Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut Geliştirme

AthleT

Öne çıkan mesajlar

Barbell ile olan buyuk hareketleri tercih edersen uzun vadede dengelenmesi lazim.

Six pack konusunda ise 2ay uzagimda aslinda. Su anda ust 2 pack gorunur durumda. Ama daha fazla kuculmek istemiyorum. Kutlemi iyice arttirip oyle sixpack cabasina girme taraftariyim. Aslinda tek hedefim sixpack de degil. Komple kutleli bir vucut istiyorum. O yuzden karin kasi cikaricam diye ciroz gibi kalamam. Yani ilk hedefim o degil gercekten.

Supplement konusunda ise anormal birsey yok stack de. Creatine whey zaten herkesin aldigi seyler en temel ikili. Caffeine de zaten ama tablet ama kahveden herkesin aldigi bisey. Multivitamin ile balik yagi zaten genel saglik icin bile cokca kullaniliyor. Orda ekstra olan iki sey var beta alanine ve aakg. Ikisini de onceden kullanmadim. Merak ettim kullanacagim. Bu arada listedeki hersey ayni anda almama da gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Carb load u yulaf ile veya bulgurla yap. Bulgur tercih edeceksen cok az yagli yap ve cok fazla ye. Yag oranina bagli ama 400-500gr carb alman lazim. Ben olsam onden basit sekerle biraz insulini yukseltip sonra gun boyu yuklerdim insafsizca.

Ben keto yapmiyorum ama carb load lardan super etki gordum. Definisyonda bir kere platoya takilmadim. Hatta son haftalarda carblari 140-150gr seviyesine cekmeye basladim hala gidiyor yaglar.
Sosyal ağlarda paylaş

Hafta boyunca 50 gr altı karb alıyorsun hergün. Vücut alışıyor buna tekrar şaşırtmak için haftada 1 gün karb yüklemesi yapıyorsun. Sonra tekrar devam. Hep 50 gr altı karb aldığında vücut takılıyor. Takılmaması için şaşırtmak gerek.

Yulafı pek sevmiyorum.
Bulgur yapayım en iyisi en güzeli o. 100 gr ında 300 kalori var 77 gr a yakın karb var hemde severim bulguru. Birsürü de mineral var salak yulaftan 10 kat iyidir :)
Sosyal ağlarda paylaş

Ben koca kase musli yiyorum sabah + yumurta. Makarna pilav herzmaan favorimdir :D ben hep yüklüyorum anlaşılan lol

Bu arada şu aşaıdaki programa bi bakarmısnız. Her kas için 3 hareket olarak başladım abartmadan. Tam yapayım mı öneriniz nedir ?

--------------------Gün 1--------------------------

Sirt:
wide grip lat pulldown 12 12 10 8 20
narrow grip cable row 12 12 12 12
narrow grip lat pulldown 12 12 10 8 20
one arm dumbell row 12 10 8 6
eger olmediysen:
high row 12 12 10 8

Triceps:
Triceps pushdown 12 12 12 12
Skull Crusher 12 10 8 6
Dips max max max
Rope pushdown 16 16 16
eger olmediysen:
dar sinav max max max

---------------------Gün 2:--------------------

Gogus:
Incline dumbell press 12 12 10 8
Dumbell fly 12 12 12 12
Decline bench press 12 10 8 6
Cable crossover 12 12 16 20
eger olmediysen:
Incline machine press 12 12 10 8

Biseps:
Barbell curl 12 12 10 8
Incline hammer 12 12 12 12
Alternating dumbell curl 12 10 8 6
eger olmediysen:
rope curl max max

-----------------Gün 3:-------------------

Omuz:
Dumbell press 12 12 10 8 20
Lateral raise 12 12 10 8
Narriw grip machine press 12 12 10 8 20
Front raise 12 12 10 8
Cable Rear deltoid extension 12 12 12 12

Bacak:
Squat (smith machine) 20 20 15 15
Dumbell lunge 20ser adim x3
Leg extension 12 12 12 12
Leg Curl 20 16 12 12
Calf 20 20 20 20

Sosyal ağlarda paylaş

Soris said:

Hafta boyunca 50 gr altı karb alıyorsun hergün. Vücut alışıyor buna tekrar şaşırtmak için haftada 1 gün karb yüklemesi yapıyorsun. Sonra tekrar devam. Hep 50 gr altı karb aldığında vücut takılıyor. Takılmaması için şaşırtmak gerek.

Ben anlamadım. Amaç ne bunu yapmakta, kilo vermek mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Evet. Ketojenik diyet şeklinde aratırsanız çok bilgi çıkıyor. Bazıları yükleme gereksiz diyo bazıları yükleme yapın diyo. Bazıları antrenman yapan adamın yükleme yapması gerekli kesin diyo.

Şurda çok güzel anlatılıyor:

http://josepharcita.blogspot.com/2011/03/guide-to-ketosis.html

Ben bu hafta bi yükleyerek deneyeceğim öbür hafta yükleme yapmayacam bakalım nasıl olcak.
Sosyal ağlarda paylaş

Soris said:

Evet. Ketojenik diyet şeklinde aratırsanız çok bilgi çıkıyor. Bazıları yükleme gereksiz diyo bazıları yükleme yapın diyo. Bazıları antrenman yapan adamın yükleme yapması gerekli kesin diyo.

Şurda çok güzel anlatılıyor:

http://josepharcita.blogspot.com/2011/03/guide-to-ketosis.html

Ben bu hafta bi yükleyerek deneyeceğim öbür hafta yükleme yapmayacam bakalım nasıl olcak.

Günde kaç gr karb aldığınızı nasıl hesaplıyosun? Ör ekmeğin 100gramında kaç gram karb var?
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...