Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Embers of Caerus

RRa

Öne çıkan mesajlar

Mortis said:

çünkü şu an ki popular mmorpglerde class seçioruz, mage, warrior, ıvrı zıvır. İlla savaşçı olmak zorundasın. UO nun güzelliği buydu. Isteyen oturur evinde zırhını yapar satar, isteyen treasure hunting yapar, isteyen gemiyle çıkar balık tutar. Isteyen dungeonlara gider ejderha tame eder. Isteyen de deli gibi pvp yapardı.

Oyun insanları yine sırf pvpye zorluosa da o oyun sandbox değildir benim için. O yüzden crafting, dünyada exploration, housing, ıvır zıvır yani combat dşındaki özgürlükler de çok önemli .

şu tespit çok yerinde olmuş. oyuncuya savaşçı rolü dayatılmamalı. kalabalık bi şehirde herkes heran savaşmaya hazır zırhlı şovalyeler, cübbeli büyücüler olmamalı. sıradan vatandaş gibi gömlek pantolonlusu, aristokrat gibi süslü giyineni, elbiselisi, ne bileyim tunik li demircisi de olmalı. uo dan beri öyle sahne görmedim ben şahsen.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 ay sonra ...
Mortis said:

çünkü sandboxın ekonomisi full lootla işler, ona göre zırhlar silahlar gider, kırılır, yeni zırhlar alınır vs. Wowdaki gibi itemlar asla gitmesse ne crafitng kalır ne ekonomi olur. Sattıın şeyler sadece consumable olur.

decay ile full loot olmadan da sandbox olur. ama çakma decay değil, repair ederek tekrar %100 condition decay demek değil. swg becerdi bunu mesela. ekonomisi en güçlü oyunlardan biriydi.

ama full loot olsun tabi. olmasın diye demiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...