Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Orduevlerinde kılık kıyafet düzenlemesi

cetoritto

Öne çıkan mesajlar

forgiver said:

Ardeth said:

en komiği de baş örtüsü giyip üstüne bir ton makyaj topuklu falan giyenler. hatta mini etek + yırtmaçlı bile görmüştüm maslak plazalarda.

kafalar çok karışık heheh bir yandan bir "dinin" dayattığı eşitsizliği kabul ediyorlar diğer yandan metropolitan bir bölgede yaşamanın verdiği hırs ile diğer kadınlarla yarışmaya falan çalışıyorlar

sonra insanlarda gelip tespit yapıyor işte
ee sonra

hani nasıl bir algı varsa
başı açık kız neden makyaj yapıyor/yapmıyor veya
dekolte giyinmemiş ama başı açık kafası işte

hani bunu yadırgamak, neden penbe renk giyiyor ki demek gibi bir şey

şaka mısın birader sen
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

Seleph said:

Yok abi,ama inandigim islam dininin peygamberi hz muhammed (sav) sahih bir hadisinde ,ahir zamanda ummetimden bir kisim kadinlar baslarini deve horgucu gibi yapacaklar,Allahin ve meleklerinin laneti onlarin uzerine olsun demistir,katilacagim nokta uste basortu giyip alta kot giymenin yirtil rahibeden farki olmuyor onu belirteyimde :)

ne olur hadis alıntısı yapmayın ya, milleti dinden soğutuyorsunuz.

elimizin altında kuran var, hala hadis kitapları peşinde koşuyoruz.

Ne alakasi var ?kuranda namaz kilin diyor kac rekat nadil kilinacagini peygamberin hadisleri soyluyor,yasar nurimisin birader sen? :)
Sosyal ağlarda paylaş

Seleph said:

Dusunceli kardes son yazdiklarin haric sonuna kadar katiliyorum

yok ben bundan çok eminim. Şu an bu akp tayfasının cemaat tayfasının büyük çoğunluğu inanılmaz vicdansız insanlar.

Ya bak twitter'a gir bak. Utanıyorum ben artık, bu ülkenin vatandaşı olmaktan utanıyorum.

Türkan Saylan... ne demişse demiştir, her şeyden önce bilim insanıdır. Bu ülkeye çok hizmetler vermiştir. Yüzlerce hayat kurtarmış binlerce kişiyi okutmuştur.

Ulan şimdi bu kadının dininden sanane? Bu kadın ölmüş arkasından edilen lafları görün twitter'da. E, nerede bunun günahı?
Böyle bir kadına küfür etmek günah olmaz mı?

Söylüyorum, şu an bu eksende olan insanlar, o kadar eminim ki, inandıkları allah katında, en kötü cezaya vakıf olacaklar. Çünkü asıl en büyük günahı onlar işliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Kardesim islam neyse odur,basortu takip totoyu acanda islama uygun degil,inanmadigi icin kufur edilen yakilan,saylana ,nesine bunlari yaPanlarinda islamda yeri yok,bilmiyorlarki mahserde kuzu kurtdan hakkini Alacak,bazilari,gercek islam bu degilse hangisi diye soracak,gercek islam tarikatlarin,hizipciligin olmadigi islamdir,zaten bunlari cikarirsan husu icerisinde canakkalede dusman mermisi altinda namazini kilan mehmetcigin islami kalacaktir,yada uhud,yada selahaddin ,yada tarikatlara esir olmayacagim diyerek,kadilikdan istifa eden ve hapiste olen teymiyeler kalacaktir
Sosyal ağlarda paylaş

Seleph said:

Ceto susayim diyorumda,adami cin kufur edersin abi,sanane insanlarin giyim kusamindan,her okulda ataturk bustu var ,bundan kimse rahatsiz olmuyor ,kirilmiyor edilmiyor, niye ?bu ulkede hala hosgorunun h si dimaglarimizda dolasiyor,gel seninle bunu tartisalİm,benim esim basi acikti turban takti,eger bir kere zorladiysam gencligimin hayrini gormiyim,turbanin en buyuk sebebi modernlesme asamasinda musluman kadinlarin carsafi giymek istememesidir,siyasetle ne alakasi var,bizim hanim mhp ye oy verir babasindan gordugu icin ,simdi siyasi simge ise akp ye saadete vermesi lazim,memlekete her kose basina bir bust dikilecegine,cesme yapilsa,ataturkun aziz hatirasina diye de yazi konulsa ,herkes bir dua eder gecer,hemde susuzluguma derman olur,ama o kadar bati ozentisinizki,hala ninelerimizin cepheye mermi gonderirken taktigi basortusuyle onlarin torunlarinin taktigi turbanin arasina isinize gelmedigi icin cizgi cekmeye calisiyorsunuz,boyle kisir cekismelerle 50 sene daha bu rejimi gotureceginizi saniyorsaniz yaniliyorsunuz,cunku sehit oldugunda elini optugunuZ turbanli anneleri,esleri o kapidan iceri almamak icin bahaneler urettmeye devam edin,hic bir sey yoksa o analarin okul kapisindan zittirettigoniz kizlarin ahi yakanizi birakmaz

siyasetle ilgilenmediğini söyleyen ve/fakat tüm cemaat-badem bıyıklı-şakirt-dinci tayfa gibi siyasetin Allah'ını yapan seleph...Yine kendini ele vermişsin. Yahu madem türban simge değil, sembol değil neden hemen "her okulda Atatürk büstü var, bundan kimse kırılmıyor" diyerek ne güzel de türbanın Atatürk karşıtı bir simge, Atatürkçülük karşıtı bir simge olduğunu itiraf etmişsin. Bilinç altı böyle bir şey işte.
Ve yine alıştığın, sana öğretilen ezik-mazlum edebiyatına sarılmışsın. Ne senin karın, ne sülalen, ne de bir başkasının nasıl örtündüğü zerre kadar umrumda değil. Ama umrumda olan türban adı verilen kesinlikle ama kesinlikle Anadolu ürünü olmayan, İslam ürünü olmayan bir örtünme şeklinin simge olarak kullanılması, bunun diğer dindar insanların örtünme şekli olarak kullanılması için baskı yapılması.
İTÜ mezunuyum ve hiçbir zaman türbanlıların okula, derslere girmesine engel olunmadı.
Bu arada cümlenin sonunda küfür var. Seviyen, seviyeniz bu işte. Adam gibi tartışmayı beceremezsiniz, hep dini kullanırsınız ama karşınızda size gerçek niyetinizi yalın şekilde anlatan bir insan olunca da küfre başvurursunuz.
Tanıyorum sizi.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Yahu madem türban simge değil, sembol değil neden hemen "her okulda Atatürk büstü var, bundan kimse kırılmıyor" diyerek ne güzel de türbanın Atatürk karşıtı bir simge, Atatürkçülük karşıtı bir simge olduğunu itiraf etmişsin. Bilinç altı böyle bir şey işte.

Öğlen saatinde içmeyin şu mereti ya, çarpıyor işte.
Sosyal ağlarda paylaş

cetoritto said:

Bu arada cümlenin sonunda küfür var. Seviyen, seviyeniz bu işte. Adam gibi tartışmayı beceremezsiniz, hep dini kullanırsınız ama karşınızda size gerçek niyetinizi yalın şekilde anlatan bir insan olunca da küfre başvurursunuz.

3. hesabınla geldiğinde bu konuyu tekrar tartışalım asdasdasd
Sosyal ağlarda paylaş

Kimseye küfür etmedim. Küfür ettiğim iddia edilen son banlanma olayında bile küfür yok ama niyet kötü olunca öyle yorumlanıyor. Ayrıca bir önceki şifremi hatırlamadığım için bu hesapla buradayım. Bir de, benimle uğraştığın, bana cevap yetiştirmek için harcadığın zamanın yarısını daha yararlı işlere harcamanı tavsiye ederim. Küfür eden adam var, bunu görmeyip, adama arka çıkıp bana akıl vermeye çalışman acaip komik.
Sosyal ağlarda paylaş

Ceto ,mazlum edebiyatini ben degil sen yapiyorsun ,cunku halki yildirarak,basina sapka,kicina amerikan mali lastik donu zorla giydiren sizsiniz,isinize gelmediginde darbe yapiP kendi basin yayin kurumlarina saldiriP su anda da duygu somurusu yapip basortusuyle Dvlet yikilacak diyen sizsinz
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Allahtan smiley eklentisi var forumda. Yoksa cevap veremediğin konularda inme inecek sana çetintoritto.

neden sizin yaptığınız gibi memeler mi yapıştırmalıyım (meme diyorsunuz herhalde)? sonra sen ne yazdın ki neye cevap veremeyeceğim, eteklere yapışmaya devam et sen.
Sosyal ağlarda paylaş

xunn said:

Çeto hala forumda memleketi olmayan tehditlerden mi kurtarıyorsun?

İşe gitsene abi.

http://i.imgur.com/FuJjU.png

http://www.dha.com.tr/haberdetay.asp?tarih=29.12.2011&Newsid=199451&Categoryid=3

http://tr.wikipedia.org/wiki/Erg%C3%BCn_Poyraz

http://www.muhalifgazete.com/0-Mustafa_Balbay_Tuncay_ozkan_CHP_tecrit_Taksim_-1-32869

http://gizlibelge.wordpress.com/2011/02/17/ayhan-bozkurt-serbest-baris-pehlivan-ve-baris-terkoglu-tutuklama-istemiyle-mahkemede/

http://www.haberler.com/deniz-feneri-davasinin-gorevden-alinan-savcilari-3591327-haberi/

http://haber.mynet.com/bekir-coskuna-o-yazi-icin-sorusturma-acildi-631323-guncel/

olmayan tehdit?
B)-
Sosyal ağlarda paylaş

dusuncelihayvan said:

forgiver said:

Ardeth said:

en komiği de baş örtüsü giyip üstüne bir ton makyaj topuklu falan giyenler. hatta mini etek + yırtmaçlı bile görmüştüm maslak plazalarda.

kafalar çok karışık heheh bir yandan bir "dinin" dayattığı eşitsizliği kabul ediyorlar diğer yandan metropolitan bir bölgede yaşamanın verdiği hırs ile diğer kadınlarla yarışmaya falan çalışıyorlar

sonra insanlarda gelip tespit yapıyor işte
ee sonra

hani nasıl bir algı varsa
başı açık kız neden makyaj yapıyor/yapmıyor veya
dekolte giyinmemiş ama başı açık kafası işte

hani bunu yadırgamak, neden penbe renk giyiyor ki demek gibi bir şey
başkasının dini kurallara göre yaşamasının şartlarını sağlamaya çalışmak, onları uyarmak, gerçek x bu değil demek neden insanların vazifesi olsun ki di mi

Benim en çok kanıma ne dokunuyor biliyor musun? Savunuyorsunuz bir boku ama hakkında bir bok bilmiyorsunuz.

Ulan neyin savunuyorsunuz o zaman? Hayır maksat trollükse söyleyin?

Kapalı kadın neden makyaj yapmasınmış. Şimdi sen muhafazakar bir adamsın değil mi? Aklınca savunuyorsun bir şeyleri.

Peki be adam, nasıl bilmezsin?

Kapalı kadın dindar kadın mıdır? Eyvallah.

Dindar bir kimsenin yuvası dışında süslenmesi, erkeklere daha çekici görünmesi kerahattir, haramdır. Bir kadının kendisine nikah düşecek erkeklerin yanında makyaj yaparak gezmesi günahtır.

Ulan bizim dinimiz imanımız yok, sizden çok biliyoruz. Emin olun biz şu halimizle cennete gider, siz bu vicdansızlıkla cehennemde yanarsınız.

kafalar başka türlü tabi

öyle yapmaları benim günahım mı?

başı açık kızı yanacaksın veya başı kapalı yüzü makyajlı diye kınamak gibi görevim mi var
arkadaşım olur vs. olur, yeri gelirse kırmadan söyle imkanı varsa konusunu açarsın en fazla
Sosyal ağlarda paylaş

Seleph said:

Ceto ,mazlum edebiyatini ben degil sen yapiyorsun ,cunku halki yildirarak,basina sapka,kicina amerikan mali lastik donu zorla giydiren sizsiniz,isinize gelmediginde darbe yapiP kendi basin yayin kurumlarina saldiriP su anda da duygu somurusu yapip basortusuyle Dvlet yikilacak diyen sizsinz

biz kimiz?
siz kimsiniz?
amerikan malı lastik donu kim kime zorla giydirmiş bilmiyorum ama amerika'nın kimin-kimlerin Kıble'si olduğunu sen de, ben de biliyoruz. Sonra bilmediğin çok şey var. Bir Kemalist ezik muhabbeti yapmaz, bu ezik muhabbeti yapmak emperyalizmin uşaklarına, dindar görünüp dinci faşizmin esiri olanlara, özetle karakter sorunu yaşayanlara özgü bir şeydir.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Kemalist ezik muhabbeti yapmaz, bu ezik muhabbeti yapmak emperyalizmin uşaklarına, dindar görünüp dinci faşizmin esiri olanlara, özetle karakter sorunu yaşayanlara özgü bir şeydir.

Kemalist uyumaz, kemalist acıkmaz, kemalist üşümez, kemalist yorulmaz
kKk

Ulan koskoca adamın adını perinçeklere bile kullandırdınız, hala kendinizi övüyosunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...