Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Topla v0.8 [10mayis12]

Kharon

Öne çıkan mesajlar

Hangi anakart o Demode link verirsen daha iyi olur ama orda yazana göre 1866 ile 2000mhz arasındaki ramler çalışıyor. Kısaca OC'de yapabilirsin.

2. elde de tek tek almak daha avantajlı özellikle aradığın bir parçayı çok iyi bir fiyata denk getirirsen süper olur. Tabi araştırmak lazım sürekli.
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Elimdeki HTPC'i güncellemek istiyorum.
Mevcut sistem:
işlemci: Intel e7400
Anakart: Asus P5QL-E
Ram: 2x 2GB Kingston DDR2-800 KVR800D2N6/2G
GPU: 1GB Asus HD3650
HDD: 500GB Samsung SATA
PSU: OCZ 450W Gold olsa gerek
Kasa: Silverstone LC-17B (USB3.0 desteği yok; o da neyse)
Remote: HP'nin HTPC kumandası mevcut.
Klavye: Logitech RF küçük bir şey
mouse: Logitech RF trackball (göbek üstü)
windows 7 çalışıyor

10bit video oynatımı için uygun bir Dx11 destekli grafik kartı şart(mış). 2 tane harici disk mevcut ve biri eSATA diğeri ise USB3.0 bağlantıya sahipler. Sadece eSATAyı kullanabiliyorum, kartımın USB3.0 desteği yok.

Enerji tüketimi az, ses ile kafamı şişirmeyecek bir şey istiyorum. Çektiğim fotoğrafları güvenle saklayabilmek için RAID desteği olsun kartın (mevcuttakini kullanmadım ama olsun). En kasış program Lightroom olur çalıştıracağım. Oyun olarak da D&D online oynarım ki mevcut sistemim bile onu kaldırabiliyordu gayet güzel :)

Yoksa bir süre daha mı bu sistemle idare edeyim; win8 driver destekleri otursun falan filan... Yazın da Asus Xonar Essence ST(X) alma planım var.

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

GIGABYTE GA-Z68P-DS3 INTEL Z68, DDR3, LGA1155, SATA6Gb/s, HDMI, ATX
INTEL Core i5-2500K SR008,3.30GHz, 6MB L3, çift kanal DDR3, 32nm, L...
GSKILL F3-17000CL9D-8GBXM G.SKILL RipjawsX DDR3-2133Mhz CL9 8GB
MSI R7850 Twin Frozr 2GD5/OC HD7850, PCI-E16 3.0, 2GB/256bit GDDR5
THERMALTAKE VN470B1W2E Commander 700W USB3.0

şu şekilde bir değişikliğe gittim bilgisayar kasasında sizce uzun soluklu bir makine olur mu bu?
Sosyal ağlarda paylaş

paramecium said:

Enerji tüketimi az, ses ile kafamı şişirmeyecek bir şey istiyorum. Çektiğim fotoğrafları güvenle saklayabilmek için RAID desteği olsun kartın (mevcuttakini kullanmadım ama olsun). En kasış program Lightroom olur çalıştıracağım. Oyun olarak da D&D online oynarım ki mevcut sistemim bile onu kaldırabiliyordu gayet güzel :)

Yoksa bir süre daha mı bu sistemle idare edeyim; win8 driver destekleri otursun falan filan... Yazın da Asus Xonar Essence ST(X) alma planım var.

para ben anlamadim, bunu ugprade mi etmek istiyorsun yoksa htpc mi almak istiyorsun yeni?
Sunu soyleyeyim htpc alacaklara, paramecium a cevap olsun hem.

Aceleniz yoksa intel haswell ve amd trinity nin ikinci nesilini bekleyin ki ekran karti masrafinda kurtulun. Raid boardlarinizda standart gelsin. Ses kartina ve diger ogelere daha guzel para ayirabilin boylelikle. xonar mukemmel fikir. Daha iyisinin olmasini gectim, o fiyata daha iyisi komple yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada konunun ilk mesajini artik outdated sayabiliriz 2 hafta once gayet gecerliydi ama artik outdated.

Yakin zamanda islemci ve ekran kartlarini guncelleyecegim.

Fixmen ve nessa ssd konusunda yardimci olmuslardi hala editleyemedim onlari. Onlara yorumlari yazip koyacagim.

Esh monitor mevzularini yazmisti, onlari eklerim bu hafta.

Bir de htpc ekleyeyim v1.0 a gecmis olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

ayni performansi 1155 islemcilerde veriyor, tutupda gereksiz yere 2011 masrafi yapiyorsun falan filan. 3930 alinmiyorsa 2011 socket hic mantikli degil. 0 aliyor olsaydin ayni performansa yaklasik 250-300 lira zararin olacakti min.

kasa bilmiyorum, daha dogrusu tavsiye veremem. Onceki sayfalarda konusulmuslardan bakabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...