Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut Geliştirme

AthleT

Öne çıkan mesajlar

Killer said:

Perfectionist said:

Close grip bench press
Skullcrushers
V-bar Pushdown
Cable Kickback

v'lisini hiç denemedim de geçn bilenmiştim. ne fark var tam olarak

bide onları yapıyorum zaten ya atraksiyonlu bişey söyelyin dfg

atraksiyonlu bişey söyleyeyim o zaman farklı. power rackin altına sehpa çekiyosun. rackin demirini bench pressin sadece üst kısmını yapabilcek kadar ayarlıyosun. bara hayvan gibi ağırlık koyup lockout

birden fazla izolasyon hareketi girmek fazla bence
Sosyal ağlarda paylaş

İstasyon çalışmasına başladım.

http://www.nerdfitness.com/blog/2009/12/17/advanced-body-weight-workout-warning-this-will-kick-your-ass/

şu programı yapıyorum yalnız one legged squat ı yapmıyorum birde dips pull up chin up ı ağırlıklı makinede yapıyorum. çünkü daha kilom çok ve gücüm yok. Ona rağmen bile 3 istasyonu yarım saatte bitirebildim ama bitirince mükemmel hissetmeye başladım.

Yağ yakmak ve güçlenmek isteyen herkese öneriyorum bu çalışmayı.
Sosyal ağlarda paylaş

araya giriyorum :(

binikiyuz kalorilik diyetim fena gitmiyor gibi, uc haftada gobegin yanlari baya inceldi ustundeki yag azaldi yoklayinca daha sert, vucudun kalani iskeletor gorunumunden kurtulup eski daha yapılı haline donmeye basladı bir de kilomu gorebilecegim bir tarti olsa ne ala olacak falan fesmekan da

programı az adam etmek lazim sanirim, usttekilerden de ilham alarak duzenkiyordum da haftasonu salona gidemiyor olmak baya bozdu programımı

iki gun soyle geciyor :

1:
hyperextension
bench press
incline dumbell flyes
barbell veya dumbbell shoulder/arnold press(idi sanirim adi), o gun ilk elime hangisi gecerse
dumbbell lateral raise

2:
squat iki set agirlikla son set vucut agirligi fazladan 6 tekrar
ayakta dambılları tutar vaziyette bir sag bir sol kol ful artı ful range of motionli curl, adini unuttum
oturarak triceps curl
chinup falan deniyordum da onu birakip reverse pullup yapacagim sanirim, arkam disimda her yerim calisiyor lol

her ikisi icin de :
plank
side plank
incline crunch

bu iki gunu haftaiçi ikiser kez tekrarliyorum gidebildiğim vakitler

sadece haftaici agirlik calisabiliyorum, tamam budur diyecegim program olursa haftaiçi 1 gun dinlenme olmak suretiyle 4 kez salona gidebilirim

haftasonu sokakta insanın az olduğu ve yağmur yağmayan bir vakit denk getirirsem sokaklarda yuruyebilirim sanirim, ctesi veya pazar hafif kosu hatta hiit deneyecegim 30 sn/2 dk ile baslayip dozu arttirarak

ne onerebilirsiniz program icin ?

ha beslenmeye dair ufak bir seyi unutuyordum

haftada 1 gun 2k kalori gunu, brovni sushi falan ile kendime kucuk suprizler yapiyorum

178 boy 75-85 arası ne oldugunu su anda maalesef bilemedigim kilo icin dedigim gibi 1200 kalori

bunun 90-130 gri protein, 2-3 ogune dagitmaya gayret ediyorum
yağ/karb oran tam yok da

gunde bir yarim bagete denk ekmek yiyorum sanirim en az (~210 kalori, cogu karb)
patates matates hic almiyorum hep et sebze isyerinde
evde de humus/az yagli peynir meze olarak etlerin yanına, soslar domates sosu vs cok kalorifik biseyleri yok gibi
meyve genelde en kotu 2 gunde bir cilek blueberry falan yiyorum aksam agzimda biseyler olsun diye

devam mi oranları degistireyim mi hm ?
Sosyal ağlarda paylaş

row öneririm. bi de hyperextensionu tahminimce çoğunuz yanlış yapıyorsunuz. ona bi açıklık getireyim.

dizleriniz hafif kırık olacak yaparken. böylelikle hamstringler güzel çalışıyor ve dizin arkasında ağrı olmasını engelliyor. dizi kırmadan yaptığımda ağır kilolarda dizin arkası ağrıyor, birçok kişi şikayet etti bundan.

bu hareket zaten bel hareketi değil. hamstring + glute + bel hareketi. bel sadece stabilize ediyor. omurganız sabit kalsın
Sosyal ağlarda paylaş

ya şimdi şuunn için sordum. yok kanser manser ık bık diyolar ya. hoş bizim "İLAÇLAR"a da öyle diyolar ama tabi onu araştırdım ettim. yine bi ön bilgi alayım. biraz baktığımda cilt doktoruna danışılması gerektği yazıyo doğal olarak. e girme der o dfdf. doktorlara sorsan body building de yapma dicek. neyse 2. olarak alıştırmak gerekiyo vücudu. ilk girdiğinde çat diye 15+ falan yapmıcan. 3,5,10,15 gibin gibin. zaten 1 2 seanslık girerim heralde çok düşünmüyorum. ama sıkıntı yaratıcaksa sonradan değmez
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...