Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

iq 160

Karea

Öne çıkan mesajlar

Karea said:

arkadaşımın kızı var velet daha kreşe falan gidiyor
biraz uyum sorunu falan yaratmış okulda
sınavlara boş kağıt vermiş vs ( biraz daha olaylar varda girmiyim )

kreşten aileyi çağırıyorlar bu çocukta problem var diyorlar
babası arkadaşım alıyr veledi götürüyor teste
iq160 çıkıyor
nöroloji de sol beyin lob un aşırı çalıştığı söyleniyor

hemen akabinde muzik dersine yazdırılıyor
gam tersten gam vs falan velet çalıyor, hoca soruyor kaç yıldır muzik dersi alıyor diye
baba cevaplıyor bu ilk siz boşverin onu biraz manyaktır bizim kız

satranç kursu falan da girişmiş baba

şimdi sorum şu
bu çocuk nasıl değerlendirilmeli !
yurtdışında böle üstün zekalı çocuklarla ilgilenen özel gruplar falan var alıyorlar direk eğitim vs köklüyorlar

mensa grup diye birşey buldum netten
onun dışında bir alternatif var mı ?

yurt içi yurt dışı farketmez

bu tür özel çocuklar için danışmanlık veren yerler.
en önemlisi bu tür özel çocuklar için var olan okullar var.

danışmanlar size ne yapacağınızı söyler güzelce. yurtdışından burs kazanma şansı da var, söylediğiniz yurtdışı özel eğitim kurumlarından.

paraya kıyın, eğitim alanında da günceli takip eden iyi bir danışmanlık bulun.

aman diyim eşin dostun sözleriyle yetiştirmeyin çocuğu.
Sosyal ağlarda paylaş

getir buraya cambridge e stephen hawkingin yanına verelim asistanlık yapsın

şaka bi yana

normal okutun abi, normal ilk okuluna gitsin şımarıkbüyümesin ben çok zekiyim bilmemne die karakteri çok önemli

düzgün bi orta okul ve liseye gitsin sonra da gönderin yurt dışına alsın bursunu parası yoksa

harvarda mı artık cambridge e mi nereye gidecekse okussun

zaten iqsü yüksek olan adam yolunu buluo bi şekilde

onun yerine karar verip bu kız yüksek iqlü biz bunu NE yapalım, NASAya koyalım diemessin
Sosyal ağlarda paylaş

Danışmanlık hizmeti alın, sağın solun lafıyla olmaz o işler. Çocuğa da çok fazla yüklenmeyin. Keyif aldığı şeyleri yapsın, satranç sevmiyorsa satranç oynamasın mesela ne bileyim. Ama tamamen de kendi haline bırakmayın işte, çaktırmadan yönlendirin isteklerini de göz önünde bulundurarak.
Sosyal ağlarda paylaş

şaka bi yana öyle oo müzik verelim, fizik verelim falan diye gitmeyin bence sonra ilerde sosyal zeka, sosyalleşme ile ilgili sorunlar çıkabilir bu sefer. gerekiyorsa bu tarz çocuklar için özel eğitim veren kurumlar oluyor ama açıkçası hiç araştırmadım ve hangisi iyidir bilmiyorum o anne babasına kalmış. çocukların öğretimi kadar sosyalleşmesine de önem vermesi lazım bu yerlerin. onun dışında ana baba kızın zekasını kreşe kadar fark etmemiş mi? o kadar zeki bir kız her halinden belli olur şahsen üçgenleri deliklere sokmasına gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

cocuk normal bi insanin disinda davranislar sergiliyosa,
sanat falan bilmenneden cok once bi piskologa goturun neymis derdi..

bilimadami vs olmak icin illa zihinsel anlamda dengesizliklikler tasimak gerekmiyo.. kaldiki cogu bilim adami (bole Einstein falan gibi unlu olanlar) gerizekali diye okuldan atilan tipler

hic dusunmuyonuzmu bu kiz ileride asik olacak, cocuklari olacak,
aldatilacak, aldaticak, yani hayattaki asil zevkleri yasiyacak

sanki sokakta konusan kurbaga bulmusssunuz napsak diye dusunuyosunuz

aaaaaaaaaaaahfduhfusdhfushf
Sosyal ağlarda paylaş

psikolog hayatında kaç tane 160iq adam görmüş de ne yapacağını bilecek? anca deney yapar çocuğun üstünde, yamulur kız. ama hesaplarıma göre 145iq ya sahip bir psikolog bulursanız çocuğun geleceği için süper olur. bir de en az 132 iq ya sahip bir arkadaş bulun yalnızlık çekmesin. fakat arkadaşının iqsu 144'ten yüksek olmasın sakın.
Sosyal ağlarda paylaş

Mortis said:

normal okutun abi, normal ilk okuluna gitsin şımarıkbüyümesin ben çok zekiyim bilmemne die karakteri çok önemli

tam tersine eger normal okulda okursa simarik buyur. ama mesela zeki cocuklar icin olan bir okula gitse kendi dengi cocuklarla okuyup buyuyecek, o yuzden ruh sagligi olarak daha iyi olur durumu

normal okulda diger cocuklar dort islem ogrenmeye calisirken bu kiz turev integral felan cozucek, inanilmaz bir dengesizlik olucak arada

diger cocuklardan uzak duracak, yalniz kalacak, kiskanilacak

bu kizi normal okula gondermenin, normal bir cocugu zihinsel engellilerle ayni sinifa koymaktan pek farki yok bana gore.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...