Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sigaraya 1,5 lira zam

odullusoru

Öne çıkan mesajlar

vaperon said:

Bir gazeteci de çıkıp bu sefer kimleri zengin edeceksiniz diye neden sormuyor ya da soramıyor?

zengin olanlar değişmiyor ki aynı zenginler biraz daha zengin oluyorlar.

akp sağolsun halkın sağlığını zamlarla koruyorlar,kriz yok yola devam.
Sosyal ağlarda paylaş

konu sigara olunca sonuna kadar ak partinin, hukumetimizin ve sayin basbakanimiz recep tayyip erdoganin yanindayim! adam yerden goge kadar hakli, uste para verip sagligini boz sonra devlet baksin, bide cari acigi genislet

zevk diil bisi diil, bagimlisin iste ayni eroinman gibi, oda zararsiz oldugunu, yanlis anlasildigini filan soyliyor sorunca

kendimi bildim bileli anneme dil doktum, son zamda sinirlenip birakti 3 hafta basinda bekledim, icmesine izin vermedim su anda sigara icen arkadaslarinin evine gidemiyor kokudan, bende boyle les gibimi kokuyrodum ya, neden almiyordum o kokuyu filan diyor

kisacasi allah zeval vermesin hokumetimize
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

konu sigara olunca sonuna kadar ak partinin, hukumetimizin ve sayin basbakanimiz recep tayyip erdoganin yanindayim! adam yerden goge kadar hakli, uste para verip sagligini boz sonra devlet baksin, bide cari acigi genislet

zevk diil bisi diil, bagimlisin iste ayni eroinman gibi, oda zararsiz oldugunu, yanlis anlasildigini filan soyliyor sorunca

kendimi bildim bileli anneme dil doktum, son zamda sinirlenip birakti 3 hafta basinda bekledim, icmesine izin vermedim su anda sigara icen arkadaslarinin evine gidemiyor kokudan, bende boyle les gibimi kokuyrodum ya, neden almiyordum o kokuyu filan diyor

kisacasi allah zeval vermesin hokumetimize

Bu mantıktan nefret ediyorum.Sigara kullanan insan zaten zararını bile bile içiyor ayrıca fahiş vergilerle birlikle satın alıyor paketini senin dediğin araba kullanmıyorum benzin fiyatının önemi yok gibi bir şey.Toplumda ki her birey kendi kararını verebilir.Devletin bizim sağlığımızı düşünmesine gerek yok bence tinerci nesil yetiştirmek istemiyorlar ondan kaynaklı :(
Sosyal ağlarda paylaş

sigara icen tek zarari kendisine verse dedigin dogru olucak, birde havayi kirletiyor, kendi filtre ile icerken etrafindaki icmeyenleri zehirliyor

alkol konusunda vergiye ne kadar karsi isem sigar akonusunda o kadar arkasindayim, alkol bide en azindan kafa yapiyor, sigaranin herhangi bi faydasida yok, keyif desen keyif degil bagimlilik tamamen
Sosyal ağlarda paylaş

Peki madem ama bence hala savunulacak bir tarafı yok.Sigara içicilerin sigara içebileceği alanlar yeterince kısıtlandı.Sigara içen adam allahın barzosu olmadığı sürece çevresinde ki insanlara da dikkat eder.Mesela antreman çıkışı çok zararlı bir şey yapıyorum.Hemen sigaramı yakıp banka oturuyorum eğer yanıma sigara içmeyen birisi gelir oturursa hemen kalkıyorum ve muhabbete ayakta devam ediyorum.Hava kirletme bu işin sadece bahanesi olabilir.Aynı görevi benzinde gayet fazlasıyla yerine getirebiliyor.Alkol ve sigara kullanıyorum mesela alkole karşı olan birisi de şöyle bir bahane sunabilir çünkü adam alkolden nefret ediyor ve gereksiz görüyor.Adam içiyor sokağa kusuyor.Sarhoşken araba kullanıp trafik kazalarına neden oluyor.Kendini bilmez bazı sarhoşlar yüzünden yolda rahatça yürüyemiyoruz vb vs bunlar artırılabilir örnekler

“Önce sosyalistleri topladılar; sesimi çıkarmadım. Çünkü ben sosyalist değildim.
Sonra sendikacıları topladılar; sesimi çıkarmadım. Çünkü sendikacı değildim.
Sonra Yahudileri topladılar; sesimi çıkarmadım. Çünkü Yahudi değildim...
Sonra beni almaya geldiler... Benim için sesini çıkaracak kimse kalmamıştı." bu sözü çok seviyorum
Sosyal ağlarda paylaş

vaperon said:

Bir gazeteci de çıkıp bu sefer kimleri zengin edeceksiniz diye neden sormuyor ya da soramıyor?

bir krizin geldiği açık bir durum gerek vergilere yakıta yapılan zamlar , gerek kentsel dönüşüm projeleri , gss yasası falan bunlar akp hükümetinin kriz karşısında aldığı önlemler gibi geçen başbakanın teyet geçti dediğinde Türkiye yüzde 8 küçülmüştü ama kurtarmışlardı bir şekil paçayı bakalım şimdi nasıl olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...