Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

parayla hayvan sevgisi

laverda

Öne çıkan mesajlar

abi nedir bu bakma olayları kedi köpek alıyosun çocuk evalat edinmiyosun bir de para verilen hayvanların sahiplerini anlayamıyorum niye para veriyosunki satın aldığın köpeğin iki tane mi burnu var? kedinin 3 kulağı mı var?
ben işim gereği bahçeli bir yerde (köyde) yaşıyorum hayvan bakmaya müsait bi insanım zaten veteriner olucam. bu güne kadar 30 un üstünde kedim köpeğim oldu ama ben bunların hiçbirini satın almadım. annesi ölen yavru kedileri sokaktan topladım hasta sokak köpeklerini iyileştirdim hiç biri de bana ben cins bi hayvan deilim sana layık olamam demedi hayvan sevgisi bence parayla satın alınmaz... gerçekten ihtiyacı olan hayvanları sahiplenelim arkadaşlar[signature][hline]vampir dövdüm çok yoruldum :)
Sosyal ağlarda paylaş

ama istanbulda sokak taki kediyi köpeyi almaya imkanın yok çünkü genellikle hepsinşin pisikolojisi su bozuk olu durduk yere sahibine dalıo hayvan tanıdığımıza olduğundan biliorum[signature][hline]Prima, Quae vitam dedit,hora carpsit

Nascantes morimur,finisque ab orgine

Uzaylıda olsa,insan insandır...
Sosyal ağlarda paylaş

güzelim istanbulda hayvan barınağı da mı yoq hiç yavru kedi köpek yoq mu orada? hayvanı hiçbir zaman sadece bizi eğlendiren gel dediğinde gelen git dediğimizde giden bir oyuncak olarak düşünmeyelim onlarınmda psikolojisi var ama sokaktaki hayvanların yiycekten çok sevgiye ihtiyaçları var

parayla alsakta ''ben sana para saydım it otursana çaaaat' gibisinden davrananlardan olmayın[signature][hline]vampir dövdüm çok yoruldum :)
Sosyal ağlarda paylaş

Cogu pet forumlarında da bu sorulur hatta cıns kedı-kopek alanlar elestırılır.Iran cınsı kedım var.Bu hayvana bır yıgın para verıyoruz.Ben bu cınsı ıstıyorum ve bu cınsı almak ıcın mecburen para vereceksın cunku sokakta yok.Ha acıkca soyleyım olsada almam zaten.Isteyen ıstedıgı cıns hayvanı alır,ıstedıgı kadar para verır.Buna kımsenın karısmaya hakkı yok.Onemlı olan ona verdıgı sevgı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
belki adam aldı baktı 1 yıl ancak daha sonra bakamayacak durumda yurt dışına çıkıyor veya evlendi çocugu oldu astım var vs. var o ihtimallerde var..[signature][hline]===> orc_lord <===
orc_lord in melancholy (day 34)
Buddy'nin resimlerine gider..di...
Buddy'nin resimlerine gider...
Pati Pet
PLAYINGARENA
*Başta kuşu,tavşanı ve balıkları öldüğü için yas tutar*

Sosyal ağlarda paylaş

Sokaktan köpek,kedi alıp beslemek zor iş.Sağlık sorunlarıan neden olabilir.Onların belediye tarafından toplanıp barınaklara konması gerek ama bunu İstanbul'da adam gibi yapmıyorlar.Hayvan sevgisi olan kişilerde bu sevgilerini karşılamak için pet shoplardan alım yapıyorlar.Ben benim küçük kızımı Kadıköy hayvan pazarında iğrenç şartlar altından kurtarıp aldım tedavisini yaptırdım şu an o da bende mutluyuz :)[signature][hline]My Honour is My Life
Sosyal ağlarda paylaş

eh tabii insanların düşünceleri birbirinden farklıdır.
ancak
-petshop'a gidip "yazık bunlara ya, cam kafeslere koymuşlar" diyenler
-sürekli cins ve yavru kedi/köpekleri alanları eleştirenler
-onların da sevgiye ihtiyacı var diyip hayvan barınaklarından köpek almayı savunanlar
bana çok tuhaf gelmiştir.

Bebek doğurmak yerine tinerci çocuklardan birini evlat edinmek ne kadar tuhafsa, yavru kedi/köpek satın almak yerine sokaktan bir kedi/köpek almak da o kadar tuhaf.

Birincisi, insan kendi elinde büyüsün istiyor. Yavruyken alınca daha çok bağlanıyorsun. Ayrıca sağlık kontrollerini kendi elinle yapıyorsun. Güvenin tam.

İkincisi, Belli bir tür sana hitap ediyorsa, bir yerden bulmalısın. Terrier isteyen adama doberman veremessin. Belli bir tür istediğinde ya arkadaşlar arasında soruşturcaksın yeni doğurmuş bir anne bulcaksın, ya da petshop'a gidip parayla ödüyceksin.

Üçüncüsü, Her zaman arkadaşının yeni doğurmuş köpeği olamaz. Eh böyle olunca, doğurtup satan kişilerin köpeklerini alıp satan Pet Shop'lara gitmek zorundasın. Bebek bakımı, doğum karnesi, ordan oraya giderken yol masrafı, kâr nedeniyle ek masraflardı vs'di, sonuçta 500 dolara kadar çıkıyor masrafı.

Ha, sokakta aç kedileri köpekleri besliyerek hayatını sürdürebilen birisiysen, barınaklar ve sokak kişi için yeterli olur. Ancak kendi çocuğun olunca çok farklı. Sadece beslemiş olmuyorsun. Sorumlulukların da oluyor, bu sorumlulukların karşısında hayvan sana daha çok sevgi veriyor.[signature][hline]I fear no enemy!
I fear not death!
For the khala is my strength!
En Taro Adun!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bebek doğurmak yerine tinerci çocuklardan birini evlat edinmek ne kadar tuhafsa, yavru kedi/köpek satın almak yerine sokaktan bir kedi/köpek almak da o kadar tuhaf.

bu yaptıgın kıyastan daha tuhaf degil bence.
hem sokakta yavru kedi yok mu?[signature][hline] Hoşuna mı gitti?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
laverda, 19 Ekim 2004 20:58 tarihinde demiş ki:
güzelim istanbulda hayvan barınağı da mı yoq hiç yavru kedi köpek yoq mu orada? hayvanı hiçbir zaman sadece bizi eğlendiren gel dediğinde gelen git dediğimizde giden bir oyuncak olarak düşünmeyelim onlarınmda psikolojisi var ama sokaktaki hayvanların yiycekten çok sevgiye ihtiyaçları var

parayla alsakta ''ben sana para saydım it otursana çaaaat' gibisinden davrananlardan olmayın

böle olamamak lazımda

bide ordakilerin kide bozouk olabilio hastalıklı olabilio[signature][hline]Prima, Quae vitam dedit,hora carpsit

Nascantes morimur,finisque ab orgine

Uzaylıda olsa,insan insandır...
Sosyal ağlarda paylaş

Sokakta iran kedisi bulursan haber ver ;).

Sokaktan kedi alıp bakmak güzel birşey tabi yapanı takdir ederim ama ben iran kedilerini seviyorum mesela cins olarak.Ne bileyim öyle tüysüz kediler hoşuma gitmiyor,şöyle kaplan yavrusu gibi olsun istiyorum.O bakımdan pet shoplardan kedi aldı diye birini eleştirmek saçma,sonuçta onun tercihi.

edit:imla
[signature][hline]Eaglef Ifock |SWG|(Retired)
Forgon,the space orc |EVE|(Retired)

[Bu mesaj codmaster tarafından 22 Ekim 2004 19:31 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

herkesin fikrine saygım var ama bu da benim düşüncem sonuçta .

eve tinerci çocuk almak ile sokaktan birkedi almanın benzer nitelikler taşıdığının söylenmesi bana daha da tuhaf geldi

ancak şu an içinde yaşadığımız türkiye toplumunda bazı insanlar soyu tükenmekte olan bazı hayvanları (van kedisi) oyuncak niyetine alıp canı sıkılınca da atıyorlar .
hayvanlar moralimiz bozulunca bizi neşelendirmekle görevli oyuncaklar değildir onların da duyguları vardır sokaktaki kedi bile sevgiye muhtaçtır. illa evimize almak ta zorunda değiliz alıp hayvan barınaklarına da bırakabiliriz

ayrıca kimsenin nereden ne cins hayvan alacağını söylemek istemedim bu benim haddime düşmez[signature][hline]vampir dövdüm çok yoruldum :)
Sosyal ağlarda paylaş

Yok yani yanlış anlama,hayvanları 3-5 ay heves için alıp sokağa bırakanlara ben de gıcığım ama kendi evime alacağım hayvanın cins olması,sokaktan herhangi bir kediyi almaktan daha sağlıklıdır diye düşünüyorum.[signature][hline]Eaglef Ifock |SWG|(Retired)
Forgon,the space orc |EVE|(Retired)

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...