Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Topla v0.8 [10mayis12]

Kharon

Öne çıkan mesajlar

Bir de oyun için alacaksan niçin i5 3570k düşünmedin?

660Ti vs 7870 Benchmark:
http://media.bestofmicro.com/8/T/348941/original/BF3%201680.png

Diğerleri:

http://www.tomshardware.com/reviews/geforce-gtx-660-ti-benchmark-review,3279.html
http://media.bestofmicro.com/8/W/348944/original/Crysis2%201680.png
http://media.bestofmicro.com/9/C/348960/original/Metro%201680.png

Sosyal ağlarda paylaş

Beyler baya uzak kalmıştım pc toplama işinden o yüzden kafama göre (bütçeme görede olabilir bu) bir kasa topladım. Önemli olan bütçe ve o bütçeyle maks performansı yakalamak. Bu performanstan kastım oyun vs. aslında öyle deli beklentilerimde yok ama birşeye para veriyorsakta hak etsin o parayı.
Neyse uzatmadan topladığım sistem bu.

Anakartı biraz rastgele seçtim. + ve - olarak değerlendirirmisiniz. Birde intel yerine amd seçtim. Bunun sebebide i7 işlemcilerin bütçeye olumsuz etkileri. i5 ile fx8 bir işlemcinin performans farkı olarak pek bir bilgim yok. Şuanda bunları yazarken kullandığım pc ile internette birşey araştırmakta ölüm cidden. O yüzden maks. bu fiyat aralığında alternatif önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Sosyal ağlarda paylaş

AMD FX serisi ile beklenen performansı veremedi ne yazık ki. Testlere şöyle kabaca baktığında o paraya I5 2500k ( bütçeyi zorlayıp i5 3570k al derdim aslında ) bile alsan daha iyi performans elde edersin.

Cavier Greenler hem düşük enerji tüketimi hem daha sessiz olmaları vs. açıdan daha çok depolama amacıyla kullanılıyorlar. Bunun yerine Cavier Black yada Cavier Blue bir HDD tercih etmen daha iyi olur.

Kasa PSU'suz görünüyor. Ayrıca min. 600watt 80+ ( bu çok önemli ) bir PSU da alman gerekiyor. PSU lu kasaları şahsen tercih etmem. Firmalar ne kadar büyük olursa olsunlar kasalardan kar etmek amacıyla içlerine genelde 750 watt dahi olsa 80+ PSU'lar koymadıkları için kötü bir tercih olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Sağolun cevaplar için. Kasa için psu var elimde. hdd ise 2tb tamamen arşiv amaçlı bir hdd. Bu şekilde topladıktan sonra 500gb bir cavier black alıcam. Intel bu ay için zor gözüküyor eğer bekleyebilirsem (çok sıkıldım evde iken artık) önümüzdeki ay i7 koyabilirim bu kasaya.

Birde vakit ayırabilirseniz eğer 2k bütçeli bir kasa (max 2k) hangi donanımı seçerdiniz? Özellikle anakarttan hiç birşey anlıdığım yok. Usb çıkışı ram desteği bağlantı çeşidi fln diye bakıyorum ama vereceği performans ya da uyumluluğu hakkında en ufak bir fikrim yok. Kartta belirtilen soket ya da işlemci tipi uyumluluğunu demiyorum tabi. Örn: asus 200 liraya bir kart üretir ama performans olarak msi'n 200 liraya sattığı karttan düşüktür gibi.
Var mıdır bununla ilgili bir site vs.
Sosyal ağlarda paylaş

Render falan uğraşmayacaksan oyun oynarım diyorsan i7'e hiç gerek yok. i5 3570k fazlasıyla yeterli olacaktır.

Vatanda %25 indirimle 225$'a geliyor ki sana farkı sadece 80-100 milyon olacak. O kadarlık bir farkı da sağdan soldan temin edersin 1 ay beklemene gerek kalmaz diye düşünüyorum.

Aradaki farka kesinlikle değer.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu an Vatandan baktım ( indirimsiz ) da 2GB 7850 OC editionlar ortalama 400 TL, GTX 660 TI ler ( Buraya dikkatini çekerim. Normal GTX660 lardan bahsetmiyoruz 660 ile 660ti farklı modeller. ) ortalama 600 TL.

660ti ler çok iyiler, 660 lar ise 7850 lere göre biraz daha iyiler ama hemen hemen aynı ayarda kartlar. Karıştırmaman için belirteyim dedim. 200 TL fazla verirsen ( 660ti için ) o kadar yüksek performans alacaksın. Yani bu durumda bütçe ve seçim senin oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

jonq said:

Şu an Vatandan baktım ( indirimsiz ) da 2GB 7850 OC editionlar ortalama 400 TL, GTX 660 TI ler ( Buraya dikkatini çekerim. Normal GTX660 lardan bahsetmiyoruz 660 ile 660ti farklı modeller. ) ortalama 600 TL.

660ti ler çok iyiler, 660 lar ise 7850 lere göre biraz daha iyiler ama hemen hemen aynı ayarda kartlar. Karıştırmaman için belirteyim dedim. 200 TL fazla verirsen ( 660ti için ) o kadar yüksek performans alacaksın. Yani bu durumda bütçe ve seçim senin oluyor.

evet dikkat ettim ona şu an indirim bittiği için net yazamıyorum ama ti olmayan direk gtx660 480 civarıydı sanırım yani arada 100 liraya yakın fark vardı.

evet dediğin ti modeli 600 civarıydı.

bazı oyunlarda 7850 ile gtx660 arasında 10fps kadar fark var ama dediğim gibi 7850 hangi model belirtilmemişti
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...