Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

%3.5 zam peehhhh

Katibim

Öne çıkan mesajlar

hakem kurulu

Sayıştay Başkanı Dr.Recai Akyel (başkan)
İlhan Hatipoğlu, Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürü
Erhan Usta, Kalkınma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı
Cavit Dağdaş, Hazine Müsteşar Yardımcısı
Şaban Talaş, Devlet Personel Başkan Yardımcısı
Hacı Bayram Tombul, Memur-Sen
Hüseyin Rahmi Akyüz, Memur-Sen
İsmail Koncuk, Türkiye Kamu-Sen
Ali Kılıç, KESK
Prof. Dr. Sedat Murat, İstanbul Üniversitesi
Doç. Dr. Aydın Başbuğ, Gazi Üniversitesi

Sosyal ağlarda paylaş

Devlet nüfus planlamasını oturtabilirse, 10 çocuk yapan aileler kalmaz.

Nüfus arttıkça imkanlar azalıyor kişibaşına, bellibaşlı bir önbirikim (sadece parasal değil) yapamamış ailelerle bu sorun daha da kötü.

Herkes bir lokma bir hırka yaşayacak gözüyle bakmayın çocuk işine. "Nitelikli birey" koşullarını sağlayacak kaç aile var toplama oranla? Kapalı kutu mu büyüyecek çocuk?

Bu koşullarda çocuk yapmak ister miydiniz peki? Zırt pırt eğitim sisteminin değiştiği, kesin bir geleceğin doğru düzgün planlanamadığı bir yere çocuk yapmak, büyük bir hata bence. O çocuk "beni niye dünyaya getirdiniz" dediğinizde söyleyecek mantıklı laflarınız olmalı.
Sosyal ağlarda paylaş

Katibim said:

TD)Pentagram said:

hacı iktisat denen birşey var, digitürke 50 lira verceğine netten korsan izle anasını satım. 100 lira elektrik ne öyle ya sanayi elektriğimi kullanıyorsun, akşam misafir yokken televizyon ışığında otur, her oda da ışık yakmak.o su parası ne öyle çamaşırhanemi orası, akşam 10 dan sonra çalıştır toplu yıka. 2 don 1 çorap yıkama. al tüplü bi araç işe iette ile git, lazım olunca kullan. doğum gününde hanımına tek taş alacağına daha uygun fiyata birşey al.iktisat bilmiyorsunuz valla ya.gerekirse bayat ekmek alın fırından ama borç derdine düşmeyin.kredi çözüm değil çözümsüzlük.

hem canım istediği gibi yaşayım hem ucuza gelsin, yok ya?

haklısın aslında bizimde birer hücre evinde kalmamız gerekiyor

Hatta ben suyu haftasonlar ormana gidip oradaki çeşmede doldurabilirim bölece tasarruf ederim

Balkonada rüzgar gülü koyup %50 daha az fatura öderim

Yoga felsefesi ile soguk su ile duş almayı da öğrenirim

Yemek olayını da artık nasıl hallederim bilmiyorum

sende haklısın aslında hücre evi gibi olmalıyız

Burda arkadaşlardan

hehe madem 3k lık hayat istiyorsun ozaman mevcut parana ag gug etme arkadaşım.ya kazandığın parana göre yaşam tarzı belirlersin, yada daha çok kazanırsın bi şekilde. iktisat yapmak bahsettiğim şekilde olur, alabildiğince hesabına uygun alırsın ve evdeki imkanları miminum a indirirsin. evdeki elektrik su gibi çok şeyi bu şekilde azaltıp oraya verceğin parayı başka yönde kullanırsın. yukarda bahsettiklerimi yaparak yaşayan milyonlarca aile var, ve onlar asgari ücret kira da yaşayarak yapıyorlar bunu. kusura bakma samimi değilsin. bedavaya ağlama duvarı yapma burayı.az para ile rahat yaşam yok. az para ile zor yaşam var
Sosyal ağlarda paylaş

TD)Pentagram said:

Katibim said:

TD)Pentagram said:

hacı iktisat denen birşey var, digitürke 50 lira verceğine netten korsan izle anasını satım. 100 lira elektrik ne öyle ya sanayi elektriğimi kullanıyorsun, akşam misafir yokken televizyon ışığında otur, her oda da ışık yakmak.o su parası ne öyle çamaşırhanemi orası, akşam 10 dan sonra çalıştır toplu yıka. 2 don 1 çorap yıkama. al tüplü bi araç işe iette ile git, lazım olunca kullan. doğum gününde hanımına tek taş alacağına daha uygun fiyata birşey al.iktisat bilmiyorsunuz valla ya.gerekirse bayat ekmek alın fırından ama borç derdine düşmeyin.kredi çözüm değil çözümsüzlük.

hem canım istediği gibi yaşayım hem ucuza gelsin, yok ya?

haklısın aslında bizimde birer hücre evinde kalmamız gerekiyor

Hatta ben suyu haftasonlar ormana gidip oradaki çeşmede doldurabilirim bölece tasarruf ederim

Balkonada rüzgar gülü koyup %50 daha az fatura öderim

Yoga felsefesi ile soguk su ile duş almayı da öğrenirim

Yemek olayını da artık nasıl hallederim bilmiyorum

sende haklısın aslında hücre evi gibi olmalıyız

Burda arkadaşlardan

hehe madem 3k lık hayat istiyorsun ozaman mevcut parana ag gug etme arkadaşım.ya kazandığın parana göre yaşam tarzı belirlersin, yada daha çok kazanırsın bi şekilde. iktisat yapmak bahsettiğim şekilde olur, alabildiğince hesabına uygun alırsın ve evdeki imkanları miminum a indirirsin. evdeki elektrik su gibi çok şeyi bu şekilde azaltıp oraya verceğin parayı başka yönde kullanırsın. yukarda bahsettiklerimi yaparak yaşayan milyonlarca aile var, ve onlar asgari ücret kira da yaşayarak yapıyorlar bunu. kusura bakma samimi değilsin. bedavaya ağlama duvarı yapma burayı.az para ile rahat yaşam yok. az para ile zor yaşam var

çok pis troll kokusu alıyorumm

Marjinal faydalarına bak diyorsun yani

sana bişi demiyorum ve sadece birşey sormak istiyorum aylık net gelirin nedir ?
Sosyal ağlarda paylaş

TD)Pentagram said:

tamam salla dostum,

o zman yorum yapmicaksın dikkatlice okuyup konunun gerçek temasını anlayacaksın

Burda konuşan insanların anlatmaya çalıştığı konu sadece memurlar değil memurlar emekliler ve tüm emekçiler

ben bu kadar para alırken işçinin benden daha az alması beni mutlu etmiyor bunu anlamayın

Son olarak lütfen post kasmak için yazma gerek yok herkes neyin ne olduğunu biliyor konunun ana teması her geçecek yıl biz memurların biraz daha fazla kemer sıkacağımız gerçeği ve büyüyen Türkiyenin can damarı memurların sürekli küçülmesi

Understood ?
Sosyal ağlarda paylaş

Anlamıyorum abi işçiye gelince hepimiz bağırıp çağırıyoruz insanca ücret alsın işçiler diye ama memur olunca piç muamelesi görüyoruz nasıl olcak bu iş çözemedim ben. Bizim sorunlarımız ne zaman toplum tarafından benimsenecek? İlla memur mu olmak lazım memurun halinden anlamak için.
Sosyal ağlarda paylaş

ben aldığım ücretten memnunum misal de ama çalışma saatlerine bir ayar çekilmesi lazım acilen türkiye'de.

bir sene boyunca almanya'da çalıştım 2 sene önce. orda fazla mesai yapınca saat başına bilmem kaç euro fazla ödemek zorunda kalan işveren fazla mesai istemiyordu. sıkı kontroller sebebiyle hiç bir işyeri fazla mesai yaptırmıyordu. ayrıca işini mesai saatlerinde bitiremeyenlere beceriksiz gözüyle bakılıyordu.

burdaysa günde 18 saat çalışırsan "çok çalışkan adam" oluyorsun. ne yaptığının önemi yok. ofiste boş otursan da sorun değil.

avrupa standartlarında ücret alamıyoruz. hadi onu kabul edelim, ama bari avrupa standartlarında çalışalım.

tabi malesef bu yönde hiç bir inancım olmadığından yakın zaman terkediyorum yalnız ve güzel vatanımı.

babamın bavuluyla hem de.
Sosyal ağlarda paylaş

Katibim said:

TD)Pentagram said:

tamam salla dostum,

o zman yorum yapmicaksın dikkatlice okuyup konunun gerçek temasını anlayacaksın

Burda konuşan insanların anlatmaya çalıştığı konu sadece memurlar değil memurlar emekliler ve tüm emekçiler

ben bu kadar para alırken işçinin benden daha az alması beni mutlu etmiyor bunu anlamayın

Son olarak lütfen post kasmak için yazma gerek yok herkes neyin ne olduğunu biliyor konunun ana teması her geçecek yıl biz memurların biraz daha fazla kemer sıkacağımız gerçeği ve büyüyen Türkiyenin can damarı memurların sürekli küçülmesi

Understood ?

Pardon da can damarıysan, toplu eylem yaparsın çatır çatır alırsın istediğini.
Ha eylem yapınca işten atılıyorsan, o zaman can damarı değilsindir ki değilsin.
Öbür taraftan sendika başkanı mıdır nedir, o bmw ile gezerken senin ağzın kokuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

grev deyince aklıma hep bu geliyor niyeyse.

"Bak beyim!
Sana iki çift lafım var. Koskoca adamsın. Paran var, pulun var, herseyin var. Binlerce kişi calışıyor emrinde. Yakışır mı sana ekmekle oynamak? Yakışır mı bunca günahsızı, çoluğu çocuğu, karda kışta sokağa atmak, aç bırakmak? Ama nasıl yakışmasın! Sen değil misin öz kızına bile acımayan, bir damlacık saadeti çok gören.
Anlamıyor musun beyim, bu çocuklar birbirini seviyor. Ama ben boşuna konuşuyorum. Sevgiyi tanımayan adama, sevgiyi öğretmeye çalışıyorum. Hıh, sen, büyük patron, milyarder, fabrikalar sahibi Saim Bey!
Sen mi büyüksün? Hayır, ben büyüğüm!
Ben, Yaşar usta!
Sen benim yanımda bir hiçsin, anlıyor musun, bir hiç! Gözümde pul kadar bile değerin yok. Ama şunu iyi bil, ne oğluma ne de gelinime hiçbir şey yapamayacaksın. Yıkamayacaksın, dağıtamayacaksın, mağlup edemeyeceksin bizi. Çünkü biz birbirimize parayla pulla değil, sevgiyle bağlıyız. Bizler birbirimizi seviyoruz.
Biz bir aileyiz. Biz güzel bir aileyiz.
Bunu yıkmaya senin gücün yeter mi sanıyorsun?
Dokunma artık aileme! Dokunma çocuklarıma! Dokunma oğluma! Dokunma gelinime! Eğer onların kılına zarar gelirse, ben, ömründe bir karıncayı bile incitmemiş olan ben, Yaşar usta, hiç düşünmeden çeker vururum seni!
Anlıyor musun, vururum ve dönüp arkama bakmam bile!"
Sosyal ağlarda paylaş

kavurma said:

Anlamıyorum abi işçiye gelince hepimiz bağırıp çağırıyoruz insanca ücret alsın işçiler diye ama memur olunca piç muamelesi görüyoruz nasıl olcak bu iş çözemedim ben. Bizim sorunlarımız ne zaman toplum tarafından benimsenecek? İlla memur mu olmak lazım memurun halinden anlamak için.

mesele de bu zaten. senin sorunun, benim sorunum, onun sorunu herkesin sorunu var. memur tamam gelişmiş ülkelere göre imkanı az, işçinin az, sanayicinin, tüccarın da az.

herkes hakkını istiyor da o hakkın ne kadar olduğu sıkıntılı bir konu. 1500 liradan bahsediyorsunuz ve o paraya böbreğini satacak adam dolu ülke. şimdi senden kötü olanların durumunu düşünmeden ben hakkımı istiyorum diyorsan sorun var.

toplumda genel kanı memurlar geniş imkanları olan, bir kere devlete kapağı attı mı ömrünün sonuna kadar çeşitli garantilere kavuşmuş insan demek.

he bunları dedik diye memurun maaşında gözüm var sanılmasın. beylik laf olacak ama inşallah ülkenin genel durumu daha iyi olur, herkes daha iyi duruma gelir. o arada pazarlık yapılır, grev yapılır, bir şekilde ara yol bulunur. bunlar da normaldir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...