bela okuyup hakaret eden, fikir tartışmayı euhueuheuheu ne kafası euheuheuh demekten öteye götüremeyecek insanlar bu uslupla aynen devam.
Sosyal ağlarda paylaş

e zaten 50x yolcu madur olsun ki bi etkisi olsun diye o x kişi grev yaptı. Grevin mantığı budur. Çarkı durdurursun, yukardakiler sallanır kendilerine gelirler.

Şu an anayasal haklarını kullanıyor arkadaşlar, muhtelemen yargı işe iade vericek bi tarafında patlayacak o işten çıkarmalar thy nin.
Sosyal ağlarda paylaş

Wispy said:

Bana giren çıkan yok, havaalanında internetim var maillerimi alıyorum. işlerimi görüyorum, bugün acil işim de yok. İlk defa yazdığım gibi sinirli vs de değilim. Zaalayanlar falan var komik oluyorsunuz lol.

hadi hadi
baya baya sana giriyor çıkıyor işte
kaç saattir patladın orda

ha yok eğer canın sıkıldığı için sinirlenip böyle düşünmeye kendini sevk etmediysen ve gerçek hayat görüşün buysa eğer çok daha sefil bir haldesin demektir:)o

yazık la
Sosyal ağlarda paylaş

Grev dediğin ucu kimseye dokunmadan parkta kendi hallerinde toplanan insanların piknik türevi yapacağı bir şey değil. Elbette rahatsız olacaksın. Toplu taşıma kesilse bende rahatsız olacağım. Amaç o zaten. Grevi yapana değil yapılmasına neden olana tepki vermeniz gerekir. Bu ülkede her şey ters olduğundan insanlar bu konsepti yakalayamıyor. Sanki adam çalışmaktan, maaşından sıkılmış o yüzden bütün gün keyfi biçimde slogan atıyor.

Benzer yasalardan başka ülkede olursa olsun ayrıca. Adamın elinden hukuki hakkını alıyorsun(hemde kim bilir arkasında nasıl bir hesap vardır). Arabistan'da adam taşlanabiliyor diye taşlama yasasını geçirmelerine tepki gösteren olmamalı o mantıkla.
Sosyal ağlarda paylaş

ya şu grevi başka bir ülkede yapsalar insanlar dökülse sokağa halkın her kesimi sempati beslese desteklese falan anlarım ama burası türkiye. burada kimse kimse için kılını kıpırdatmaz.

o havayolu çalışanları tekel işçileri eylem yaparken umurlarında olmuş mudur acaba? ya da ne bileyim tershane işçileri iskelelerden düşüp ölürken vicdanları sızlamış mıdır? bir destek mesajı vermişler midir bir gazeteye? pek sanmıyorum. umurlarında olduğunu da düşünmüyorum.

kendilerinin ne hakkı ellerinden alınıyorsa (umurumda değil bak, zerre ilgilenmiyorum) iyi yapılıyor. daha beter olsunlar. umarım onlar da feryatlarına cevap bulamazlar. ortalığa düşüp grev yaparken milletin işini gücünü de aksatmasınlar.

geçtiğimiz kış bir şehrimizin meydanında doktorlar eylem yapıyorlardı tam gün yasasına karşı. iş bırakmışlardı o gün için sanıyorum. ben de orada bulunuyordum tesadüfen. en ufak bir empati beslemedim, kimsenin umurunda olduğunu sanmıyorum. benim haklarım elimden alınsa orada eylem yapanların kaçının umurunda olacak?

bak şu öğrenciler çıktılar meydanlara haklarını aradılar ve elde ettiler. harç zammı geri alınacak büyük ihtimalle. bu adamların büyük çoğunluğu iş hayatında çok aktif de değildir. bir araya gelip seslerini doğru düzgün çıkarabiliyorlar. http://www.aksam.com.tr/onlari-pes-ettirmek-polisin-harci-degil--118171h.html
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...