Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Topla v0.8 [10mayis12]

Kharon

Öne çıkan mesajlar

S-H said:

oyun performansı olarak pek yanına yaklaşabilen yok sanırım.

Bu arada benim kasanın ses yapıp yapmadığını sormuştun, ses konusunda tam net birşey söyleyemedim sadece eski kasaya göre bayağı sessiz çalışıyor 2x 20 cm lik fan var ama rpm leri küçük fanlara göre daha az olduğu için bayağı sessizler.

Ama soğutma konusunda çok çok iyiler yani kasa da buna izin veriyor, ekran kartı ısısı boşda 22'C (kart üstündeki fan hızı %39, kartda powercolor 7850 PCS+ 2GBRam ), BF3 de maks 53'C oluyor. AYynı ekran kartı arkadaşda var aynı porgramla denedik adamın kart 60'C ye çıkıyor, aynı harita ve 64 player ile. Oyun içi grafik ayarlarınıda aynı yaptık.
Sosyal ağlarda paylaş

blackwolf said:

INTELCore i3 3220 Soket 1155 3.3GHz 3MB Cache 22nm İşlemci

ASUSP8H77-M PRO Intel H77 Soket 1155 DDR3 2200MHz(O.C.)SATA 3.0 USB 3.0 HDMI Anakart

CORSAIR8GB (2x4GB) Vengeance DDR3 1600MHz CL9 Dual Kit Ram

TOSHIBA3.5" 1TB SATA 3.0 32MB Önbellek 7200Rpm Harddisk

SAPPHIREHD7850 GDDR5 1GB 256Bit AMD Radeon DX11.1 Ekran Kartı

bunlarda karar kıldım 1762 %25 ındırımle bırlıkde kasa ve ekran kartını bugun aldım fakat dıger parcalarda kararsız kaldım kafamdakı fıyatı baya bı asdım kı ıslemcıyı i3 yapdım dahada kısmam lazım ama ıcın ıcınden cıkamadım hd ve ramlerdermı kıssam ana kartdanmı kıssam karar veremedım
yukardakı sısteme gore power sup tavsıyesı verıcek varmı vatandan alıcam bu hafta sonu oyle oc fılan yapmam oyunları fılan fullde oynamak delısı degılım ucuz yollu
Sosyal ağlarda paylaş

dediğin asus tr'de yok.
yurtdışı fiyatı da uçuk zaten.
http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16824236294

vatandan bunu alabilirsin ama indirim varken.
bende var gayet memnunum.
http://www.vatanbilgisayar.com/Monit%C3%B6r/asus-pa248q-24-pa248q-genis-ekran-ips-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=62719

350$'lık pa248q 1150 tl oldugu memlekette dediğin 27 1440p monitor gelse de 2k fiyat çekerler.
Sosyal ağlarda paylaş

ekran bakarken sıstem baya eskımıs, oncelıgı sısteme verıyım dedım bır toplama yaptım haftaya almaya dusunuyorum, paylasıyorum parcaları, baya oldu sıstem toplamayalı unutmusum.

parcalar;

gtx660

anakart

cpu

Ram

ssd

Kasa

power supply mevcut ocz modxstream por var 600w 80+ bu sıstem ıcın yeterlı olur sanırım.

hdd var ssd ye sadece wın kurarım herhalde. bu hafta ıcınde almayı dusunuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir sorum var donanım gurularına, Crosfire yapmayı planlıyorum.

Kart 7850 2gb powercolorun, sistemimde 650 waat +80 psu var, şu haliyle 398 waat harcıoyr sistem (CPU,ram vs dahil)CF yaparsam 560 waat (162W gpu) olacak.

Şimdi CF mı yapayım gerçi ihtiyacım yok ekran zaten 19 inç 1280*1024 max çözünürlük yapıyorum (BF3 kuruduğum tek oyun o yüzden BF3 ü örnek veriyorum ultrada minum 60 fps veriyor.) o ekrana ama ilersini düşünerek şimdiden cf yapayım mı ? Monitöürde değiştirebilirim bir sene sonraya.

Yoksa bir sene bekleyip bir sene sonraki çıkacak 700-800 tl muadili yeni bir kart mı alayım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...