Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Aptal Doktor Grevi

Joker

Öne çıkan mesajlar

Aket-Atum said:

Aslında sadece o noktada biraz haklı olabilir, her ihtimale karşı cep telefonu bilgisi kurumun elinde bulunanlara durumu açıklayan bir sms atılabilirdi.

Gerçi bu sefer de bir önceki gün acile yığılma yaşanırdı.
Tatile gitmemis ki greve gitmis, ayrica bu sefer de ' neden 3 gun once haber vermedin izin almistim isten' der bu kafayla!
Sosyal ağlarda paylaş

1 kişinin aptallığı olduğunu düşünmeniz de priceless . Sanki ilk defa mı doktora kötü muamele yapılıyor?

Olaylar karşısında tepkisiz kalmaya öyle alışmışız ki , uyuşturulmuşuz resmen. Yüzümüze tükürüyolar ' yarabbi şükür ' diyoruz. Çoğul konuşuyorum çünkü toplum olarak bu hale geldik malesef.
Sosyal ağlarda paylaş

1 kişinin yaptığı bu en son olay artık bardağı taşıran değil deviren hamle oldu.

Doktorlara yıllardır neler yapılıyor duymuyorsunuz bile. Anca arada sırada haberlere yansıyor. Çok iyi oldu çok da güzel oldu bu grev. Sanıldığı gibi mağdur edilen kimse de yok. Doktorlar önceden ameliyat tarihi belirlenmiş hastaların ameliyatlarını zaten yapıyorlar, acil servisler ve yoğun bakımlar da zaten çalışıyor.

Gerçekten hasta olmayan halkın doktorların artık kendilerinden kat kat daha önemli ve saygı hakeden insanlar olduğunu anlaması için gerekiyordu bu iş.
Sosyal ağlarda paylaş

Kağıt üzerinde bir fark yaratmasa bile, insanlara belki, bir ihtimal, belki, doktorun önemini anlatır.
Benim ailemde bir sürü doktor var, kimi yaşlı, senelerin tecrubesi, kimi de yeni mezun 1-2 yıllık.

Duyduğum en "vay anasını" dediğim cümlelerden biri, eniştemin "eskiden biz doktorlara saygı duyulurdu, insanlar bize hürmet ederdi, şimdi odama bile ahıra girer gibi giriyorlar, sinirleniyorum"
Sosyal ağlarda paylaş

Deathblade said:

Valla acil durumlar ve yaşlı hastalar dışında bunu yapmaları gerekir bence. Toplumun %75.413 lük bir kesmi aptal olduğu için, doğuda veya batıda farketmiyor.

Doğudakiler cinayeti işlerken batıdakilerde izliyor. Sen, ben, hepimiz.

isin kotu tarafi o aptallik sinirini o kadar cok asmisiz ki adamlar grev yaptigi zaman da yine doktoru sucluyoruz. sekil-1a ornek burda.

yalniz suna katilmiyorum
Aket-Atum said:

Gerçekten hasta olmayan halkın doktorların artık kendilerinden kat kat daha önemli ve saygı hakeden insanlar olduğunu anlaması için gerekiyordu bu iş.

yaptiklari is, evet saygiyi hak ediyo. ama sirf mesleginden oturu kimse +bonus saygi falan hak etmiyo benim gozumde.
isini iyi yapan doktor hak ediyo saygiyi.

gecen sene dislerimi kontrol icin gittigimde hemen firsattan istifade butun 20likleri cekelim seni kesin rahatsiz ederler bunlar diye korkutup 1000 kusur lira fiyat cikaran dentist hanfendi. mis gibi dislerim hala. seni kiniyorum ve sana laflar hazirladim.

Sosyal ağlarda paylaş

Tamam da, doktorluk mesleğinin bir kutsallığı var be.
Ben mühendisim, proje geliştiriyorum, ekibim var, kod yazıyoruz birşeyler. Ben olmasam, en fazla o programlar olmaz.

Ama doktor olmasa?

Ölürüz be!

Adamların olayı, seni hayatta tutmak.

Sağlığın önemi yitirmeden anlaşılmaz, bir gece diş ağrısı çekin nasıl ertesi gün diş hekimine koşarsınız!
Kulak ağrısı ya da hiç yaşadınız mı bilmiyorum, adamı ters döndürür.

Ama yani anlatamadım..
Sosyal ağlarda paylaş

hak veriyorum halk bu olaylardan çok uzak. medyanın ve hükümetin halt etmesi biraz da, çünkü sağlık çalışanlarına şiddet karartılıyor ve meşrulaştırılıyor. bu meslektaşımız ölmeseydi ne yazık ki bunu da duymayacaktınız, çünkü bir kaç hafta öncesine kadar başka bir acil doktoru meslektaşımızı acilin ortasında bıçakla boynunu kestiler, hiçbir haber kanalı ciddiye almadı.

edit: şimdi hükümeti eleştirdik diye ergenekondan gitmeyelim :P
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...