Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut Geliştirme

AthleT

Öne çıkan mesajlar

samaella said:

2 ayda 1.5 kg verdim ben. Yulaf yemeye başladım ama kahvaltımı da yapıyorum , şekeri çıkarttım, ekmeği azalttım. Bikini giymeyecekseniz bence durumu bukadar abartmanın lüzumu yok. İnsan kafayı yer bunda nekadar kalori şunda nekadar bok püsür.

öbür türlü lean ve kaslı olunmuyor. gerçi ben de kalori saymıyorum; ama artık oturdu zaten ne kadar yersem ne olacağını biliyorum. kas yapabilir miyim yağ yakabilir miyim anlıyorum.
programa da baktım. her kasa 2 hareket bana gayet yetiyor. çok fazla hareket gördüm sende
Sosyal ağlarda paylaş

tiLi, her kasa iki hareket yetiyor dediğin haftada aynı gruba 2 defa girdiğin için mi? Yoksa setlerin yoğunluğunu drop set, giant, super set falan gibi arttırdığın için mi?

Bana çok az geliyor 4set 2 hareket, özellike büyük kas gruplarına. Ama şu konuştuğumuz keto/crush diet tarzı birşey yapılacaksa mantıklı tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

haftada 2 bazen 3 kere aynı yeri çalıştırdığım oluyo tabi 2 hareketli programda. 2 hareket yeterince stimüle ediyo, öldürmüyo. 2 compound veya 1 compound 1 izolasyon. haftada 2 kere girince senin yaptığın kadar volume ü daha da verimli, daha iyi ağırlıklarla yapmış oluyorum.
2. hareketten sonra kasta derman kalmıyo zaten, kalıyosa ilk 2 harekette tam kapasite çalışmıyorsunuz veya ben buna alıştığım için bir süredir bana zor geliyo.
Sosyal ağlarda paylaş

ya benim işte o program pazartesi çarşamba cuma olarak haftada 3 günlük bir program. 2-3 hareket yapıyordum da normalde daha bi zorlamak istedim çünkü 1 hafta sonra aynı yeri çalıştıracam.

Tavsiye bir program var mı yeni kaslananlar için :)

boy 180 , kilo 80, kol 32 diğer yerlerimden emin değilim.
Sosyal ağlarda paylaş

Sportif aktiviteler ama özellikle ağırlık çalışması fazla miktarda endorfin salgılattığı için bağımlılık yapıyor bir çeşit. Geçen bununla ilgili bir makale okudum bulursam linkliyim. Google'da biraz ararsanız çıkabilir. Salona gidemediğimizde, idman atladığımızda duyduğumuz huzursuzluğu açıklıyor biraz :)
Sosyal ağlarda paylaş

yardim lazim.

simdi ben cok gerideki sayfalarda yazmistim. 93.5 kg den 6 ay gibi normal bi surede diyet + haftada 4 gun 40 dakka cardio yaparak 72 kiloya dustum. boy 1.80

son 4 aydir da evde vucut gelistirme yapiyorum bar var 4 tane dumbell var hepsi sokmeli takmali bolca da kilo var. bir de bench var. whey falan da aliyorum surekli. duzgun de besleniyorum. ama diyetten aliskanlik olmus cok yemiyorum. karbonhidrat yag cok az. sanirim bu nedenle? pek kas yapamadim. ha tabiki bir de evde calistigim icin duzenli de olsa 2 dumbell 1 bar ile calistirilacak kas grubu hareket sinirli oldugundan. hayvan gibi abanamadim pek.

15kg ile biceps curl. 50kg ile bench press yapabiliyorum anca. fazla guclenemedim de.

dun eve 100 metre otede 1100 metrekarelik bayagi buyuk 70 80 tane alet olan bi salona yazildim. 8-9 ay kadar gidicem duzenli, aksatmam sallamamazlik etmem disiplin kismi problem degil, beslenmede de civimam, evden tavuk gogsu yumurta et cesitleri az yagli peynirler eksik olmaz. whey de surekli alirim.

8 9 aylik surede mumkunse hayvanat gibi vucut yapmak istiyorum bu vereceklerime karsilik. zaten suan gayet duzgun halde vucut.
salondaki hoca bozuntusuna dedim boyle boyle kutle kazanmak istiyorum falan. lavuk elindeki iphone ile oynamaktan dinlemedi bile. sallama bi program yazdi. 2 hafta sonra yenisini yazicaz dedi. dedigi programi yaptim sadece bacaklarim yoruldu program sonunda... hani salona ilk gun gidenin ertesi gun butun kaslarinin yamulmasi durumu bile olmadi

simdi bu programla 2 hafta idare edeyim adami mi dinleyim. yoksa herifle hic muhattap olmayip netten burdan falan mi program alayim kestiremedim.

adamin verdigi program:
10 dakka kosu
10 dakka bisiklet
leg curl 3x15
leg extension 3x15
chest noc 3x15 (boyle yaziyo, oturarak bench press aleti)
lat pull down 3x15
soulder mac 3x15(boyle yaziyo, dirseklerden acip kapama hareketi)
lateral noise noc (boyle yaziyo)
push down 3x15 (boyle yaziyo)
crunch 3x15
leg raise 3x15
20 dakka kosu

WOT oldu kusura bakmayin.
Sosyal ağlarda paylaş

50 kilo ile bench press yapıyomuşsun bre neren ağrısın artık ben 10 kilo ile yapıyom :D Muhtemelen bacak çalıştırmadığın için ağırmıştır. Herzaman çalışan kas grubunun ağrıyacağını pek zannetmiyorum çok yüklenmedikçe. Ama dayı neden tüm vucut yaptırmış onu çözemedim.
Sosyal ağlarda paylaş

Seyimin antrenoru...

50kg bench, 15kg db curl guzel rakamlar. Zorlasak spotter'la bench presste 60kg cikarirsin sen. :)

3split yakisir sana. Bence gir 3split piramit. Gogus omuz sirt bacak 4hareket, triceps biceps kalf abdominal 3 hareket. Setler sana bagli. Ben buyuklerde 4er set, kucuklere 3-4 duruma gore giriyorum. Ya da tiLi guzel tavsiye veriyor ona sorabilirsin.

Bu arada donkey raise kim tavsiye etmisti bu baslikta? Alnindan opeyim guzel hareketmis soleus cilgin atti idmanda pump olunca gordum parcayi direk.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...