Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

SPEAK TL Turkcell Kampanyası

BlackLabelSociety

Öne çıkan mesajlar

dün aradılar 0532 755 44 44 numaralı telefondan.

bi dolu şey anlattı yok işte kombaranızda birikmiş puanlar var bilmemne ne ara kombaraya üye oldum anlamadım zaten. işte 69 tl 2 yıllık pakete kaydolursanız her yüklemede hediye kazancaksınız falan dedi ee dedim iyimiş sonra?

kredi karı numaramın ilk ve son 4 hanesini okudu ve doğrumu diye teyid ettirdi. aynı şekilde son kullanma tarihini de teyid ettirdi. ardından CV numaranızın nedir diye sordu bende ortadaki sayıyı değiştirip söyledim işkillendim çünkü telefonda niye veriyim kredi kartı bilgilerimi diye.

soracağım şey; nedir arkadaş bu speak tl? dolandırıcı mıdır nedir? buna benzer şekilde birkaç ay önce aramıştım çok abi kanka muhabbeti yapan bi elemanın suratına kapadıktan sonra turkcelli arayıp şikayet etmiştim verdikleri yanıt

o firma turkcelle çalışan yan bir firmadır şikayetleriniz bizi bağlamamaktadır

hönk? nası bağlamaz !? adamın biri turkcellin yan firmasında çalışıp beni arasa ana avrat dümdüz gitse seni bağlamayacak mı? anlamış değilim..

herneyse cevaplarınız bekliyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Karttan para çekebilmek için CVV ve kart son kullanım tarihine de ihtiyaçları var. Son kullanım tarihini bir şekilde tutturabilirler cünkü genelde kartlar 4 yıllık olurlar. 10/2014 7/2013 gibi kasarak bulabilirler. Adamlar sağlamsa CVV'yi de deler geçerler de sanmıyorum ki adamlar hem hırsız olsun, hem turkcell'le bağlantısı olsun, hem seni merkezin numarasından arasın, hem de bilgilerini bilsinler. Pek telaş yapmaya gerek yok ama dikkatli olmakta fayda var.

Fazla gerildiysen Turkcell'in müşteri hizmetlerini arayıp kurcalayabilirsin bence. Böyle böyle kart bilgilerimi paylaşmışsınız gibi sorabilirsin bi daha. Bizi bağlamaz hacı derlerse dava açacağım benim bilgilerimi nasıl aldınız rörörö falan de.

Ha benim asıl merak ettiğim adamların senin kredi kartı numaralarını bilmesi. Farzedelim herşey gerçek, arayan Turkcell işte paket kakalamaya çalışan hizmetlileri var, senin kredi kartını nerden bulmuşilar hacı? sen ne ara verdin?
Sosyal ağlarda paylaş

liberal said:

Karttan para çekebilmek için CVV ve kart son kullanım tarihine de ihtiyaçları var. Son kullanım tarihini bir şekilde tutturabilirler cünkü genelde kartlar 4 yıllık olurlar. 10/2014 7/2013 gibi kasarak bulabilirler. Adamlar sağlamsa CVV'yi de deler geçerler de sanmıyorum ki adamlar hem hırsız olsun, hem turkcell'le bağlantısı olsun, hem seni merkezin numarasından arasın, hem de bilgilerini bilsinler. Pek telaş yapmaya gerek yok ama dikkatli olmakta fayda var.

Fazla gerildiysen Turkcell'in müşteri hizmetlerini arayıp kurcalayabilirsin bence. Böyle böyle kart bilgilerimi paylaşmışsınız gibi sorabilirsin bi daha. Bizi bağlamaz hacı derlerse dava açacağım benim bilgilerimi nasıl aldınız rörörö falan de.

Ha benim asıl merak ettiğim adamların senin kredi kartı numaralarını bilmesi. Farzedelim herşey gerçek, arayan Turkcell işte paket kakalamaya çalışan hizmetlileri var, senin kredi kartını nerden bulmuşilar hacı? sen ne ara verdin?

işin hiç bu yanına bakmamıştım cidden kart bilgilerime nerden ulaştılar?! ben turkcell ile bile paylaşmadım bunu şimdi boyadım analarını laciverte!
Sosyal ağlarda paylaş

3 ayrı firmayla görüştüm Speak Turkcell, Turkcell, Finansbank

ilk önce Turkcell'i aradım dedim böyle böyle benim kart bilgilerim bi şekilde Speak T.'ye geçmiş ne iş? efendim speak T. bizim ile çalışan bir firmadır yaptıklarından sorumlu değilizdir bizde kart bilgileriniz yoktur olsa da vermeyiz. nası olur dedim ya sizin adınızı kullanıp para kazanıyo siz de bizi bağlamaz diyosunuz dedim? 'bizle anlaşmalıdır ama sadece kontör yükler kampanyaları bizi bağlamaz, bir bakkal size nasıl tl satıyorsa speak T de bizim için öyledir' pekala..

Speak T'yi aradım dedim kart bilgilerimi nasıl aldınız bu 1, o yapmış olduğunuz aboneliği iptal ediyorum bu 2.
efendim siz muhtemelen daha önce aranmışsınızdır o arama da vermişsinizdir. ben ihtimaller üzerinden konuşmuyorum aklı başında birisi telefonda CV numarasına kadar bilmez ancak siz her detayı biliyosunuz üstelik bi de beni bilerek farklı verdiğim CV numaramdan ötürü eminmisiniz diye sorguluyosunuz dedim. efendim biz turkcell adına çalışan devletin numara tahsis etmiş olduğu bir firmayız dedi. kim olduğunuz beni bağlamaz kaldı ki turkcell bile sizi bir bakkal ile aynı sıfata koyuyor siz nasıl ve nereden kart bilgilerime ulaştınız dedim. evirdi çevirdi cevap veremedi. o kart bilgilerimi sileceksiniz yarın arayıp teyid edeceğim hem aboneliğimi hem kayıtlarımı bu yasal bir suçtur davalık olsanız içinden çıkamazsınız diyip sinirle kapattım.

ardınadn finansbankı aradım durumu izah ettim (kaldı ki bilgi güvenliği için en çok bankaya güvenirim) biz kesinlikle bilgi paylaşmayız internet alışverişlerinden edinmiş olabilirz dedi. ben de bu kartı iptal edin yerine farklı numaraya sahip aynı hesaplı bi kart gönderin dedim kısacası kartı iptal ettim.

özet: speak T turkcell tarafından bakkal muamelesi gören banka bilgilerinizi aşıran bir firma

Turkcell ne yaptığını bilmeyen üzerinden parazit gibi nemalanan firmalara eyvallah diyen bilgi güvenliğini sağlayamayan ve teknosa gibi abi bizi bağlamaz diyip işin içinden çıkan bir firma

finansbank 2 dakikada güvenlik amacıyla yeni kart gönderen bir banka
Sosyal ağlarda paylaş

Bu kontör yüklicez firmalarından çok var, yalvar yakar sümük gibi yapışıyorlar insanlara telefonda özellikle orta yaş ve üstü insanlara bir ayrı askıntı oluyorlar çevremden biliyorum.
Netten alışverişlerde sanal kart kullanmak en güzeli gerçekten, ben de çok kullandım normal kartı, belki yenisini istemem daha doğru olur şimdilerde
Sosyal ağlarda paylaş

anlam veremiyorum şimdi ben internetten alışveriş yaptığım sitelere de mi güvenemeyeceğim. 3 liralık bişe için sanal kart diye yırtınmak ne kadar mantıklı? bence değil. en hayal kırıklığı yaratan konu ise banka bilgilerimin bu kadar alelade ortalarda dolaşması. biri hesabımdan para kullansa finansbank çıkıp banane kardeşim beni bağlamaz diyecek kadar laçka bir ortam var. böyle şeyler çoğu kişinin beğenmediği amerikada olsa adamın kçından şırıngayla alırlar haklarını.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...