Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kedi mamaları

reddiye

Öne çıkan mesajlar

pro plan, hills, royal canin v.s. gibi veteriner mamaları öneriliyor. market mamalarının sağlıksız olduğu söyleniyor. bunların fiyatı üç aşağı beş yukarı aynı oluyor. ama örneğin kimisinin 1,5 dışında 3, 7,5 v.s kilolukları da oluyor ve daha ucuza geliyor. yalnız çok alınca, iyi muhafaza etmek gerek kurumaması için. hava almayan kavanoz v.s gibi kaplara bölünebilir. bir de kimi mamalar int.ten alındığında daha ucuza gelebiliyor. bir de hayvanlar aynı kuru mamadan zamanla bıkıyor. çeşitlendirmekte yarar var. aynı anda 2-3 değişik mama konabilir(ki bunu öneririm), ya da sırayla mama değişiminde yarar var.

benim kedilerimin kuru mamaları devamlı tabaklarında duruyor. onun dışında akşamları, ya da gün aşırı yağsız (light) ton balığı (bir küçük kutunun en fazla yarısı, ha bir de dardanel seviyorlar benimkiler), haşlanmış tavuk eti, kimi zaman sulandırılmış az miktarda yarım yağlı süt, ya da yumurta sarısı (az pişmiş) v.s veriyorum. beyaz peynir, yoğurt, balık, kırmızı et v.s. de denenebilir. benimkiler çok sevmiyorlar son saydıklarımı. ha bir de ev yemeklerini az baharat ve az tuzlu yapıyorsanız, kediye de verip, sevip sevmediğini deneyebilirsiniz.

kedilerine yalnızca tek tip kuru mama verip, başkaca hiç birşey vermeyen kedi sahipleri var. bu çok yanlış bana ve tanıdığım kimi veterinerlere göre. 15-20 yıllık hayat ve tek tip kuru mama! çok acımasızca... ayrıca, kediler çok su içmedikleri için, vücutlarının gereksinim duyduğu suyun bir bölümünü sulu gıdalardan almaları gerekiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Bende royal caninin mamasını kullanıyorum 6 yıldır kedim için,mamasından cok memnun baska bisey yemiyor pek. Çok seçici. 15 kiloluk mamalardan getirtiyorum kargoyla uzun bir süre gidiyorlar. Kedinin yaşına ve yaşam koşullarına göre (dısarda - içerde - herikisi şekilde yaşayan gibi) mama alman önemli. Daha sonraları obezlik gibi saglık problemleri ortaya çıkabiliyor. Bide ben beceremedim ama hem kuru mama hemde yaş mama ile beslemen gerekiyor sağlığı için. Benimki kuru mamaya çok alıştığı için yaş mama yemek istemiyor. Baştan düzgün beslersen iyi olur,tabi maliyeti yaş mamanın biraz daha fazla oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.petburada.com/?urun-178-Royal-Canin-BabyCat-34-Yavru-Kuru-Kedi-Mamasi-4-kg-50TL-Degerinde-Tasima-Cantasi-HEDiYE-.html

Bu kampanyayı sakın kaçırma! Hele havale ile alırsan çok daha ucuza geliyor. Ben bizzat aldım sitede sorun yok cuma sipariş ettim cmt elimdeydi.

Edit: Zaten BabyCat maması gayet sağlıklı büyümüş olur ki o bitene kadar da sonraki mamalara yetecek vakite geliyor. O paket çok rahat 2 ayı çıkarıyor yavrularda.
Sosyal ağlarda paylaş

izmir' de altın akvaryum diye bir toptancı var. akvaryum konusunda yaklaşımlarını pek sevmemiştim ticarethane mantığı ama kedi konusunda orda hamile bir bayan vardı 4 kedi besliyormuş yardımcı oldu epey.
royal canin 15 kg pakette vardı 200 tl dediler ancak bölüp de veriyorlar.
15 tl/kg olarak ki uygun bence, açık alabiliyorsunuz.
başlığı ben açmış olsam da belki yardımı olur
Sosyal ağlarda paylaş

ev yemekleri koku yapıyor fln diyorlar hani hem dışkıda hem kendi kokuyor fln dediler doğru mudur
yok kardeş kokuya dayancan sonuçta 15 yıl kuru mama tek tip olmaz derseniz başka tabi de aslı var mıdır

idilik said:

pro plan, hills, royal canin v.s. gibi veteriner mamaları öneriliyor. market mamalarının sağlıksız olduğu söyleniyor. bunların fiyatı üç aşağı beş yukarı aynı oluyor. ama örneğin kimisinin 1,5 dışında 3, 7,5 v.s kilolukları da oluyor ve daha ucuza geliyor. yalnız çok alınca, iyi muhafaza etmek gerek kurumaması için. hava almayan kavanoz v.s gibi kaplara bölünebilir. bir de kimi mamalar int.ten alındığında daha ucuza gelebiliyor. bir de hayvanlar aynı kuru mamadan zamanla bıkıyor. çeşitlendirmekte yarar var. aynı anda 2-3 değişik mama konabilir(ki bunu öneririm), ya da sırayla mama değişiminde yarar var.

benim kedilerimin kuru mamaları devamlı tabaklarında duruyor. onun dışında akşamları, ya da gün aşırı yağsız (light) ton balığı (bir küçük kutunun en fazla yarısı, ha bir de dardanel seviyorlar benimkiler), haşlanmış tavuk eti, kimi zaman sulandırılmış az miktarda yarım yağlı süt, ya da yumurta sarısı (az pişmiş) v.s veriyorum. beyaz peynir, yoğurt, balık, kırmızı et v.s. de denenebilir. benimkiler çok sevmiyorlar son saydıklarımı. ha bir de ev yemeklerini az baharat ve az tuzlu yapıyorsanız, kediye de verip, sevip sevmediğini deneyebilirsiniz.

kedilerine yalnızca tek tip kuru mama verip, başkaca hiç birşey vermeyen kedi sahipleri var. bu çok yanlış bana ve tanıdığım kimi veterinerlere göre. 15-20 yıllık hayat ve tek tip kuru mama! çok acımasızca... ayrıca, kediler çok su içmedikleri için, vücutlarının gereksinim duyduğu suyun bir bölümünü sulu gıdalardan almaları gerekiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim Pafi'ye ufakken veteriner Hill's in yeni doğanlar için özel bir maması vardı onu önermişti. Bi 6-7 aylık olana kadar yanlış hatırlamıyorsam onu kullandık sonra Hill's Tuna balıklı devam ediyoruz o zamandan beri. Arada Hill's Nature Best kullandım. Sorunsuz yiyor.
2 günde bir Whiskas tek kullanımlık poşet ıslak mamalar var. Balık serisi (Okyanus, Tuna, ıvır zıvır) ondan açıp veriyorum. Balik balik diyince zaten koşa koşa geliyor eşek :).
Bunların dışında arada ufak dilimlenmiş hindi salam, ufak ekmek parçaları yiyor.
Zaten kedi tek seferde çok yemiyor, az yiyip çok sık yiyor.

Kısaca kedi ve köpekte Hill's kullanıyorum.
Tavsiyem etrafta bir pet shop fln varsa git konuş, anlaş, indirim yapsınlar sürekli ordan al. Ben öyle yaptım, internetten ucuza geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

reddiye said:

ev yemekleri koku yapıyor fln diyorlar hani hem dışkıda hem kendi kokuyor fln dediler doğru mudur
yok kardeş kokuya dayancan sonuçta 15 yıl kuru mama tek tip olmaz derseniz başka tabi de aslı var mıdır

yok öyle bir şey. ev yemeği de veren kimseden duymadım bu tür bir şikayet. kaliteli kuru mamanın yanısıra, deneyebilirsin ev yemeklerini de.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...