Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Anestezi

huun

Öne çıkan mesajlar

Abi narkotikler farklı diye biliyorum, piyasadaki her ilacın da farklı olması lazım. Ben 3 yaşındayken göz ameliyatı olmuştum (bana çok gerektiğini sanmıyorum) ama hala narkoz kokusu aklımdadır. Ameliyattan önce ağza şeker, sırasında da ağıza takıyorlar maskeyi zaten, ne yaptıklarını hayal meyal hatırlıyorum ama, dizimden kas alıp şakağıma ve kaşıma koymuşlardı.

Acıyı azaltmıyor, direncini maksimum yapıyor aslında.
Sosyal ağlarda paylaş

dozajı kandaki miktarına bakarak ayarlıyorlar sanırım ve kilo, yaş, sigara içip içmeme vs bir sürü etkene göre değişiyor.

bana gerekeni yuvarlak olarak 10 nefes, 5 nefes tarzı birşey. burada yavşak bir hastane ile başım belada. ufacık hastane koskoca devlet hastanesinden fazla narkoz gazı tüketiyor ve hala sorunun kendilerinde olmadığını iddia ediyor.

tüp yetiştiremiyoruz lan. pazartesi basacam mekanlarını da biraz dersime çalışayım dedim. yok mu anestezist tanıdığı olan?
Sosyal ağlarda paylaş

neler yapmadık ki? geçen seneki rakamlarıyla karşılaştırdık adamların neredeyse 3 katı gidiyorlar son 1 aydır. koca koca doktorlar, proflar laf anlamıyor. ameliyat sayıları artmışmış.

neyse pazartesi artık yüzyüze gelip karizmamla işi bitireceğiz; ama siz anestezist aramaya devam edin gene de. farklı bir hesapla çıkalım karşılarına diyorum bu sefer madem adamların hesabı ameliyat sayısı üzerinden.
Sosyal ağlarda paylaş

Havenless said:

Abi narkotikler farklı diye biliyorum, piyasadaki her ilacın da farklı olması lazım. Ben 3 yaşındayken göz ameliyatı olmuştum (bana çok gerektiğini sanmıyorum) ama hala narkoz kokusu aklımdadır. Ameliyattan önce ağza şeker, sırasında da ağıza takıyorlar maskeyi zaten, ne yaptıklarını hayal meyal hatırlıyorum ama, dizimden kas alıp şakağıma ve kaşıma koymuşlardı.

Narkoz kokusu nasil oluyor aydinlatirmisin , bende narkoz yedim oyle bir koku yok dostum baska bisey hatirliyosun sen
Sosyal ağlarda paylaş

lifeleech said:

Havenless said:

Narkoz kokusu nasil oluyor aydinlatirmisin , bende narkoz yedim oyle bir koku yok dostum baska bisey hatirliyosun sen

Gaz abi, nasıl sigara dumanı tütün kokuyorsa o da bir acayip kokuyor.
Nasıl tanımlayayım bilmiyorum ama bayağı uçucu kokuydu. Tüpgaza benziyordu. Eh.
Sosyal ağlarda paylaş

Peder bey anestezi uzmanı. Ondan bildiğim kadarıyla arkadaşlarında bahsettiği üzere bi çok değişken var dozaj konusunda. Yaş kesinlikle önemli. Sigara alkol kullanımı daha önce hangi ilaçları kullandığı hangi tedavilerden geçtiği, geçirdiği ameliyatlar. Kan değerleri, kronik hastalık, aileden gelen genetik hastalıklar. Ve son olarakta alarjisi varmı yok mu. Ki bu çok önemli çünkü plastiğe alarjisi olan birine nefes alamaması sonucu takılan plastik bir sonda bile herifi daha beter bi anda komaya sokabilir. İlaçlarda yine aynı şekilde testler sonucu uygulancak ilaçlara alerji varmı yok mu bakılıyor. Kısaca "ameliyata girene neye göre ne kadar anestezi uygulanır" diye bi sorunun cevabını sadece anestezist arkadaş bilebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

hallettik olayı canlar rahat olun.

yetişkin bir erkek günde 23.000 sefer soluk alıp 20 m3 hava tüketirmiş, bir tüp 15 m3. siz günde kaç kişi kesiyorsunuz diye lafa girdim tam, kadın "ya pazar günleri ameliyat yapmayız biz; ama sistemde gene gazımız eksilmiş. haklısınız, özür diler teşekkür ederiz." dedi. konu kapandı.
Sosyal ağlarda paylaş

CrAyZz said:

Peder bey anestezi uzmanı. Ondan bildiğim kadarıyla arkadaşlarında bahsettiği üzere bi çok değişken var dozaj konusunda. Yaş kesinlikle önemli. Sigara alkol kullanımı daha önce hangi ilaçları kullandığı hangi tedavilerden geçtiği, geçirdiği ameliyatlar. Kan değerleri, kronik hastalık, aileden gelen genetik hastalıklar. Ve son olarakta alarjisi varmı yok mu. Ki bu çok önemli çünkü plastiğe alarjisi olan birine nefes alamaması sonucu takılan plastik bir sonda bile herifi daha beter bi anda komaya sokabilir. İlaçlarda yine aynı şekilde testler sonucu uygulancak ilaçlara alerji varmı yok mu bakılıyor. Kısaca "ameliyata girene neye göre ne kadar anestezi uygulanır" diye bi sorunun cevabını sadece anestezist arkadaş bilebilir.

ayrıca peder aneztezi uzmanı diye konuya girip

said:
bu arada paticik teknik konularda çok yetersiz, genel geçer bilgiler, yorumlar
bilmiyorsan illa bir şey yazmak zorunda değilsin
bir kere de 10 m3 alıyor diye masaya koyan yok postu

o değilde damardan uyutmuyorlar mı artık
iç kanamadan giderken, o sistem sarmıyor beni diyince, dayamışlardı iğneyi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...