Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Minecraft #2

Sam

Öne çıkan mesajlar

abi server bonuslu şeyler çok iyi oluyor. mcmmo falan fardı bi ara kazdıkça kazman gelişiyordu drop artıyordu falan. böyle işsizliği kolaylaştırıcı şeyler iyi.

fukuşima yapıcaz diye kasmayın. millet girsin oynasın öğrensin. clienti kuran gelsin ki kalabalık muhabbet dönsün. misafirliğe gidelim. blizzard yıllarca wowda bunun ekmeğini yedi cartoon grafik diye taşak geçtik ama adamlar haklı.
Sosyal ağlarda paylaş

valla benimde sucum var mod konusunda ben gazladım cantugu ama cok sey kacırıyor minecraftı seven pati tayfası modlardan korkarak. önceki postlarda yazdıgım pluginlerin tamamı server sided oldugu icin oyunu kuran girebilir direk.

ha catzenin cekti gitti dedigi de modpack persembe günü kuruldu, cuma ve cumartesi günü kardeşimin düğünü vardı haliyle giremedim birkaç gün. fırsat buldugumdada kimse kalmamıştı zaten heh
Sosyal ağlarda paylaş

Catze said:

buna benzer bişi demiştim ben de işte, dungeonlar fln olsun farklı yaratıklar, farklı droplar, heyecanla gidelim, kısacası ultima gibi bişi olsun, eğlenceli olabilir.

abi bu yapılabiliyor olsa niye yapmayalım ? pluginler aşırı kısıtlı bu tür konularda. kesinlikle yeni bir block ekleyemiyorsun server side olarak, yeni dungeon yaratık drop falan filan hicbiri olmuyor. olması icin mutlaka client side modlara ihtiyacın var. dün hazırladıgım bir pakette mesela 50+ yeni yaratık ekleniyor yepyeni cok farklı bir dünya ekleniyor nether portalı gibi bir portal ile gittigin. bildigim 5 tane yeni boss var ender dragon gibi. mazelar var içerisinde chestler olan bosslar olan, nebilim oyundaki köylüler gelişiyor evlenip cocuk yapabiliyorsun sonra cocuguna görev veriyosun tarla ekip biçmek yada hayvan bakımı gibi.
yani bu saydıklarımı okuduysan ve agzın sulanmıyorsa bişey diyemem aynen vanilla minecrafti oynayın :)
Sosyal ağlarda paylaş

e bunlar güzel zaten de, guide gibi bişi lazım bunları kurmadan önce ya da daha önce yaptığınız gibi bi sürü mod u bi kere de kurmayın öğrene öğrene oynayalım, yeri kazıosun bi copper çıkıo başka mod un parçası, başka yeri kazıosun farklı stacklenen bi başka copper çıkıo o da başka bi mod un haliyle bu ney yaaa diyip sıkılıosun, bu arada trip atmadım ben :D ciddi yapma bana sdfsdfsda
Sosyal ağlarda paylaş

hayır zaten mod isteyen adam birinin ağzına bakmaz açar wikisi vardır okur öğrenir. ilk minecraft yüklendiğinde dağ biti gibi genklendim ben. sonra açtım wikiye baktım ekmek yapıyormuşuz torch yapıyormuşuz dedim. bu bilgiyi birinin ağzına vermesi hem zevksiz hem de saçma yani.

biz nerde beceremiyoruz biliyor musunuz. sınır veriyoruz kendimize. sonra o sınır içinde yapılacaklar bitti mi boşluk oluyor. sınır olmayınca da açık chest görünce cebe indirenler oluyor. sorun orda esasen. yoksa işin bitmez. herkes ev yapsa mesela NEREYE SIŞÇACAĞIZ diyip lağım yapılıyır ortak. ne biliyim kilise yapılır sinema yapılır.

hayal gücü abi. sınırlamayın kendiniz. ev yaptık bitti. kale yaptık bitti değil. zamanınınz oldukça hayal gücünüzü build edeceksiniz.

ben moda da karşı değilim mesela. creature arttıran ya da evreni meraklandırıcı modlar çok mantıklı. nasıl modlar bunlar? minecraftın yapısına ters olmayan şeyler. mesela dev ağaçlar, nether gibi farklı bir dünya, minesharftın haricinde bulunabilecek yapılar. bunlar hep ileride geliştiricilerin oyuna ekleyebileceği şeyler. ama modlayarak sen geliştiriyorsun oyunu.

ha bi de kastırmasın
Sosyal ağlarda paylaş

hacılar diyorum işte bi packta karar kılınsa ona göre video cekicem ki daha önce yaptım bunu. ha videoyla da mı yapamadınız gelin abi bana teamviewerdan baglanıp hallediyorum 2dk da bunuda kac kisiye yaptım yani. ama siz yardım istemedikçe edemem malesef tek tek herkese gidip haci becerebildinmi yapamadıysan ver ben yapim diyemem. dediğim gibi tech mech degil content modu yapılır, ona göre bi tuto cekerim veririm buraya catır catır oynarız.
tabi renin dedigi gibi hayalgücümüz sınırlı yine kutu evini yapıp bitirip üstüne seti cektikten sonra trolle, griefe baslayan insanlar olucak. onların önüne gecicek bir moderatore de ihtiyac var serveda zira owner pek aktif olamıyor. (benden istemeyin herseyle ugrasısım moderatorluk yapmam hah)
Sosyal ağlarda paylaş

server ci ci bu arada.

ya bence minecraft sağlıklı çünkü içindsfgömb

multiplayer oynuyorsam tek derdim istediğimde iletişim kurmak, sosyalleşmek, birlikte birşeyler yapmak etmek. o yüzden server kalabalık olmayacaksa dert değil şahsen şu mod bu mod var.

yinede mod kısmına gelirsek; mod kısmı kademeli eklenebilir. endgamede baymış oyuncuya expensionla yeni content verir gibi vericeksin usul usul modu misal. onun dışında dünyayı keşke yönelik modları koyun tabi abi. şu anlattığınız mmolu mod fln direk ıslattı beni.
Sosyal ağlarda paylaş

Promenader said:

serveri kırmayın lan, kırıcaksanızda save atın. content bitti yada kimse bi bok bilmiyoda çok kekoca lan. kimse bilmiyosa bendeki nano saberla lazer ne o zaman lel.

[hr]

balkons weapon modu ekleyin lan tüftüf var modda. yada musket yapıp dust2 oynarız.

haci yanlıs anlama da nei varken tonla wiki varken su mod komünündeki en eski itemlari yaptın diye millete keko demek biraz sacma olmus
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...