Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dinsiz Toplum Düşünülemiyeceği Gibi Din Eğitimi Vermeyen Okul Da Düşünülemez

Butcherofego

Öne çıkan mesajlar

Benim kimsenin acısıyla takıldığım falan yok sadece herşeyin göreceli olduğunu söylüyorum, yani siz kafanıza göre seçtiğiniz şeyleri göreceli olarak alıp size uymayan şeyleri tek doğru olarak seçemezsiniz üzgünüm.

Öyle genel geçer bir ahlak kuramı yok.
Sosyal ağlarda paylaş

ahlak kuramlarindan falan bahsetmiyorum ben.
ahlak kurallari degisir, gorecelidir ok.

ama insanlarin acilariyla tasak gecmek saygisizliktir bunun degisicegini sanmiyorum.

benim dedigim, senin dinle dalga geciliyo, soykirimla gecilmiyo tarzi cumlenle alakaliydi.
2si bambaska seyler.

ha, whiteknightlik pesinde de degilim. isteyen istedigiyle tasak gecsin. yeri gelir ben de yaparim. gotumle de gulerim komik olursa.

bir de Harire katiliyorum.

dasaaa'ya da katiliyorum. yetkili bi abiye benziyo. problem cikarsa ona katildigim bilinsin
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

cetoritto said:

> "olmaz lan, istemiyoruz sizi, desteklemiyoruz yaptıklarınızı-düşüncelerinizi-savunduklarınızı" dediler diye vazgeçmemişler-vazgeçmeyecekler de. neticede tarihi çoğunluklar değil azınlıklar yazmıştır throinecan.

Yenilen pehlivan güreşe doymazmış sonuçta.
Yani o kadar fanatikçe savunuyorsun ki içinde bulunduğun durumun vehametini göremiyorsun.

Forever alone bile seçime girse inan bana Cumhuriyet Güç Birliği'nden daha fazla oy alırdı.

Paticik'ten bile Cumhuriyet Güç Birliğine en fazla 2-3 oy çıkarken bu adam seçime girse eminim paticik'ten gelen oylar yüzleri binleri bulur. Hayatında hiç oy vermemiş ben bile verirdim o derece.. :D

ya bu kafa tam bir aptal kafası, hakaret değil yaptığım tamamen tespit, hayatın boyunca oy vermediğin-vermeyeceğin, hiçbir şart altında aynı duygu ve düşünceleri paylaşmayacağın adamların alacağı ya da almayacağı oy ile dalga geçmek, şaka yapmak zekice bir davranış diyorsan ben aptal olduğumu kabul edeceğim. ama böyle bir şey söylemeye senin bile yüzün olmaz diye düşünüyorum.
sen akepenin tadını çıkar, ben zor olanı yapmaya devam edeyim.
Sosyal ağlarda paylaş

Sufi said:

cetoritto said:

sen ve senin ekolden cevap veremeyeceğim tek bir adam yok şu pati'de de, türkiye'de de, pensilvanya'da da...

eğer laf yetiştirmeyi cevap vermek olarak kabul edeceksek doğrudur. ancak cevap vermek demek böyle bişey değil. kötü niyetle tartışmaya girenden bahsetmiyorum ancak "acaba mı?" diyebilecek kişilerin de biraz olsun kafasında soru işareti oluşturabilmeli cevap diyebileceğimiz şey.

mesela:

a: inanmıyorum ben allah yok.
b: nasıl inanmazsın? varlığını herşey kanıtlıyor.
a: ben bişey görmüyorum.
b: görmek istersen görürsün, etrafımızdaki herşey onun kanıtı.
a: bilemedim. mesela?
b: ya işte bak ahenk içindeki varlık, sen, ben... hepimiz onun birer kanıtıyız.
a: ben kanıt göremedim bunlarda.
b: içinde de hissetmiyor musun varlığını? nurunu görmüyor musun etrafımızda?
a: ...

buradaki arkadaş da kendince cevap veriyor hep. kendisi gibi düşünmeyen için hiçbir anlam ifade etmediği sürece verdiği cevabın hiçbir kıymeti harbiyesi yok. buradaki b kişisi de etrafında ben herkese cevap veririm diye gezinebilir. gezinsin tabi, bize ne.

a:yahu pati'de hemen herkesin yaptığı laf yetiştirmek değil midir?
b:yok canım,ne alakası var?
a:bal gibi öyle,birkaç ekol var, bunların kimisi kuul, kimisi mal, kimisi fetocan, kimisi her şeyi bilen, kimisi aptala yatan...ama neticede hepsi de laf yarışını seviyor.
b:hayır,fetocanlar iyidir.
a:bir de şu var, her türlü hakaret etme özgürlüğüne sahip olduğunu düşünen insanlar aynı şekilde karşılık aldıklarında çıldırıyorlar.
b:örnek ver.
a:ben ve benimle otu,boku tartışan herkes. onlar kendilerini bilir.
b:yok, sen çok kılsın bir kere.
a:bir de birkaç tip var, hem benim yazdıklarımı önemsemiyor görünen, her fırsatta bana türlü terbiyesizlikler yapan ama aynı adamlar bir bakıyorum kendileri ile ilgili-ilgisiz konularda zart diye gelip bana bir şeyler yazıyorlar, bir şeyler demeye çalışıyorlar.
b:yoo, yanılıyorsun...
a:B)-
b::S
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Çetin abi iyi hoş diyosun da, güç birliği aday çıkarıcak barajı geçecek falan diyodun geçmezse yazmam falan demiştin hatta. Onu napıcaz? Niye bu kadar sarıldın bu güç birliğine?

geçmezse yazmam dediğim satırları göster bakalım.
inanmak başarmanın yarısıdır sigılcık (ulan tamamen aynı niyetle sam'a yazdığımda banlanmıştım he sona eklediğim cık,cik eki yüzünden),biz inandık ama başaramadık. sağlık olsun.
izmir'e gittim, istanbul'un her yerini gezdim seçim döneminde. halkımız tabi yanıltıyor insanı. izmir'in bir ucundan bir ucuna 10 bin kişilik yürüyüş yaptık, izmirlilerin coşkusu bize milletvekilliği kesin dedirtmişti ama işte izmir'de başka şeyler var. doğu perinçek'in karşısına mustafa balbay'ı, komutanımızın karşısına uğur mumcu'nun karısını koyan gandi kemal (çok küfür yedi eminim 12 hazirandan bu zamana)karıştırdı izmirli cumhuriyetçilerin kafalarını. yine de 1. bölge de 15 bin oy, 2. bölgede 10 bin oy...kolay işler değil..ulusal kanal ve aydınlık gazetesi ile adaylarını tanıtan bir hareket, her türlü engellemelere karşın ülkenin bu en vahşi faşist günlerinde bu oyları alabiliyorsa başarıdır. neticede yine seçim olsa yine aynı oyu veririm, en ufak bir tereddüt duymam. bu da sanırım fazla dalga malzemesi oldu burada. cgb adaylarının pek çoğu ile tanışma fırsatım oldu. hepsi de vatansever insanlar. başkaları gibi siyasete para kazanmak için değil ülkeye hizmet etmek için girmek isteyen insanlardı. neyse, ben 12 hazirandan sonra zaten bıraktım bu siyaset ile aktif ilgilenme işlerini. eski defterleri yeniden açmanın anlamı yok.
Sosyal ağlarda paylaş

cetoritto said:

başkaları gibi siyasete para kazanmak için değil ülkeye hizmet etmek için girmek isteyen insanlardı.

Ağzından Atatürk'ü düşürmeyen adamların hepsi ülkeye hizmet peşinde zaten. Yersen..

Ahmet Altan'ın bu Atatürk istismarcılarına verdiği tarihi ayarı meşhurdur.
"Ahmet Altan" said:

12 Mart kesmedi askerleri, dokuz yıl sonra 12 Eylül’ü yaptılar.

Bildirilerde, demeçlerde, emirlerde Atatürk lafından geçilmiyordu, darbeyi Atatürk yapmış olsa bu kadar çok adı geçmezdi herhalde.

Cumhuriyet Güç Birliği'nin yaptığı da buydu. Güya Atatürk'te birleşmişler bu ülkeye hizmet için geliyorlarmış. Zaten insanların %99'u niyetlerini bildikleri için "gelmeyin abi" dedi.

cetoritto said:
neyse, ben 12 hazirandan sonra zaten bıraktım bu siyaset ile aktif ilgilenme işlerini.

abi bu bırakmış halin mi senin?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...