Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş JK 2012-2013 Sezonu Genel Tartışma

vaperon

Öne çıkan mesajlar

disiplinsiz, takıma faydası yok, takımının düzenini bozar, futbolcular da istemiyor vb... cümlelerle herifi yerin dibine sokmadıkları kötülemedikleri medya kuruluşu tv kalmadı, şimdi kalkmışlar bu kadar laf saydıkları adama 2.5 milyon eurodan 3 senelik kontrat öneriyorlar!!!!! kabul etmesini bekliyorlar, bu kadar zulümden hakaretten sonra adamın gerizekalı olması lazım teklifi kabul etmek için, ama adam madem bu sene için 3.7 veremiyorsunuz , 3 verin 1 sene oynayıp gidiyim diyor, onuda kabul etmeyip 3.7 milyon verip kadro dışı bırakıyorsun.

hayır bir de bu kadar kötülediğin adama neden 3 senelik yeni sözleşme öneriyorsun!! bu da ayrı bambaşka bir çelişki
Sosyal ağlarda paylaş

q7ye 3 yıllık anlaşma önermişiz galiba, nasıl böle bişey yapar yönetim. adamdan kurtulmaya çalışırken tekrardan 3yıl takımın başına bela etmek. sanki 3yıl anlaşınca adamın karakteri düzelecek profesyonel olacak. bu adam ronaldonın sahtesi işte aynı zamanda çıktılar o çalıştı didindi superstar oldu bu yattı durdu rezil oldu
Sosyal ağlarda paylaş

bu aradam samet gitmeyecek çünkü samet zaten fikret ormanın kuklası, fikret orman kaldığı sürece samet de kalacak,

samet gelir gelmez ernst ve q7'i istemiyorum demesi de kendi lafları değil fikret orman' ın laflarıdır, mustafa denizli ve görüşülen onca teknik direktör fikret ormanın bu isteklerini kabul etmediği için samet aybaba geldi takımın başına.

kimse fikret orman'dan yıldız transfer yapsın istemedi, kimse fikret orman'a 30 milyon euro harcada demedi, ama adam gibi bir teknik direktör, ve elindeki oyuncuları kullanabilecek bir teknik direktör getirmesi yeterdi ,ama o ne yaptı, ernst i gönderdi, saçma sapan bir beceriksizlikle hem q7 i satamadı satamadığı yetmedi, saçma sapan politikalarla parasını ödediği halde oyuncuyu tamamen kaybetti.

kimse bu takımdan bu sene şampiyon olmasını istemiyordu, ama vizyonunu kaybettirmek , saygınlığını kaybettirmek bu olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Burada tartışılacak olan Samet'ten ziyade yönetimin krizden çabucak çıkma arzusudur. Yönetim krizden Arsenal-vari bir çıkış yerine büyük kulüp temasına yakışmayacak bir biçimde küçülerek çıkmaya çalışıyor.

Arsenal'de küçüldü, ama ne yaptı? Zirveden düşmemek için gerekirse para harcadı. Oyuncuya milyonlar vereceğine tesisleşti, scout takımı kurdu gittiler onlarca adam aldılar. Arsenal başlarda it gibi mahalle mahalle gezip adam almıyordu. Kurduğu scout ekibiyle gidip başka takımların altyapılarında arada derede kalmış adamları bulup önce takıma kazandırıyorlardı ülke fark etmeksizin.

Beşiktaş bu krizden ancak kriz dönemlerini çok iyi bilen ve süreci iyi kontrol edebilecek bir TD ile "başarı içinde yüzerek" atlatabilirdi. Altınsay bunun farkındaydı ne yaptı? Gitti Van Gaal'i ikna etti. Neymiş efendim, senelik 4 istiyormuş. Adam onu bile 3'e indirdi ama gitti Tamer Kıran Erikkson ile görüştü, Samet ile görüştü. Van Gaal geliyordu Beşiktaş'ın başına ya, adam kaç takımı krizden çıkarıp zirveye oynattırdı, akıl almaz başarılara imza attı takımlarla...

Samet bu süreç için kötü bir TD mi? Hayır değil, ama Beşiktaş'ın yaşaması gereken süreç için kötü bir TD...

Samet'in olayı scouting'dir. Açık açık söyleyebilirim ki Samet Aybaba bu ülkedeki en iyi scout'tur. Oyuncu gelişiminden çok iyi anlıyor ve yetenek nedir gerçekten iyi sezebiliyor. Ama son haftalar gösterdi ki Samet gibi biri olmak sadece FM'de işe yarıyor. Hatta onlarda bile yarayamayabilir. Çünkü Samet'te duruş yok.

Samet Aybaba'yı niye takım tutarsın. Adam çıkarsın, parlatsın, değere bindirsin ve satalım gelir elde edelim. Bunu en iyi nerde yaparsın? Orta sıra takımlarda yaparsın. Yıllardır onlarca takımda yaptığı şeyde buydu zaten. Çalıştırdığı takımların hepsi potansiyel olarak mükemmel kadrolara sahipti ama hiçbiri orta sıraların üstüne çıkamadı. Çünkü adamın kısa vadede zirve hedefi yok, hatta sanıyorum zirvede bulunma gibi bir derdi de yok.

Yönetim açık açık harcama yapmadan takım kur demiş. O da direk orta sıralara tutunacak, belki Avrupa kupalarına gidebilecek bir takım kurmuş. Bu takım ile şampiyonluğa da gidersin ama önce bir duruşun olmalı.

Sen eğer diyorsan, "ben para vererek takım kurmayacağım ve gençlere yöneleceğim", o zaman o gençlere forma şansı ver. Beş yiyeceksek en azından Hasan Türk, Erkan Kaş vs. oynarken beş yiyelim. En azından o duruşa sahip ol, sezon sonunda elle tutulur adamlarımız olsun.

1 hafta önce Escude'den sol bek olmaz diyip, geçen maç feci batıran Uğur Boral yerine onu stopere çekiyorsun. Kanat patlıyor, iki saçma sapan gol yiyorsun.

Hasan Türk, Hasan Türk diyorsun. Hasan Türk olayını NTV'de anlatırken Samet Aybaba şey demişti: "Sezon başında ona forma şansı verdim, Necip hırslandı ve oynuyor." Bugün de oynadı, demek ki forma kaybı korkusu hırslandırıyor. Veli sezona mükemmel başladı, 3 maçtır bitik. Madem rotasyon konusunda bu kadar netsin, koy Hasan Türk'ü Veli'nin yerine, Necip-Hasan-Fernandes yap ortayı en azından aldığı formanın değerini bilen ve bırakmak istemeyen bir "genç yetenek" oynasın orada. Hem Veli dinlenir kafaca hemde formasını geri istiyorsa ilk haftalardaki formuna geri döner gerekirse çalışıp.

Karar veremiyor. Zirve mi yoksa rahat olduğum orta sıralar mı diye. Beşiktaş taraftarı zirve ister, Anadolu takımında olmadığını halen kavrayamadı.

Yönetim borçlar azalsın, rahatlayalım diye buna göz yumar ama taraftar yummuyor işte, adam da arada kalıyor.

Önce Samet'in gerek yönetime, gerekte taraftara karşı bir duruş sergilemesi gerekiyor. Emek verenin forma giydiği bir takım olursa Beşiktaş ancak zirveye gider. 3 haftadır takım mental olarak resmen bitik, bunu da ancak kulübe de bekleyen gençler düzeltebilir Beşiktaş'ın konumundaki bir takımda.
Sosyal ağlarda paylaş

kimse para vererek takım kursun demedi ki istemedi de ama sen elinde para ödediğin halde faydalanmadığın denemediğin futbolcular varsa, bunun hesabını vermeli, geçen sene 50 maç oynadı çok para kazandı diye egemen gönderilirken ses çıkartmayıp escude yi getirtiyorsun, ernst de koşuyor hasan da diyorsun hasan yedek oturup 70 de oyuna giriyor, ernst ortasahanın bel kemiği idi, tanju olsun burak olsun bu adamlar uğur boraldan yada veliden daha mı kötü oyuncular, neden kadro dışı bu adamlar!!! neden denemiyorsun adamları, takımı gençleştircem alt yapı ile devam edeceğim diyordu , kim alt yapıdan kadroda oynayan 11 de oynayan !!! hayır salak yerine koyuyor taraftarı ...

biraz önce ligtv de açıklama yapıyor fener maçından önceki haftalarda iyi futbol oynadık diyor, 3 haftadır maç kazanamıyorsuz , sivas da kaleyi bulan ilk şutumuz 70. dakikada atıldı, yani bize gerizekalısınz diyor bu açıklama ile samet hoca yada kendi başka bir alemde yaşıyor ot felan çekiyor bilmiyorum.

q7 takımdayken şampiyon mu olduk diyenler vardı, q7 ve fernandes varken anca 4 ncü olmuştuk, şimdi sadece fernandes var ilk 10 a girersek büyük başarı olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Escude olayında bende kırgınım Samet'e,

Samet'in sorunu bu zaten, klasik Türk TD'si aslında. Fatih Terim'de de Aykut'ta olan bir adama takma durumu var. Bazı prensleri var, ölse onlar formayı bırakmaz mesela.

Toraman en güzel örnek. Ne yapmış abi bu adam? Elinde Escude gibi bir adam var. Azıcık futboldan anlayan ve 5-6 yıldır Avrupa futbolu vs. seyreden adam Escude'nin ne kadar değerli bir oyuncu olduğunu bilir. Sen böyle bir durumda Escude gibi bir adamı takıma getiriyorsun ama oynatmıyorsun. Sebebi nedir? Toraman kamp döneminde mükemmel performans göstermiş kıyamıyormuş.

Sivok - Escude birlikteliği açık açık büyük takımlardaki en iyi stoper ikilisi olur. Ama yok, Toraman prensinin forma giymesi gerek. Toraman - Sivok - Ersan üçlüsünün kariyerinin toplamından 10 kat daha çok başarı görmüş, tecrübeli adam kenarda bekletiliyor. Geçen maçı saymazsak oynatıldığı maçta Fener'e karşı sol bek ... Geçen maçta da Eneramo gibi adamı hiç etti, hiç...

Veli'nin formu mu düşük mesela, çek kenara kıyma. Bak ben Veli'nin ne kadar faydalı olduğunu söylüyorum sezon başından beri ama belli yani 3 maçtır bu adam çok düşük profilde oynuyor. Bu maçta ilk yarı 5-6 çok faydalı hareket yaptı ama en az yaptıkları kadar da hata yaptı. Sonunda hırs yaptı kart gördü.

Çek kenara, koy Hasan Türk'ü. Oyunun iki yönünü de oynuyor, Necip DMC'de patlıyor. O zaman sezon başında ne diyordun sen? Fernandes'i Pirlo gibi kullanacaz. Çek DMC'ye, Necip ve Hasan ileri doğru oynasın. Yok, ama yok.

Drenthe geliyordu. Sol beke koyardın, sıkıntı yok. Uğur ileri de, Olcay'ı yerine yani ortaya çekerdin, babalar gibi iş yapardın. Ama yok, Drenthe kesin pahalı geldi vazgeçildi.

Drenthe'yi alamadıysan Escude'yi orada harcamak yerine gidersin Erkan Kaş'ı koyarsın. Yine en azından denemiş olursun ve mevkiisinde oynar adam, Erkan Kaş'ı sol açık denemektense bekte oynat daha iyi,

Escude'nin olayı zaten direk geçen yılı hatırlattı bana, A.Madrid maçımızı, ilki. Veli'yi sol beke çekip deneysel takılıp saçma sapan goller yemiştik Veli'nin iki hatasından, bu da aynı olay. Deneysel çalışmanı Akhisar'a yap, Elazığ'a yap, Fener'e değil ...

Samet'in çok yol alması gerekiyor TD olarak. Sezon başında Samet'in bazı şeyleri çok iyi yapacağını ama TD olarak pek güvenmediğimi söylemiştim. Sezon başına göre daha az güveniyorum ama kesinlikle kulüpte kalması gerektiğini de savunuyorum. Sezon sonu olmadı çekin sportif direktörlüğe yerine yüksek profilli bir TD gelsin. Olmadıysa takım tam anlamıyla oturana kadar 1-2 sene daha Samet'ten kıran kırana zirve mücadelesi beklemeyin.
Sosyal ağlarda paylaş

Birde mesela oynatılmayanlar gerçeği var. Samet Aybaba'nın yanında yönetim baskısının da olduğu açık açık ortada.

Altınsay mesela bu takım için mükemmel şeyler düşünüyordu. Benim takıldığım tayfada abimiz diyelim, Altınsay'a çok yakın biri ve az çok adamın fikirlerinden ve görüşmelerinden bahsetti. Bahsettiği şeyler bile gerçekleşse ayakta alkışlanacak bir takım olabilirdik milyonlar harcamadan ama yok, adamı küstürdüler.

Mesela takımda açık açık yaratıcı oyuncu sıkıntısı var. Escude, Fernandes ve Olcay takımdaki tek tük yaratıcı oyunculardan. Olcay formsuz çünkü tek kalıyor, iyi kapatılıyor. Fernandes arkadan destek gelmeyince hemen kitleniyor ki mükemmel bir insan evladı olduğu için yine birşeyler yapabiliyor. Escude desen zaten oynatılmıyor.

O zaman sana birkaç adam daha gerek. Elinde bir tane var: Oğuzhan. Bu adam en az Fernandes kadar iyi bir pasör ve Fernandes kitlendiğinde Olcay'ı falan da besleyebilecek bir adam. Ama yok, oynatılmıyor çünkü Altınsay'ın transferiydi kendisi. Tıpkı Berat'ı harcadıkları gibi onu da harcıyorlar.

Sakaryaspor'da geçen yıl bayağı izledim Berat'ı, 2 kere stadda canlı izledim. Berat harika bir stoper ve gelişimini devam ettirirse açık açık milli takımın gelecekti bankosu olabilecek kapasitesi vardı. Altınsay rakiplerin elinden kapıp getiriyor Beşiktaş'a ama sırf onun adamı diye kiralandı sezon başında denenmeden. Oğuzhan'ı da gönderirlerdi kesin ama Arsenal'den gelen çocuk olduğu için cesaret edemediler kesin.

Altınsay'ı kendileri getirdiler futbol şubesini kurtar diye, kendileri küstürdüler şimdi de bıraktığı tek tük iyi şeyi yok etmek için çabalıyorlar.

Tanju gibi bir bek var elinde, bulunmayacak nimet şuan Beşiktaş için ama sadece Mendez'in adamı diye adam önce bonservisiyle satılmak istendi, sonra kiralık verilmek ... Takımda yatıyor ... Sol bek sıkıntısı var, adam geçen yıl tek tük forma giyip harika işler yapmıştı ki maç eksiği olmasına rağmen FB maçında estirmişti.

Elinde yetenekler var. Ama hırs yaptığın için oynatmıyorsun, parçalıyorsun. Bu da apayrı bir konu aslında, Samet'ten ziyade yönetimin ağır baskısı olduğunu düşünüyorum. Tabii üst postta da dediğim gibi Samet'te az çok duruş olsa bu adamları inadına kullanırdı...
Sosyal ağlarda paylaş

iyi oldu , en azından artık ilk 10 a girermiyiz diye korkmayacam , bu adam en kötü halinde bile 15 20 asist yapar, ona atılan tekmelerden kazanılan faullerden de fernandes bir 10 - 15 tane asist yapar , iyi oldu iyi,

devre arasında 2 tane top oynamayı bilen futbolcu alırsak 5 nci bile olabiliriz.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...