Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş JK 2012-2013 Sezonu Genel Tartışma

vaperon

Öne çıkan mesajlar

valla kiralık sezonda futbolcular kendi kişiliklerinin çok ötesinde gösterebilirler kendilerini, hatta sıradanın üstüne çıkabilirler sırf kulüpte kalmak için. Bu sezon Batuhan öyle ya da böyle BJK'nin en faydalı isimlerinden biri olacak ona şüphe yok.

Ama ne bilim, kim istiyordu ki geri dönmesini. Yeteneğine ve ne kadar üst sınıf bir futbolcu olduğuna (ki ortaya çıktığı günden beri bir nebze olsun üstüne koyamamış olmasına rağmen) herkes şahit.

Bu sezon gol kralı da olabilir, takımı karıştıran adamda olabilir. Tek bir gerçek var BJK'nin ihtiyacı olan bir transferdi. Saha içinde sorun çıkarmadıkça ve takımın huzurunu bozmadıkça her türlü boku da yiyebilir dışarıda benim umurumda değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Eskişehir'den disiplinsiz diye kovulmadı ama Ersun Yanal ile kavga ettiğinden ötürü kovuldu ki kavgayı başlatan haklı sebeplerle de olsa Ersun hocaymış asfsd Ha ama onun gerçeklerini değiştirmiyor orası öyle :)

Bariz bir şekilde ucuza kaçmaya çalışılıyor. Batuhan şuan ülkede bu paraya oynatılabilecek en iyi yerli alternatif kabul etmek gerek. Bir Gökhan Ünal alınabilirdi, bir Batuhan. Gökhan'ı Kayseri kesinlikle bırakmaz söz konusu Beşiktaş olunca iyi para okutmadan. Kimi alacaktık Mehmet Yıldız mı?

Genç ve yetenekli en iyi alternatif alındı. Batuhan'da Almeida'dan çok daha üstün bir adam. Bir kere oyunda olduğu sürece takımını hücumda çok fazla rahatlatan ve mental açıdan sürekli faydalı bindirmeler yapan bir adam. Ha çoğu zaman, hatta hemen hemen her zaman bencilliği yüzünden yaptığı mükemmel koşular boşuna gitse de bunları yapabilecek düzeyde bir adam. Bitiriciliği var, pas yeteneği var. Hızlı, boylu.

Düzgün kullanıldığında mükemmel bir silah, ama başı boş bırakılıp sürekli poh pohlandığında da sistemin en gereksiz ve yokluğu aranmayacak parçası.

Şöyle bir gerçekte var. Batuhan gibi adamları kazanamazsın, onları ancak oynatırsın. City'de Balotelli çok mu düzeldi? Hayır, saha dışında ne yaptığını kimse umursamıyor ama saha içinde görevini yapıyorsa ve takımdaki huzuru bozmuyorsa sorun yok.

Arıza tiplerle uğraşmak büyük sıkıntı, Samet döve döve oynatırım demiş ki soyunma odasında adam tokatlayıp sahaya sürdüğü geçmişi var safsd bakarsın faydalanmayı bilir ne diyelim. zaten o istemiş özellikle ya Batuhan ya Gökhan'ı alın diye.
Sosyal ağlarda paylaş

Almeida'dan iyi bana kalırsa, şöyle ki Almeida Batuhan'dan 10 kat falan daha iyi bir "adam" sadece.

Almeida'ı çok küçümsüyor millet ama mental açıdan bu ülkedeki en iyi 2-3 forvetten biridir. Ha biraz yetenek eksikliği, bayağı da onun sisteminde futbol oynatılmaması onun sürekli diplerde kalmasına yol açtı ama ona rağmen takımın en golcüsü olmayı başardı.

Bunu Samet'te gördü, takımda kalmasını boşuna istemiyor. Almeida hazırlık maçlarında takımın açık ara en iyilerindendi çift forvetli düzenlerde. Bu sezon geldiğinden beri en parlak dönemini yaşayacaktır açık ara eminim.

Benim düşüncem Batuhan Almeida'ya yedek olarak mı alındı yoksa Almeida'nın yancısı olarak mı alındı. Biraz radikal bir girişim olsa da ikisiyle de bu iş yürür. Ama o zaman Pektemek kesilecek ve yine yedekten gelen adam konumuna düşecek ama olsun.

Şuan bu takımda 3 kişinin yeri her şekilde garanti. Fernandes-Hilbert ve Almeida, onu diyebiliriz sadece.

edit. yazıp yazıp Batuhan'ı unuttuk. Almeida'dan daha iyi ama sadece kalıp olarak daha iyi, Almeida hem saha içinde hemde saha dışında kimseye karışmayan düzgün bir adam. Sevilen bir adam her şekilde takım içinde savunulur ve desteklenir. Almeida bu yüzden Batuhan'dan daha çok iş yapacak yine,

Batuhan'ın fiziğine göre üstün yetenekleri var kabul etmek gerek, sadece adam değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Batuhan mükemmel silah falan değil ya, direk elinizde patlayacak bir silah.
Düzelmiş olsa Ersun Yanal bunu niye kovsun o da çok seviyor genç yetenekleri parlatmayı, ama adam o kadar dengesiz ki Ersun hocayı da bezdirmiş.
Şimdi de çıkmış röportaj vermiş şöyle düzeldim böyle düzeldim artık İst-Eski arasını 2 saatte sürmüyorum falan demiş lol
Sosyal ağlarda paylaş

abi ersun yanal işine yaramıyor diye kovmadı onu anlamıyorsunuz. Ersun Hoca disipline önem veren bir adam, Batuhan'da belli işte. Ersun hoca laf sokuyor, liseli gibi antremanı terk ediyor ve takım aramaya başlıyor direk. Ersun hocada daha gelmesin diyor işte,

Batuhan'ın ayrılmasından sonra Eskişehir'in hücum gücü yarı yarıya düştü, resmen kontra takımına döndüler. Ersun hoca da onu kovduğuna bin pişman olmuştur çünkü benzer bir alternatifi yok.

Adam iyi, cidden iyi kullanıldığında çok iyi bir adam ama dediğim gibi üstün yetenekli olmasına rağmen diplerde sürünen bir kişiliğe sahip.

Bunu yapan Beşiktaş'tır gerçi, altyapı organizasyonu dediğin sadece yetenekli adam çıkarıp takıma sunmak değil kişiliğini de oturtmak ve düzgün bir insan haline sokmaktır. Beşiktaş bunu yapamadı, medyaya yem etti zamanında.
Sosyal ağlarda paylaş

Mighty_THoR said:

5 yılda 25 gol atmış batuhan için birilerinden iyi demek kadar abes birşey yok hele almedia dan iyi demek off, dostum git badminton seyret.

off kaçırmışım birde üstün yetenekli demiş 5 sezon 25 gol rofl

Eskişehirspor kariyerinde çıktığı 62 resmi maçta 18 gol 5 asisti var. 2.5 yıllık süreye denk geliyor. Beşiktaş döneminde ise yanılmıyorsam 30 civarı maçta 14 golü vardı. 90 maçta ortalama 30 golü olan adama istatistiksel olarak iyi forvet deniyor bunu bilmek gerek önce, üstüne üstlük biraz maç izlemek gerekiyor eleştiri yapmak için,

5 yılda 25 golü var diye kötülemekte apayrı bir olay, Eskişehir'in maçlarını biraz izlemiş olsan Batuhan'ın forvete nasıl canlılık kattığını ve o oyundayken takımın ne kadar rahat hücuma çıktığını görebilirdin. Batuhan, Eskişehir'de zorda olsa birşeyi öğrendi o da arada sırada da olsa takım için oynaması gerektiği. Takımı düşünerek oynadığı her maçta ise mükemmel destek sağladı takıma,

Badmington maçlarından fırsat bulup azıcık futbol maçları seyretseydin Batuhan'ın sadece istatiksel bilgiden öte bir adam olduğunu görür ve böyle saçma cümleler kurmazdın.

Ayrıca ben Batuhan Almeida'dan komple iyi bir adam demedim, Almeida'dan daha yetenekli dedim ki burasını inkar edecek tek bir adam bile yok. Mental açıdan yarım Almeida edemez orasını da daha önceden belirttim zaten,
Sosyal ağlarda paylaş

Ayrıca Batuhan'ın Eskişehir sözleşmesinde bir madde varmış. Tam hatırlamıyorum detayları ama Türk takımlarına giderse belirli bir pay, FB-GS giderse bayağı yüksek bir paya sahip oluyormuş Beşiktaş, ama en önemlisi 3.5 yıl imzalanan sözleşmesi bittiğinde bedelsiz olarak Beşiktaş'a dönme hakkı bulunuyormuş.

O sözleşme de bu sezonun sonu itibariyle sona eriyormuş. Yani kiralık sözleşmesine koyduğumuz 3 milyon euro opsiyonun aslında bir geçerliliği yok. Tabii bizim yönetimin önceden yapılan sözleşmeden zerre haberi yokmuş bu ortaya çıkıyor sadfsda
Sosyal ağlarda paylaş

Şu Orman yangını geyiğine de şöyle bir son verilsin artık,

Sedef Orman ise eşi Fikret Orman'a destek çıktı:
"Fotoğraftaki kişi ailece görüştüğümüz biri, çok yakın bir arkadaşımızın yeğeni... Kendisini tanıyorum. Fikret'in şaka olsun diye denize atmak için kucakladığı anda fotoğraf çekilmiş. Bazen fotoğraflar olduğundan farklı görünebiliyor. Burada da olan o... Zaten tekne annemin evinin önünde demirliydi. Benim açımdan bir problem yok."

Sağlam dava vs. açılması gerek aslında, direk işten attıracak kadar. Nefret ediyorum bu tip haber yapan adamlardan,
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

Şu Orman yangını geyiğine de şöyle bir son verilsin artık,

Sedef Orman ise eşi Fikret Orman'a destek çıktı:
"Fotoğraftaki kişi ailece görüştüğümüz biri, çok yakın bir arkadaşımızın yeğeni... Kendisini tanıyorum. Fikret'in şaka olsun diye denize atmak için kucakladığı anda fotoğraf çekilmiş. Bazen fotoğraflar olduğundan farklı görünebiliyor. Burada da olan o... Zaten tekne annemin evinin önünde demirliydi. Benim açımdan bir problem yok."

Sağlam dava vs. açılması gerek aslında, direk işten attıracak kadar. Nefret ediyorum bu tip haber yapan adamlardan,

-Meanwhile in Orman residence-

DERP DERP DERP DERP DERRPPPPPPP!!!
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...