Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kim Sorumlu....

SekerPembe

Öne çıkan mesajlar

Kim Sorumlu?
Ihaleakala Hew Len, Ph.D.
Bugün benimle bu makaleyi okumaya geldiğiniz için çok teşekkür ederim. Minnettarım.
Ho’oponopono ile Öz Ben-lik'i ve 1982 yılının Kasım ayında onu benimle cömertçe paylaşan sevgili Morrnah
Nalamuku Simeona'yı, Kahuna Lapa'au, seviyorum.
Bu yazı 2005 yılında yazdığım not defterindeki düşüncelere dayanmaktadır.
9 Ocak 2005
Sorunlar kahrolası neler olduğunu bile bilmeden çözülebilir! Bunu farketmek ve takdir etmek benim için bütünüyle bir
rahatlama ve sevinçtir.
Varoluş amacının bir parçası olan sorun çözme, Ho’oponopono Ile Öz Ben-lik'in konusudur. Sorunları çözmek için, iki
soru sorulmalıdır: Ben kimim? Kim sorumlu?
Kozmosun doğasını anlamak Sokrates'in anlayışı ile başlar: "Kendini Tanı."
21 Ocak 2005
Kim sorumlu?
İnsanların çoğu, bilim topluluğundaki kişiler de dahil, dünyaya fiziki bir varlık olarak bakarlar.
Kalp hastalıkları, kanser ve şeker hastalığının nedenlerini ve çarelerini bulmak için son zamanlarda DNA üzerinde
yapılan araştırmalar bunun birincil örneğidir.
Neden ve Etki Yasası
Fiziki Model
Neden Etki
Bozuk DNA Kalp Hastalığı
Bozuk DNA Kanser
Bozuk DNA Şeker
Fiziki Fiziksel Sorunlar
Fiziki Çevresel Sorunlar
Akıl, Bilinçli Zihin, olanları ve deneyimleri kontrol eden sorun giderici olduğuna inanır. Ne olduğunu ve neyi
deneyimlediğini kontrol etmektedir.
Kitabı The User Illusion-- Cutting Consciousness Down to Size'da gazeteci Tor Norretranders Bilincin farklı bir
resmini çizer. Araştırmaların, özellikle de San Francisco'daki Kaliforniya Üniversitesi'nden Profesör Benjamin
Libet'in araştırmalarının, kararların Bilinç onları ele almadan önce verildiğini ve Aklın bunun farkında olmadığını,
bunu kendisinin yaptığına inandığını anlatır.
Kalıplar
Doğduğum andan
Öldüğüm ana kadar
Uymam gereken kalıplar var
Her nefesimde solurken.
Labirentteki fare gibi
Önümdeki yol uzanır
Kalıp hiç değişmez
Ta ki fare ölene kadar
Telif Hakkı © 2005-2010 Bingboard Consulting LLC
Sayfa 2 / 8
Kalıp hala kalır
Karanlık duvara çöktüğünde
Ki zaten çok uyuyor da
Çünkü ben o karanlıkta yaşamalıyım.
Tenimin rengi gibi
Ya da yaşlandığım gün
Hayatım kalıplardan oluşmuş
Kontrol dahi etmek mümkün değil.
Paul Simon, Şair
Norretranders, Aklın saniyede milyonlarcasının içinden sadece 15 ila 20 parçalık bir bilginin bilincinde olduğunu
gösteren araştırmadan da bahseder.
Eğer Akıl ya da Bilinç değilse, peki kim sorumlu?
8 Şubat 2005
Tekrarlanan hatıralar Bilinçaltı Zihnin deneyimlediğini zorla kabul ettirir.
Bilinçaltı Zihin dolaylı olarak taklitçi ve yankı yapan hatıraların tekrarını deneyimler. Tamamen hatıraların dikte ettiği
gibi davranır, görür, hisseder ve karar verir. Bilinçli Zihin de, farkında olmadan, zihinde hatıraları tekrar eder. Artık
araştırmaların gösterdiği gibi, deneyimlediklerini dikte eder.
Neden ve Sonuç Kanunu
Ho’oponopono ile Öz Ben-lik
Neden Sonuç Sonuç
Bilinçaltı zihinde tekrar eden hatıralar Fiziki – Kalp Hastalığı
Bilinçaltı zihinde tekrar eden hatıralar Fiziki – Kanser
Bilinçaltı zihinde tekrar eden hatıralar Fiziki – Şeker Hastalığı
Bilinçaltı zihinde tekrar eden hatıralar Fiziki Sorunlar – Beden
Bilinçaltı zihinde tekrar eden hatıralar Fiziki Sorunlar -- Dünya
Beden ve dünya, Bilinçaltı Zihinde, tekrar eden hatıraların yarattıkları olarak ve çok seyrek olsa da bazen esinlenme
olarak yaşarlar.
23 Şubat 2005
Bilinçaltı Zihin ve Bilinçli Zihin, Ruhu da dahil, kendi fikirlerini, düşüncelerini, duygularını ve hareketlerini üretmezler.
Daha evvelce de söylendiği gibi, tekrarlanan hatıralar ve esinlenmeler ile dolaylı olarak deneyimlerler.
Ama bazen de insanların olayları saptırıp kendilerine göre yorumladığı oluyor.
William Shakespeare, Oyun Yazarı
Ruhun kendi deneyimlerini üretmediğini, onu hatıraların gördüğü gibi gördüğünü, hatıraların hissettiği gibi
hissettiğini, hatıraların davrandığı gibi davrandığını ve hatıraların karar verdiği gibi karar verdiğini fark etmek
önemlidir. Ya da, nadiren, esinlenmenin gördüğü, hissettiği, davrandığı ve karar verdiği gibi görür, hisseder, davranır
ve karar verir!
Bedenin ve dünyanın kendi içlerindeki ya da kendilerinin sorunu olmadığını, ama asıl sorunun Bilinçaltı Zihinde
tekrar tekrar oynanan hatıraların etkileri ve sonuçları olduğunu anlamak sorunu çözmede hayati bir rol oynar! Kim
sorumlu?
Zavallı Ruhum, günahkâr dünyamın merkezi,
İsyancı güçlerle çepeçevre kuşatılmışken, neden,
Dış duvarların süsüne harcarsın da her şeyini
İçerde kendini yer durur, yokluğa katlanırsın sen?
Shakespeare, Şair
Telif Hakkı © 2005-2010 Bingboard Consulting LLC
Sayfa 3 / 8
12 Mart 2005
Boşluk Öz Ben-lik'in, Zihnin, kozmosun temelidir. Bilinçaltı Zihnin içine nüfuz eden Tanrısal Zekâdan gelen
esinlenmelerin haberci konumudur.
Bilim adamlarının tüm bildiği, kozmosun hiçlikten meydana geldiği ve geldiği yere, hiçliğe geri
döneceğidir. Evren sıfırda başlar ve sıfırda biter.
Charles Seife, SIFIR:Tehlikeli bir Fikrin Biyografisi
Şekil I
Öz Ben-lik
Boşluk Konumu
Boşluk Konumu
Tekrar eden hatıralar, esinlenmelerin oluşmasına engel olarak Öz Ben-lik'in boşluğunun yerine geçerler. Bunu
engellemek, Öz Ben-lik'i yeniden yerleştirmek için hatıraların Tanrısal Zeka tarafından değiştirilerek boşluğa
dönüştürülmesi gerekir.
“ARININ, silin, silin ve kendi Shangri-la'nızı bulun.
Nerede? Kendi içinizde.”
Morrnah Nalamaku Simeona, Kahuna Lapa’au
Ne taştan kaleler, ne tunçtan surlar,
Ne havasız zindanlar, ne demirden halkalar,
Ruhun gücüne karşı koyamazlar.
William Shakespeare, Oyun Yazarı
22 Mart 2005
Var olmak Tanrısal Zekânın bir armağanıdır. Ve bu armağanın verilmesinin tek amacı, sorunları çözme aracılığıyla
Öz Ben-lik'in yeniden yerleştirilmesidir. Ho'oponopono ile Öz Ben-lik kadim bir Hawai pişmanlık, affetme ve dönüşüm
ile sorunları çözme yönteminin güncellenmiş bir versiyonudur.
Yargılamayın ki yargılanmayasınız. Kınamayın ki kınanmayasınız. Affedin ki affedilesiniz.
İsa, Luka 6
Ho'oponopono, Öz Ben-lik'in dört üyesinin de -Tanrısal Zeka, Bilinçüstü Zihin, Bilinçli Zihin ve Bilinçaltı Zihinkatılımını
ve bunların bir bütün olarak hareket etmesini içerir. Bilinçaltı Zihinde tekrar eden hatıraların sorununu
çözmede her üyenin kendine özgü bölümü ve işlevi vardır.
Bilinçüstü Zihin hatıradan muaftır, Bilinçaltı Zihinde tekrar eden hatıralardan etkilenmez. Tanrısal Zeka ile daima bir
bütündür. Bununla birlikte, Tanrısal Zeka hareket ettikçe Bilinçüstü Zihin de hareket eder.
Öz Ben-lik esinlenme ve hatıra ile çalışır. Sadece içlerinden biri, ister hatıra olsun ister esinlenme, her an Bilinçaltı
Zihnin emri altında olabilir. Öz Ben-lik'in ruhu bir kerede sadece tek bir efendiye hizmet eder, genellikle gül olan
esinlenme yerine diken olan hatıraya.

Devamını merak edenler için link: http://www.self-i-dentity-through-hooponopono.com/pdfs/who-turkish.pdf
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.youtube.com/watch?v=s-LuhJ36UVA

What is Ho'oponopono? Ho'oponopono, an ancient Hawaiian art for problem solving, it is very easy and very effective.

Ho'oponopono teaches us to erase our problems. With Ho'oponopono, we learn to let go and allow that part of ourselves that knows what is perfect and right for us to solve our problems.

Ho'oponopono is beyond The Secret. As the Law of Attraction teaches us, our thoughts create our reality. But did you know that 90% of your thoughts are unconscious? Hooponopono cleaning tools help us erase the unconscious thoughts that affect our success.

With Ho'oponopono you'll discover how to: * Find Your purpose and the clarity to succeed. * Stay open and flexible to receive the ideal solutions through inspiration. * Erase those negative programs that affect you plans, goals, decisions and results.

Discover why saying "Thank you, I love you" is a powerful Ho'oponopono Cleaning Tool for you and the people around you even if you don't know how it works.
Sosyal ağlarda paylaş

Seçimin “Arınmak” veya “Arınmamaktır”, eger netsen, o zaman Tanrı’dan “Esin” geldiğinde sadece harekete geçersin ve onun hakkında düşünmezsin. Onun hakkında düşünmeye başlarsan o zaman “Esin”i bir şeyle kıyaslıyorsun demektir ve kıyasladığın şey bir hatıradır. Hatırandan ve kötü programlardan “Arın” ve seçim yapmak zorunda kalma. Hayatına sadece Tanrı’dan gelen Esinlenmeyi buyur et ve düşünmeden, hızla, O ne diyorsa onu yap.
Düşünceden duyguya geç. Ve Tanrıdan gelen Esin’lenmeleri duyabilmen için, kalbin sürekli Tanrı ile bağlantıda olmalı. Çünkü onun Esin’lenmesinin sesi hiç bir zaman bağırarak konuşmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Hooponopono çalışması bizlere, Tanrı’yı duymamızı engelleyen bütün düşünceleri ve deneyimleri sürekli temizlerken, Tanrı’ya teslim olmayı ve O’na güvenmeyi öğretir. Bu devamlı çalışma sayesinde, programların yabani otlarını temizleyebiliriz ve böylece hayatı kolaylıkla ve şükranla çok daha iyi idare edebiliriz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...