Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut Geliştirme

AthleT

Öne çıkan mesajlar

Perfectionist said:

Protein tozlari zararli. kalbi buyutuyor sporda gencler kalp krizi geciriyor diye bir haber vardi. Asicam videoyu. hizli davranan olursa yapistirsin. bir tane doktor musveddesi meydani bos bulmus takir takir atiyordu.

haha harbiden kimdi o doktor okumak lazım bi bastan o dediklerini. Şu roidlere abanıp sonra kalp damarlarından biri yırtılan eleman icin "kalp damarı boydan boya yırtılmıs" falan demis eheuhe. cocukta cikmis protein tozu felan kullandım ondan böyle oldu diye anlatıyordu ne komik günlerdi be eheasad
Sosyal ağlarda paylaş

aga 400 den 10 kiloya gecis beni paralize etti anlamadim olayi

protein konusunda belgeleri toplayip bir kenarda tutacagim sorana al belge demek icin
bana da SEBZE YE YAVRIM diyor buyuklerim yuzum kizarinca
3 haftadir ekmek yerine fasulye yiyorum anasini satayim kalori olmasin diye
Sosyal ağlarda paylaş

Tricepsi kolun arkasindan bakinca ayrilcak kadar cikardim, omuzlar gayet iyi. quad lar gorunmeye basladi hafiften belimde toplam 10cm incelme var ama goguste ciddi kutle kaybettim. lan digerleri iyi duruyor goguste niye bu kayip? Delirecem ya... Yemin ediyorum komplekse giricem. ulan birde en zor gelisen yerim. Nasil telafi edicez bunu?

Ayrica genetigime sokym. Obliklerim kalin kalin. Iyice define olmadan belimin ince durmasi mumkun degil. Yaglar gidince anladim.
Sosyal ağlarda paylaş

Fly said:

aga 400 den 10 kiloya gecis beni paralize etti anlamadim olayi

protein konusunda belgeleri toplayip bir kenarda tutacagim sorana al belge demek icin
bana da SEBZE YE YAVRIM diyor buyuklerim yuzum kizarinca
3 haftadir ekmek yerine fasulye yiyorum anasini satayim kalori olmasin diye

şimdi leg press yukarıya itişli. öyle olunca indirirken baya sıkışıyosun damarlar falan. o sıcakta bırak 400'ü leg press'e girmedim bile. hack squatı da 70-80 arası yarım yapıyodum. yine kıçım başım oynamasın diye 10 kg ile dibine kadar indim. çömelme pozisyonu aldım öyle kalktım.

fenaydı abi çok ezik bi bacak antrenmanıydı. bir vg'ci olarak utandım khhdf

edit:imla
Sosyal ağlarda paylaş

Perfectionist doktor yanlış birşey söylemiyor ki nesine gülecez?

Adam fazla protein alımının vücuda olan zararlarından bahsediyor. O içilen toz yerine normal et ürünü yesekte aynısı olacak. Adamın burda bir tek yanlış söylediği birşey yok. Birde normalde tozun içinde barındırdığı protein oranı yüksek olduğu için fazlaca protein almak daha kolay oluyor. Buna dikkat çekmek istemiş adam.

O bahsettiği tüm hastalıklar aşırı protein alımından kaynaklanan şeyler ve bunu kolayca sağlayabilecek şey protein tozu.

Burada sizin gibi ne yaptığını bilen programlı bilgili adamlara birşey demiyor ki veya ben öyle düşünüyorum. Diyemez çünkü bilinçli adam protein tozunu post workout dışında içmez hadi birde antrenman öncesi içiyor olsun. Yeterde artar bile takviye anlamında.

Burada doktorun tek hatası gramajı belirtmemiş olması oda kişiye göre değişen bir değer en azından o konuya da girebilirdi.

Birde sağlık açısına göre protein tozu elbette abartılan kadar zararlı değil ama toplam sağlık anlamında baktığımızda sonuçta doktorun dediği gibi sentetik bir madde. Ha bana soracak olursanız protein tozu abartıldığı kadar zararlı değil ama abartıldığı kadar gereklide değil. Param çok olsa bile almam gider organik ürün almaya kasarım veya zeytinyağı gibi teneke teneke balıkyağı getirtmeye çalışırım balıkyağı üretimi yapan fabrikalardan ahah
Sosyal ağlarda paylaş

Soris ikimiz farkli videoyu mu izliyoruz? Adam fazla protein alimi demiyor, protein tozu bu hastaliklari yapar diyor.

1. Sentetik protein bunlar diyor. sentetik protein nasil yapiliyor? Yani protein tozu nasil uretilir?
2. Protein tozu alimi karacigeri yoruyor diyor. Bunu diyen doktor diplomasini yaksin zaten direk geciyorum.
3. Protein tozlari hipoglisemi yapar diyor. Bence de verem yapar. gec.
4. Protein tozu bobregi yorar hatta kan isetir diyor. bende diyorum ki hani bilimsel makale?
5. Protein tozu ic organlari buyutur diyor. ulan anabolikler bile abuse etmezsen buyutmuyor bu nasil toz? Keske buyutse. Sisme havuza doldurup icinde yatarim.
6. Sporla beraber kaslar buyuyunce kalp yetmezligi olur diyor. hocasi bunu izliyorsa, kalp sorunlarini asil o zavalli adam yasamistir.
7. Bu kadar attin tuttun hani bunlar ispatlayan makale?

Soris sen de cikip, dogru iste adam hakli diyosun ya. Arkadas valla birsey demiyorum size. boyle doktorlar tarafindan bakilmayi hak ediyorsunuz demek...

Ben izkerken kikir kikir guldum. Su videoyu ciddiye alan birilerinin cikmasi beni videonun kendisinden kat kat fazla soke etti.
Sosyal ağlarda paylaş

o adamın sabah kadın programlarına çıkıp var gücüyle sallayanlardan bir farkı yok. dediklerini doğrulayan 1 tane bile araştırma yok, doktor olması dediklerinin mutlaka doğru olacağı anlamına gelmiyor. aha bu araştırma desin yazsın makalesini biz de okuyalım, bol keseden sallamak kolay.
Sosyal ağlarda paylaş

Akli basinda bir yorum gordugum icin sevindim.

Ister doktor olsun, ister profesor, ister insaatta amele olsun isterse endustri muhendisi; ortada makale yoksa broscience olur. o kadar. Ama muhattap doktor olunca is daha kotu. bu arastirma okuma ve irdeleme ozurlu insanlara sagligimizi emanet ediyoruz. olay trajik gayet.
Sosyal ağlarda paylaş

abi komedi harbiden söyledikleri. Kan işeyenlerden falan bahsetti neyin kafasında acaba. Şimdi ben hafta 250 mg roid vurayım sonra kan işeyince protein tozu suçlu olsun.

kalbi büyütmesi falan nasıl bir sacmaliktir. Düzenli ciddi spor yapanların kalbinin büyümesi zaten çok normal. özellikle cardio agirlikli sporlarda futbolcularda vs bu daha sık görülüyor. kalpte bir kas nihayetinde calistikca gelisip büyümesi kadar normal birsey var mı. Damarlar aynı kaliyormus kalp yetmezligi oluyormus diyor şaka gibi damarlar organlardan cok daha önce genişliyor zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Adamın dediklerini dikkatli dinleyin.
Aşırı protein alımı diyor. 1.dk civarı.
Ardından saydığı şeylerde zaten tesisatı bozuk adamların üstüne birde gereğinden fazla protein tozu alınca başına gelebilecek şeyler.
Sizlik bir durum yok yani hemen saldırmayın adama :)
Ayrıca adam 2 dk lık video da makalelerin linklerini mi atacak onu anlamadım birde.

Ayrıca evet protein tozları sentetik. Diğer doğal olmayan gıdalar kadar zararlı. Şekerden ve alkolden her türlü masumdur o ayrı konu. Marketlerin ölüm reyonlarından kanser aboneliğine sahip su yerine asitli şekerli içecek içipde içkisinden vazgeçmeyen elemanların gelip protein tozlarına laf atmasınıda saçma buluyorum o da ayrı bir konu ya zaten.

Bu işler tamamen ticaret. Günlük şu kadar protein almazsanız ölürsünüz yamulursunuz geberirsiniz balon gibi sönersiniz i dayıyorlar yıllarca sonra soluğu protein tozu alırken buluyorsunuz. Gerek varmı? Doğru beslenen için gerek yok bence.
Protein alımı da çok abartılıyor. Çalıştığım salonda dünya bilek güreşi şampiyonalarına katılmış ve iyi dereceler alan bir eleman vardı. Bodybuilding ile ilgili olsam kol ölçüsünü sorardım fakat adam 60-70 kg ile curl yapıyordu öyle bir adamdı yani. O mesela günlük sadece 40 gr protein ile kaslarını geliştirdiğini söylerdi. Proteini fazla abartan vücutcuların yaşlılıklarında sorunlar yaşadığını söylemişti mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir bilim insani olarak, bir kanala konusurken dikkatli olacak. Genelleme yapmaycak, ardinda bilimsel gercek olmayan seyleri gelisine atmayacak. Dikkat ettiysen vurguyu yuksek protein tuketimine yapmiyor, tozlara yapiyor.

Bu arada soris, milli veya musabik sporculari kendine ornek almamani tavsiye ederim. arasinda dopingsiz, roidsiz insan bulmak genelde mumkun degildir.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya şimdi vücut geliştirme ile uğraşan insanlar toplumun küçük bir bölümünü oluşturuyor. O kesimde bile böyle sizin gibi bilgili araştıran ilgilenen kişi sayısı çok az. Doktorda genel halk bir açıyla bakmak zorunda. Zaten biraz ilgilenen insan görecektir ki insanların hergün tükettiği çoğu şeyden zararlı değil. Sonra kararı kendisi verecektir.

Kaldı ki bu normal bir doktor. Sporcularla çalışan bir tıp insanı değil sanırım. Öyle olsa işin boyutu çok farklı olur ve çok daha iyi yorum yapabilir. Burada hata haberi hazırlayanlarda ben olsam normal bir doktor sonrada sporcularla çalışan bir doktor çıkartırır ona göre yorumlatırım ikisinede.

Birde pro sporcuları örnek almıyorum ya hiçbir şekilde dediğin gibi hepsinde her numara var. Ben bizim salonda hormon takviyesi kullanmayan bir tane antrenor görmedim kaldı ki full emekli salonu ona rağmen öyle yani ahah. Böyle gençlerin takıldığı bir salonda değil. Bodybuilding konseptinde bunlar çok normal.

Ben zaten 1-2 sene daha drug ve supplement free olarak inşa edebileceğim max kas kütlesini inşa edip sonra yogaya filan yönlenirim. Şu aralar zaten istasyon çalışıyorum çünkü kondisyon 0 yağ çok güç yok :)
Sosyal ağlarda paylaş

soris bide kasların gelişmesiyle her zaman büyük kütle artışıyla olmuyor. Örnek verdiğin kişi bilek güreşcisi. Böyle birinin vg ci bir antrenman yapıp agir katabolik reaksiyonlarla ugrasmasi gerekmez. O yüzden o kadar proteine ihtiyac duymayabilir.
Protein tozunun ticari kaygılar yüzünden bu kadar reklamının yapılıp her salona gidenin eline birer kutu verilmeye calisilmasi falan b.kunu cikardi tabi haklılar o konuda. Ama bu doktorun dedikleri de çok tutarsız. Çok fazla proteinin kan ph degerini bozdugu buna bagli olarak fazla mineral kaybı vs yasaniyor bunların test sonuclarına ulasmak kolay. Bunları falan söylese fazla protein tüketimi sagliksiz sonuclar yaratır whey le bu dozu kolayca asabilirsiniz falan dese sıkıntı olmayacak zaten. Adam kalp yetmezligine kadar götürdü protein tozunu.

o yaslaninca sıkıntı oluyor dedigi sanıyorum yıllardan beri geleduran şehir efsanesi. yaşlanınca o kaslar sarkar mantıgidir.
Sosyal ağlarda paylaş

Nekro said:

soris bide kasların gelişmesiyle her zaman büyük kütle artışıyla olmuyor. Örnek verdiğin kişi bilek güreşcisi. Böyle birinin vg ci bir antrenman yapıp agir katabolik reaksiyonlarla ugrasmasi gerekmez. O yüzden o kadar proteine ihtiyac duymayabilir.
Protein tozunun ticari kaygılar yüzünden bu kadar reklamının yapılıp her salona gidenin eline birer kutu verilmeye calisilmasi falan b.kunu cikardi tabi haklılar o konuda. Ama bu doktorun dedikleri de çok tutarsız. Çok fazla proteinin kan ph degerini bozdugu buna bagli olarak fazla mineral kaybı vs yasaniyor bunların test sonuclarına ulasmak kolay. Bunları falan söylese fazla protein tüketimi sagliksiz sonuclar yaratır whey le bu dozu kolayca asabilirsiniz falan dese sıkıntı olmayacak zaten. Adam kalp yetmezligine kadar götürdü protein tozunu.

o yaslaninca sıkıntı oluyor dedigi sanıyorum yıllardan beri geleduran şehir efsanesi. yaşlanınca o kaslar sarkar mantıgidir.

Valla işte ben aynı senin dediğin gibi anladım adamın konuşmalarından.
O kalp yetmezliğine kadar götürmeside anladığım kadarıyla zaten iç organlarında rahatsızlık olanların birde buna ilaveten aşırı protein tüketmeye başlamasıyla olabilecek şeyleri kast ediyor sanırım ben öyle anladım orayı.
Yaşlanınca kas sarkıyor olayını dememiştide ünlü bir tane bodybuilderın adını söylemişti işte yaşlılık döneminde karaciğer problemleri yaşadığından filan bahsetmişti de pek dikkat etmedim açıkcası.
Birde herşeyden öte vücudu dinlemek herşeyden önemli. Vücut onun sinyalini veriyor protein istediği zaman zaten belli. Kişisel görüşüm her antrenman gününde protein tozu içilmesinin öyle abartıldığı gibi bir zararı olmadığı ama çokta masum olmadığı bununla birlikte birçok protein tozunun içinde proteinin dışında birsürü şey olduğu. Toksik yükünün fazla olduğu ve çok gerekli olmadığı.
Bence bir protein tozuna hormon takviyesi gören kişinin çok ihtiyacı olduğu onun dışında zaten normal vücut dengesi içinde ne kadar proteine ihtiyacı olabilir ki bir insanın?
Yani toplamda inşa edebileceği kas kütlesi belli. Anlık olarak inşa edebileceği kas kütlesi belli.
Ama hormon takviyesi alan adam ihtiyacı olan proteini yiyerek hiçbir şekilde alamayacak onun için kullanmalı ki kullanıyor zaten.
Onun dışında profesyonel sporcular kullanıyor ki çok ağır idmanlar yaptıkları için çok gerekli ve pratik onlar için.
Onun dışında iş hayatı yoğun geçen spora çok az zaman ayırabilen yemeğini kolayca hazırlayamayan yemeğini biraz geç hazırlama şansını kazanmak için antrenmandan sonra protein tozu içen bir kitle varki bunlar en mantıklı en makul kitle ki paticiğin çoğuda bu kitleden. Onun için bence hiç alınmasınlar bu doktorun dediklerine.

Esas sorun protein tozu aldım tamam o zaman et yememe gerek yok diyen yaz geliyor kas yapalım aga diyip direk mayısta salonlara damlayıp pazarlamacı antrenörler tarafından yolunan sıradan normal insanların durumu.

Bu işin referans noktası şu. Bu iş görüntü için mi yapılıyor?
Yoksa sağlık için mi yapılıyor?
Görüntü için yapılıyorsa herşey mübah. Hormon takviyeleri normal zararsız besin takviyeleri, termojenik yağ yakıcılar, yasaklanmış ilaçlar vs vs hepsini kullansınlar.
Fakat sağlık için yapılıyorsa o besin takviyeleri bile ağır toksik maddedir. Onlar kullanılmadanda kas kütlesi inşa edilebilir ki old school bodybuilderların zamanında hiçbirşey yoktu herşey normaldi fakat onların zamanında gıdaların besin değeri daha yüksekti :)
Sosyal ağlarda paylaş

Soris said:
Bu işler tamamen ticaret. Günlük şu kadar protein almazsanız ölürsünüz yamulursunuz geberirsiniz balon gibi sönersiniz i dayıyorlar yıllarca sonra soluğu protein tozu alırken buluyorsunuz. Gerek varmı? Doğru beslenen için gerek yok bence.

o sence işte. ama öyle değil. istisna da çok var. ha bana göre de supplement çocuk tesellisi. olay steroid body buildingde. ama dediklerin ticari ıyk vıyk falan değil. gnc ticaridir gerisi değil fdg
Sosyal ağlarda paylaş

Osie16 said:

O kadar beyazımki mecburen biraz kararttım resmi eheh
koltuklardan beni tanıyanlar olucaktır lOOOL

Orta düzey beslenme, bok gibi bir uyku düzeniyle bu kadar oluyor.

Sırt pozunu veremedim resmen,kolları sıkamadım falan.. İyi bir poz yakalayınca tekrar eklerim

nasıl sırt pozu olm o

böyle sıkacan http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/556181_10151758699225301_1254978871_n.jpg :P dsaf

valla zor ya bunu vermek. ben mesala tam anlamıyorum nereyi sıktığımı. öne doğru verebiliyorum arka şişirme de verebiliyorum. şunu yapamıyorum. flex baba baya sağlam yapıyo bunu bi vidyosunda var
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...