Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Amerikan askerine çuval geçiren gençlerin davası başladı

cetoritto

Öne çıkan mesajlar

Ülkenin gidişat belli, resmen adamlar dalga geçerek, çalıp çırparak, bombok bir geleceğe bizi mahkum ediyorlar. Halkı iradesi demeyin ortada bir irade yok çünkü.

Şimdi vatandaş olarak benim elime odunu alma hakkım var ve o odunu alıp gerekli kişilerin beline indirme hakkımda gayet medenice çünkü bir nevi meşru müdafaa, boğazına sarılan birine rica ederim bunu yapmayın demek yerine sizde onun boğazına sarılırsınız. Ülke bu duurmdayken kimse bende iyi niyetli, güzel hisler beklemessin.

Protestonun usulünü ülkenin içinde bulunduğu durum dahilinde değerlendirmek lazım.

Savaş meydanında askerlerden ahlaklı olmalarını beklemek aslında çok safça bir davranış olur. Osman Pamukoğlu nun bir lafı var, "savaşdaki ahlaki sorun onu yapanlarla ilgili değil, savaşı başlatanlarla ilgilidir." der. 20 yaşındaki adamın eline silah verirsen ve cepheye gönderirsen yani onu öyle bir ortama koyarsan kimse ondan merhamet ve acıma bekleyemez.

Ülkedeki durum o hale geldiki aslında, hani protesto edelim, yürüyüş yapalım çok naif ve gülünç artık. Çünkü bir işe yaramıyor. Şartları bu hale getiren belli, şartlarda bu hale gelmişken kimse artık merhamet ve sağduyu beklemesin, bence odunu ele alma vakti geldi.

Birde bu açıdan yaklaşın.

Tabi bu yazdıklarım bizim ülkemizle hiç bir ilgisi yok, ben libyadaki durumu özetledim.

Konuyla tam ilgisi yok ama hani protesto şöyle olmalı böyle olmaı diyen arkadaşlara değişik bir bakış açısı olması maksadıyla yazdım.
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:

"nutella yerim" said:

abi adamlar bizim askerin kafasına çuval geçirdi

biz de onların,problem ?

babami vurdu, ben de onu vurdum, oglu beni vurdu, benim oglum onun oglunu vurdu...

babamı vurdular, sittir et dedim, sonra geldiler anamı öldürdüler boşver dedim evimi yaktılar bana ev mi yok dedim. Camiiye gittim iki rekat namaz kılayım dedim camiiyi bombaladılar dedim başka camimi yok. Sonra Afganistan'dan Irak'a göç ettim, evlendim, bir çocuğum oldu derken bir akşam yanlışlıkla evime bomba düşürdüler kolumu bacağımı kaybettim, hanım öldü, çocuk öldü şimdi dilencilik yaparak geçimimi sağlıyorum. Öbür türlü kan davasına dönecekti böyle daha güzel oldu. Mutluyum, bekarlık sultanlık.

Yahu sivil bir insan evladı olsa adamların yaptıklarına sonuna kadar karşı çıkarım ama amerikan askeri bahçeli reisin değimiyle coğrafya da arasa bulamayacağı Türkiye'de Afganistan'da ne işi var bu adamın. Demokrasiyi oturtmaya mı gelmişler ?
Sosyal ağlarda paylaş

Çeto yine gelmiş bu sefer Balık beslemek vs Hamster beslemek topici açmayı talep ediyorum yine 1-2 günlügüne. Insanlar tartışma ve fikir üretmeyi daha mantıklı bir yerde yapmış olurlar en azından.

/summon dasaaa gel şunu da ayarlayıver. Bu sefer topiki ben açmıcam sonra oynuyorsun üzerinde.
Sosyal ağlarda paylaş

her şeyden önce siyasi görüşümü itelediğim yok canım ciğerim. ama belli ki siyaset konuşmam seni rahatsız ediyor. senin bu kadar madalyan olmasına rağmen kavrayamadığın bu mevzuyu bu sitenin, bu forumun en yetkili kişisine sor, anlatsın canım sana.
çünkü o kişi muhtemelen sana diyecektir ki, "olm, adamı hasta etme, forum işte da. isteyen istediğini yazsın, yasak değil siyaset konuşmak"...

hal böyle iken madem siyaset konuşmayı ve konuşulmasını sevmiyorsun ciddi ciddi yazışılan ve tartışılan ortamlara limon sıkma.
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

Çeto yine gelmiş bu sefer Balık beslemek vs Hamster beslemek topici açmayı talep ediyorum yine 1-2 günlügüne. Insanlar tartışma ve fikir üretmeyi daha mantıklı bir yerde yapmış olurlar en azından.

/summon dasaaa gel şunu da ayarlayıver. Bu sefer topiki ben açmıcam sonra oynuyorsun üzerinde.

her zaman ki gibi benim adım üzerinden seninle hiç ilgisi olmayan bir tartışmaya bodoslama dalarak kendine prim yapmaya çalışıyorsun Mithat. karakterinin daha olgunlaşacağı, kişiliğinin daha oturacağı günleri görmeyi ümit ediyorum.
sen insanlarla balık beslemek ve hamster beslemek topikini aç, tartış. ben burada insan olmayanlarla tartışmaya devam edeyim (artık ne isek biz)...
Sosyal ağlarda paylaş

fede said:

siyaset konuşmak yasak forumda.

o zaman konu dışı bölümü komple kaldırılmalı.
ki işte o zaman bu forum sadece oyun oynayanların yeri olur-ki bunu isteyen çok kişi olduğundan eminim.-
siyaseti hayattan nasıl çıkaracaksın güzel dostum? evden çıkıp yürürken, okula-işe giderken, minibüse-metrobüse binerken, okulda-işte, hayatın her yerinde ve alanında siyaset var.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...