Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dota 2

GERGE

Öne çıkan mesajlar

Red said:

botlar easyde tokatlıyor beni sdfs

baya unutmusum ya.böyle olmazsa olmaz denilen püf noktaları var mı

skiller vs çözülür zamanla da.mesela başlangıçta ne alınmalı fln.item konusunda bilinçli olmak lzm

birde brightness neden calısmıyor ?
aynı dertten başım ağrıyodu. hangi skill'i maxlayım ne alayım falan diye. sonra baktım şöyle bişey varmış. yardımcı oldu bayağı.
http://www.dotafire.com/
Sosyal ağlarda paylaş

Oyundan biri ilk dakikalarda tamamen çıkarsa ekranda yazıyor zaten Game is now safe to leave NO stats will recorded tarzında. Böyle olduğunda abandon olmadan oyundan çıkabilirsiniz ne win ne lose yazar. Oyunun ortalarında biri çıktığında oyun Safe to leave olur. Yani oyunun sonucu statlara geçer ama 4v5 3v5 oynamaya devam etmek zorunda değilsinizdir isterseniz çıkabilirsiniz.

Item konusunda başlangıçta alınacak itemlar çok önemlidir bu konuda dikkat edin +1 stat bile size first blood kazandırabilir, hayatınızı kurtarabilir. Başlangıçta şöyle bir analiz yapmak lazım: benim herom nedir ona ne lazımdır? Hangi lane e gideceğim o lanede ne gerekir? Karşıma hangi hero gelebilir?

Örneğin karşı takımda pudge varsa %90 mid gidecektir ve yine %90 bottlela başlayacaktır ya da ilerleyen vakitlerde alacaktı. Örneğin bu durumda takımda support almamışsa ward almak çok işinize yarar çünkü pudge a rune bırakmazsanız pek bir işe yarayamaz. Yine pudge üzerinden örnek vermek gerekirse siz pudge oynuyorsunuz diyelim başta alacağınız 3 adet branch mana poolunuzu arka arkaya 2 kere hook atabilecek oranda yükseltir ki oyunun başında bu önemli bir avantajdır.

Son olarak oyunun başında hiç bir şeyin recipeini almamaya çalışın. Örneğin bracer yapacaksanız gidip 170 goldu herşeye +1 stata vermeyin onun yerine 53 golda alacağınız 1 branch de bu işi görecektir.

Ya da karşınızda çok skill spamleyen bir hero varsa örneğin Mortred bol bol dagger atiyorsa hemen magic stick alın falan

not: Son zamanlarda oyunun tavsiye ettiği itemlara bir göz atıyorum genelde mantıklı itemlar tavsiye ediyor ama yine de bu konuda esnek olun

Oyunlardaki noob olayı için de:

Oyunlar; easy, medium, hard olmak üzere 3 seviyeye ayrılıyor. Hangi seviyede oyun oynayacağınız sizin WIN sayınıza göre belirleniyor. Örneğin benim 100ün üzerinde WIN'ım var bu yüzden tek başıma oynadığımda büyük çoğunlukla medium oyunlara denk geliyorum ama arkadaşlarımın win sayıları 30larda onlarla oynadığımda da büyük çoğunlukla hatta %99 easy oyunlara giriyorum. Nooblardan yakınmakta haklısınız bu seviyeyi geçmenin tek yolu WIN sayınızı artırmak. Tek başınıza oynarken bu durum biraz zor olabiliyor
Sosyal ağlarda paylaş

Item olayı oynaya oynaya. Ben ilk oynadığımda random oynuyordum ama bir arkadaş anlatıyordu bana ve cafe içi ağdan oynuyorduk. Random oynuyordum ki her heroyu çat pat bileyim. Zamanla hangi itemlar var öğrendim. Itemları ve heroları bilince. Karşıdaki herolara ve kendi herolarına göre bir item setup kuruyorsun. Battlenettede oynadığımda da başlarda suppport alıyordum sonra tank carry öğrendim.

Dota 2'de daha rahat tabi. Iteme sağ tıklıyorsun o itemla hangileri birleştirilir gösteriyor. İngilizce yoksa item ve skiller türkçe açıklama vs. Oyun izleme olayı var oda baya faydalı olur heralde yeni başlayanlara.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...