Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

%3.5 zam peehhhh

Katibim

Öne çıkan mesajlar

katibim

Katibim said:

ya arkadaşlar tek tek okudum postlarınızı bize destek olan da var olmayanlarda

Olanlara buradan teşekkür etmek istiyorum öncelikle

Birde arkadaşlar olaya şu yönden bakın

Ben 2 eylülde evlenecek bir memurum ;

bugünün şartlarında eşim hamile olupta çalışmazsa nasıl yaparım

Kış şartlarında ;

Elektrik parası 100 lira

Su parası 100 lira

Doğalgaz 100 lira

Digitürk 50 lira

İnternet 50 lira

Aidat 100 lira

Hergün en kötü yerde öğle yemeği yesen 10 lira ayda eder 200 lira

E eşim de evde oturmiicak mutfak masrafları var aylık en kötüsü 500 lira

ee bana ay sonunda kalıyor 400 tl

E bunun yakıt masrafı var (arabayla gitme diyenler olabilir devletimiz bize aylık 70 tl yol parası veriyor hergün iki araçla gidiyorum ben )

ee doğum gününde eşime bişi almaya kalksam .....

bi yer egitmeye kalksam (araba alacam ama krediler 1000 TL den başlıyor)

ee hadi siz çıkın geçinidirin beni bir ay

haa buna çocuk olursa onun bez parası mama parası ıvırı zıvırı saymıyorum....

Varsa geçinebilen buyrun seve seve önerilerinizi dinlemeye razıyım

Haa bana lütfen geyik olsun diye battaniye ile ısın mum yak evine kovayla su taşı demeyin....

digiturk ü kaldır abi,
interneti daha azalat olması lazım daha ucuz tarifeler. Elektrik - doğalgaz eğer o yazdıkların kışsa hakkaten mucize resmen. Aidatının yüksek olmasına bağlıyorum.
su yu azaltabilirsiniz daha az çamaşır yıkayarak ama durum kötü.

hangi ildesin? araba gerçekten lazım mı? gerçi evet evlenince araba lazım hakkaten ama şu aralar krediler çok yüksek. Biraz bekle, toparlayınca alırsın. Ama çok fena yani ev+araba dedin mi isyan edesim geliyo
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

katibim

Katibim said:

ya arkadaşlar tek tek okudum postlarınızı bize destek olan da var olmayanlarda

Olanlara buradan teşekkür etmek istiyorum öncelikle

Birde arkadaşlar olaya şu yönden bakın

Ben 2 eylülde evlenecek bir memurum ;

bugünün şartlarında eşim hamile olupta çalışmazsa nasıl yaparım

Kış şartlarında ;

Elektrik parası 100 lira

Su parası 100 lira

Doğalgaz 100 lira

Digitürk 50 lira

İnternet 50 lira

Aidat 100 lira

Hergün en kötü yerde öğle yemeği yesen 10 lira ayda eder 200 lira

E eşim de evde oturmiicak mutfak masrafları var aylık en kötüsü 500 lira

ee bana ay sonunda kalıyor 400 tl

E bunun yakıt masrafı var (arabayla gitme diyenler olabilir devletimiz bize aylık 70 tl yol parası veriyor hergün iki araçla gidiyorum ben )

ee doğum gününde eşime bişi almaya kalksam .....

bi yer egitmeye kalksam (araba alacam ama krediler 1000 TL den başlıyor)

ee hadi siz çıkın geçinidirin beni bir ay

haa buna çocuk olursa onun bez parası mama parası ıvırı zıvırı saymıyorum....

Varsa geçinebilen buyrun seve seve önerilerinizi dinlemeye razıyım

Haa bana lütfen geyik olsun diye battaniye ile ısın mum yak evine kovayla su taşı demeyin....

digiturk ü kaldır abi,
interneti daha azalat olması lazım daha ucuz tarifeler. Elektrik - doğalgaz eğer o yazdıkların kışsa hakkaten mucize resmen. Aidatının yüksek olmasına bağlıyorum.
su yu azaltabilirsiniz daha az çamaşır yıkayarak ama durum kötü.

hangi ildesin? araba gerçekten lazım mı? gerçi evet evlenince araba lazım hakkaten ama şu aralar krediler çok yüksek. Biraz bekle, toparlayınca alırsın. Ama çok fena yani ev+araba dedin mi isyan edesim geliyo

Bu söylediklerim istanbul da yaşayan birisi için
Sosyal ağlarda paylaş

abi o zaman o doğalgaz öyle gelmez 100 lira naptın, evlenince bide ooo hanım üşüyecek basacaksın, aman çocuk üşüyecek basacaksın 300-400 ü bulacak o yani eve göre.
elektrik paso ütüye gidicek zaten, hadi su dan digiturkten kıstın.

her türlü sıçış. Boş zamanlarında yapabileceğin başka bi iş ararsan memurluğu bırakıp ona bakabilirsin.
Ben mesela kendi sektörümden ne zaman ayrılabilirim ona bakıorm, yetmio abi çünkü çalışan olmak.
Sosyal ağlarda paylaş

ya bu rakamlarla yeter, fazla bile diyen arkadaslar... Hepiniz ya kaypaksiniz ya da para nasil kazanir bilmiyorsunuz.

Devletin memuru azaltmasi lazim diyorsunuz. Eger calisiyorsaniz guzel bir ornek vereyim. Adamlari cikartti devlet, issizlik deli gibi artti insanlar ne is bulsam yaparciyim oldu (zaten oyle ama daha da oldu) siz saniyor musunuz ki sizin yeriniz sallanmayacak patronunuz zam yok istersen cikarsin bu paraya calisacak cok demeyecek.

ama mustahak evet. Umarim ekonomi daha boktanlasirda uyanir millet. Elinden ekmegini almadikca bizim milletin kafasina dank etmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

abi o zaman o doğalgaz öyle gelmez 100 lira naptın, evlenince bide ooo hanım üşüyecek basacaksın, aman çocuk üşüyecek basacaksın 300-400 ü bulacak o yani eve göre.
elektrik paso ütüye gidicek zaten, hadi su dan digiturkten kıstın.

her türlü sıçış. Boş zamanlarında yapabileceğin başka bi iş ararsan memurluğu bırakıp ona bakabilirsin.
Ben mesela kendi sektörümden ne zaman ayrılabilirim ona bakıorm, yetmio abi çünkü çalışan olmak.

abim olayı özetlemiş gayet güzel
Sosyal ağlarda paylaş

hacı iktisat denen birşey var, digitürke 50 lira verceğine netten korsan izle anasını satım. 100 lira elektrik ne öyle ya sanayi elektriğimi kullanıyorsun, akşam misafir yokken televizyon ışığında otur, her oda da ışık yakmak.o su parası ne öyle çamaşırhanemi orası, akşam 10 dan sonra çalıştır toplu yıka. 2 don 1 çorap yıkama. al tüplü bi araç işe iette ile git, lazım olunca kullan. doğum gününde hanımına tek taş alacağına daha uygun fiyata birşey al.iktisat bilmiyorsunuz valla ya.gerekirse bayat ekmek alın fırından ama borç derdine düşmeyin.kredi çözüm değil çözümsüzlük.

hem canım istediği gibi yaşayım hem ucuza gelsin, yok ya?
Sosyal ağlarda paylaş

TD)Pentagram said:

hacı iktisat denen birşey var, digitürke 50 lira verceğine netten korsan izle anasını satım. 100 lira elektrik ne öyle ya sanayi elektriğimi kullanıyorsun, akşam misafir yokken televizyon ışığında otur, her oda da ışık yakmak.o su parası ne öyle çamaşırhanemi orası, akşam 10 dan sonra çalıştır toplu yıka. 2 don 1 çorap yıkama. al tüplü bi araç işe iette ile git, lazım olunca kullan. doğum gününde hanımına tek taş alacağına daha uygun fiyata birşey al.iktisat bilmiyorsunuz valla ya.gerekirse bayat ekmek alın fırından ama borç derdine düşmeyin.kredi çözüm değil çözümsüzlük.

hem canım istediği gibi yaşayım hem ucuza gelsin, yok ya?

haklısın aslında bizimde birer hücre evinde kalmamız gerekiyor

Hatta ben suyu haftasonlar ormana gidip oradaki çeşmede doldurabilirim bölece tasarruf ederim

Balkonada rüzgar gülü koyup %50 daha az fatura öderim

Yoga felsefesi ile soguk su ile duş almayı da öğrenirim

Yemek olayını da artık nasıl hallederim bilmiyorum

sende haklısın aslında hücre evi gibi olmalıyız

Burda arkadaşlardan
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...