Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

%3.5 zam peehhhh

Katibim

Öne çıkan mesajlar

`memurlar hakettiklerinin altinda aliyorlar, ben ise bir kopegin hakettigi parayi aliyorum, niye boyle` demek yerine; `ulan ben cok acim, haftada 70 saat calisiyorum, karin tokluguna dahi calismiyorum, bu memurlar ise karinlarini doyuramasalar da kira odeyebiliyorlar, en iyisi bunlara catiyim`

kendi hakkini aramak yerine baskasinin yarim hakkina goz diken millet.
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:

`memurlar hakettiklerinin altinda aliyorlar, ben ise bir kopegin hakettigi parayi aliyorum, niye boyle` demek yerine; `ulan ben cok acim, haftada 70 saat calisiyorum, karin tokluguna dahi calismiyorum, bu memurlar ise karinlarini doyuramasalar da kira odeyebiliyorlar, en iyisi bunlara catiyim`

kendi hakkini aramak yerine baskasinin yarim hakkina goz diken millet.

yengeç sepeti
Sosyal ağlarda paylaş

Sonuna kadar haklısınız fakat:

1 - Emekli ile toplam 4 milyon memur varmış. Çok fazla. Devletin doğru biçimde küçülmesi lazım.

2 - Memurlar yatıyor derken çalışanı çok çalışıyor ama yatanı cidden yatıyor. Abidik, gubidik yerlerde öyle memuriyetler var ki. Onları görünce millet söz ediyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Katibim burda sen 4 milyon memur yerine kendini koymuşsun. Sadece kendi gözünde bakıyorsun.
Sen iyi iş yapıyor olabilirsin ama çoğunluğa göre zam veriyorlar.

O zamı, ne kadar memur varsa x zam olarak düşünüyorlar ondan.

AKP 2 sene üst üste seçildi. Millet yenimi uyandı yapmayın etmeyin.
Herkes her şeyi görüyor da ses çıkarmıyor.
Hak edene bu kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

enflasyonun %13 olduğunu düşünürsek.
zam diil aslında bu, maaş düşürme

ki enflasyon %13 diil yani,
bak çok basitinden bi 4-5 sene önce 500bin'e bi ev lüks pahalı falandı benim için. Şimdi bakkalköyde yapılan 700bin'e evler var.
Balıkesirde ki evler 300'e falan gidiyormuş.

Bunları düşündüğünde, memura 10bin lira maaş verilse gene az. Heh her türlü 6 sıfırı attığımız döneme koşa koşa geri gidiorz yani.
3-4 sene önce 1 milyon büyük paraydı, şimdi acun survivırda 500bin veriomuş, değmez diorm. Çünkü bişi alamıosun o paraya.

Saçma sapan oldu düzen iice, ev konusuna çok kafayı taktım bu ara. Ev ,araba ,yakıt. Bunlar ihtiyaç yahu, ihtiyaç.

Sen kalk memura %3 zam yap, gerçi saftrik sendikan 1 mayısta bakanı çıkartıp konuştu, sendika yalaka olunca tepedekide vuruyor kırbaçı.

Hayır özel sektörde yerlerde. Hala 2-3 senenin öncesinin maaşlarını konuşuo patronlar, ulen enflasyon var canavar gibi!

Neyse ağaoğlunun 3000 evi elinde patlamış batıomuş. Umarım diğer bütün mütaahitlerin sonu ve o evleri 700bine alıp değerlerini bu derece arttıran fazla zengin kesimin sonu aynı olur.

Yok abi, azerbaycan olucaz yakında yeminlen. Rüşvete zorlayacaklar insanları. otobüse 1.75 basıcam ama arabaya 1.5kat fazla vergi vericem.
Bide %18 kdv artık tüm evlere uygulanacakmış. Konudan konuya atlıyorm ama çok doldum bu aralar.

ya allah belanızı versin ne diim, nası geçinicez nası yuva kurucaz ... kodunuz memleketin. Bu fiyatlar ne abi, bi tavan koyun, adam dikio tuğlaları üstüste hooop 600bin lira balkonsuz 3543324. kat zindan ev.
hayır tamam bu adam aç gözlü bu adam doyumsuz, ulen eşşek sen nie gidip alıosun?
onun değeri o mu?
Sosyal ağlarda paylaş

Curunir said:

Katibim burda sen 4 milyon memur yerine kendini koymuşsun. Sadece kendi gözünde bakıyorsun.
Sen iyi iş yapıyor olabilirsin ama çoğunluğa göre zam veriyorlar.

O zamı, ne kadar memur varsa x zam olarak düşünüyorlar ondan.

AKP 2 sene üst üste seçildi. Millet yenimi uyandı yapmayın etmeyin.
Herkes her şeyi görüyor da ses çıkarmıyor.
Hak edene bu kadar.
o zaman iki ihtimal var,

1. yeni memur almayacaklar.
2. milletvekillerine, müsteşarlara %60-70 lere varan maaş artışları konmayacak.
3. ekonomiyi düzeltecekler, ekonomi düzgün değilken, S&P ADAM DEĞİLSİN RERÖRE diye bağırmayacaklar.

sizin bakış açınızla, memur zammını istemeyen bakış açısıyla yazıyorum;

umarım bütün şirketler batar, bi tek esnaflar açık kalır, böylece bi tek memurlar alışveriş yapar, patlarsınız. zaaaa.

(bi de pati'nin hosting firması açık kalsın)
Sosyal ağlarda paylaş

Katibim said:

ya ben mesleğimi ve mesleğimin taşımız olduğu onuru ve vatanıma hizmet anlayışı ile girdim bu işe

Ancak bu olanlar cidden bizim belimizi bükmekte

Birakin bu demagojiyi ya,okul bitirip kapagi atayim devlete mantiginda cogu,esnaf vergi levhasi,sirket kurda gor bakalim devletin ne zorlamalarla vergi toplamaya calistigini
Sosyal ağlarda paylaş

Seleph said:

Katibim said:

ya ben mesleğimi ve mesleğimin taşımız olduğu onuru ve vatanıma hizmet anlayışı ile girdim bu işe

Ancak bu olanlar cidden bizim belimizi bükmekte

Birakin bu demagojiyi ya,okul bitirip kapagi atayim devlete mantiginda cogu,esnaf vergi levhasi,sirket kurda gor bakalim devletin ne zorlamalarla vergi toplamaya calistigini

doğru bir nokta
Sosyal ağlarda paylaş

ya arkadaşlar tek tek okudum postlarınızı bize destek olan da var olmayanlarda

Olanlara buradan teşekkür etmek istiyorum öncelikle

Birde arkadaşlar olaya şu yönden bakın

Ben 2 eylülde evlenecek bir memurum ;

bugünün şartlarında eşim hamile olupta çalışmazsa nasıl yaparım

Kış şartlarında ;

Elektrik parası 100 lira

Su parası 100 lira

Doğalgaz 100 lira

Digitürk 50 lira

İnternet 50 lira

Aidat 100 lira

Hergün en kötü yerde öğle yemeği yesen 10 lira ayda eder 200 lira

E eşim de evde oturmiicak mutfak masrafları var aylık en kötüsü 500 lira

ee bana ay sonunda kalıyor 400 tl

E bunun yakıt masrafı var (arabayla gitme diyenler olabilir devletimiz bize aylık 70 tl yol parası veriyor hergün iki araçla gidiyorum ben )

ee doğum gününde eşime bişi almaya kalksam .....

bi yer egitmeye kalksam (araba alacam ama krediler 1000 TL den başlıyor)

ee hadi siz çıkın geçinidirin beni bir ay

haa buna çocuk olursa onun bez parası mama parası ıvırı zıvırı saymıyorum....

Varsa geçinebilen buyrun seve seve önerilerinizi dinlemeye razıyım

Haa bana lütfen geyik olsun diye battaniye ile ısın mum yak evine kovayla su taşı demeyin....
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...